bugün

insana içerisinde bulunduğu çaresizlik halini hatırlatan, "sana yalvara yalvara, sürüne sürüne, haykıra haykıra dönmemi ister misin?" diye bağırttıran duygusal ötesi parça... * * *
geride çokca yıkıntyı bıraktığını ve çukurlu bir yolda eski aracınla benzininin yettiği yere kadar gitmeye çalıştığını anımsatan şarkı.
mükemmel bir girişe sahip parça. parçanın devamı ayrı müthiş. kısacası müthiş parça.
defalarca dinlenilmesine rağmen tadına doyulmayan, alex' in sıkı sözleriyle yoğurulmuş bir arctic monkeys parçası.

sen şimdi kalkıp istanbul' a geliceksin, orada millete " crawling back to you" diye naralar attıracaksın ve ben o şanslı kişiler içinde olmayacağım. penan kırılsın alex!

crawling back to dream tv!
gerçekten afrodizyak etkisi var lan bu şarkının. cenk davulu ritminden midir nedir, bastığım testosteronun haddi hesabı yok. gidip birine açılasım geliyor. olmuş şarkıdır efenim.
istanbul konserinde canlı performansına şahit olmazsam büyük hayal kırıklığına uğrayacağım arctic monkeys şaheseri.
ingiltereden babam çıksa dinlerim.
Arctic monkeys in mukemmel sarkisidir. Severek dinliyoruz.
her şarkı kendini sevdirebilir ama her şarkı bağımlılık yapamaz. işte bu şarkı öyle bi şarkı.
gece gece azıma sıçan sarkı. nerden bulaştım la ben sana?
on gündür aralıksız dinliyorum. azıcık soyunduruyor, ruhu gıcıklattırıyor.
canlı performanslarında bir harika söylüyorlar, daha fena.
öldüğümde mezarımda çalınacak şarkı listeme ekledim.
etkili bir arctic monkeys şarkısı.
bir kere başladınız mı dinlemeye art arda elliyi bulmadan kapatamıyorsunuz. bağımlılık yapıcıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM
(bkz: i don t wanna know)
(bkz: you should really know)
Why'd You Only Call Me When You're High şarkılarının başında yer verilen; sözü müziği harika bir şarkı.
o nasıl bi intodur öyle, dedirten seksi şarkı.

ama ilk dinleyişteki tadı ayrıdır, ohannescheeseburger dersiniz.
türkçe çevirisinin "bi sor s.kimde mi?" şeklinde olduğunu sandığım şarkı.
cumartesi günü dinlenebilecek yegane şarkılardan birisi.

intro'su ve sound'u oldukça kalitelidir.
bunu dinleyen bunu da dinledi.

(bkz: old yellow bricks)
how many secrets can you keep? sözüyle beni benden alan son yıllarda yapılmış en güzel şarkıdır.
bu şarkıyı her dinlediğimde sevdiği çocuğa striptiz yapan kız canlanıyor gözümde. ama şarkı mükemmel tabii.
Alex Turner'ın sesiyle daha da güzelleştirdiği her gün en az 4 kez dinlediğim indie rock tarzı müzik yapan Arctic Monkeys grubunun şarkısı.
kulaklıkla dinlenmesi gereken arctic monkeys şarkısı.
muse'dan the groove u anımsatmıştır. gün içinde kafanın içinde çalmaya devam etmesi gibi bir yan etkisi vardır.
klibi ise şarkıya ''cuk'' diye oturan cinstendir.
her playlist içinde bulunması gereken yegane şarkılardandır. arctic monkeys'e tekrar teşekkürler efenim.
arctic monkeys i farklı kılan şarkılardan biri. r u mine kadar da tatlı şeker.
arctic monkeys'in tapılası parçalarından birisidir. çalma listemde başı çekmektedir. klibi de güzel hazırlanmıştır. 3 evetle uğurluyoruz.