bugün

Teamspeak sesi kulağında yankılanan bi ben olamam herhalde.
2012 yapımı 115 dakikalık dram/gerilim kategorili, andrew stern'in yazdığı/henry alex rubin'in yönettiği harika film. Müzikleri/kurgusu/atmosferi/senaryosu ile çok başarılı, arşivimi karıştırırken tekrar izledim. Hissettirdiği duygularda hiç azalma olmadığını fark ettim, hala içimi acıtıyor. film, insan ilişkilerini/teknolojiyi kötüye kullanmanın zararlarını ve en yakınlarımıza yabancılaştığımız gerçeğini konu ediniyor. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri, modern insanlığı iyi yansıttığını düşünüyorum. Herkes kendinden bir şeyler bulacaktır, imdb notu 7.6 görsel
Clean bandit ve marina and the diamonds çalışması. O ne ses beeeeeh.
gayet başarılı şekilde gösterilmiş anlatılmış film. dünya insanı şu anda tam da bu halde desek yalan olmaz.
modern insanin drami. cok yalniziz. duygusal olarak aciz. elimize elma sekeri tutusturup guvenmek, anlasilmak ve sevilmek vaadiyle agzimiza sicabilirler. muzikler de iyi. sigur ros kapanisi yapiyor.
film dram filmi olsa da birden fazla duyguyu duymama engel olmadı.
sanal dünyanın pisliklerini ve iğrençliklerini iyi işlemiş bir film.
izlekliği olan tam bir dram. ha çok iyi mi derseniz değil ama her türlü gidiyor.
türkiye'de sanal hayatlar olarak bilinen 2012 yapımı bir henry alex rubin filmi.

hemen hepimizin içinde bulunduğu sanal hayatın kimseye bir faydasının dokunmadığını gösterdiği gibi zararlarını da gözler önüne seren, insanın yüzüne tokat gibi çarpan bir film.
izlenesi, ders almak isteyene alınası...

edit: filmdeki az önce aktardığım alınası dersi ulaştırmak için bile sanal hayatın bir uzantısı sözlüğü kullanmanın dayanılmaz ironisi....

(bkz: kafası karışmış olmak)
sonu çok duygusal olan film.
connected2.me de görüldüğü takdirde "ne dedim de böyle oldu lan" şeklinde dumura uğratan yazı. bari giderken bi ßß filan yapın ya.
cidden interneti arkadaşlık edinmek, karı kız düşürmek, birilerine güvenerek bir şeyler yapmak, zarar vermek için kullananların yahut kullanma fikrinde olanların izlemesi gerek.

şuursuzca internet kullanan zatların izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum.
insanı hiç sıkmayan 2012 yapımı bir film. internetteki dalavereleri anlatıyor. yani öyle aksiyon, heyacan falan dorukta değil ama sıkmıyor işte insan sanki hayatın çok ufak bir kısmını anlatıyor sadece.

--spoiler--
sonunda tam hepsi ayvayı yedi derken slow-motionda hiç bir şey olmaması ters köşe yaptı beni. yani hokey sopasıyla çocuğa vurulduktan sonra aha dedim kesin kırıldı kolu ama hiç bişe olmadı. biraz saçma geldi. diğer pezo kılıklı adam güzelim kadının suratına muştayla vurdu sandım halbuki tokat atmış sadece yavaşcık. diğer namıdeğer eric asker olan yani oda vuracak aha balatayı sıyırdı dedim oda affetti. iyi oldu ama trajedi yaşanmasını istemiyordum bende.
--spoiler--
Network sorumlusunun şimdi zıştık dedirten olaydır.
bünyesinde çok tatlı bir solo barındıran megadeth parçası.
Sanal dünyanın insanlara ne kadar zarar verebileceğini anlatan mükemmel bir film.
final sahneleriyle insanı duygulandıran güzel bir film. 8 verdim.
olmuş filmlerden biridir.
http://www.imdb.com/title/tt1433811/?ref_=sr_2
Henry alex rubin filmi.

Başlangıçtaki sail parçasıyla şuanlık kendini izlettiren film.

Edit: filme puanım 8

izlenebilir bi film farklı.
dave mustaine'in yaptığı en güzel işlerden biri. al pitrelli soloyu atarken yatağa uzanıp, gözleri kapatıp, farklı dünyalar kaymak ister insan.
ing. bağlantının kopması.

oyun dünyasında kısaca "dc" olarak anılır.
solosundaki tappingle yardıran enfes megadeth parçasıdır. riff + vokal konusunda dave mustaine in * ne kadar efsane olduğunu gösteren parçalardan sadece bir tanesi dahadır. ayrıca gitar solosundan önceki bass pasajıda harikadır.
chatruouletteki ırıspılar'ın hep yaptığı şey. çoh üzüyor beni.
prison break dizisinin ikinci sezon 12. bölümünün adı.
the world needs a hero albümünün ilk sarkısı. söz-müzik dave mustaine 'e aittir. şarkının ortalarındaki bas-davul atışmaları güzeldir.

Behind closed doors all you live for is taking
That double life of yours has left your whole world shaking
Who are you fooling? I know you hear the laughter
Don't you hear people talking? What is it that your after?

Turn off your conscience
Leave the world outside
Nothing at all can ever make you feel
That anything's so real so you just - Disconnect

The key to save yourself if for nothing else
A tongue can never hold the truth of silence is golden
With a broken heart underneath all of the pain
Do you stroke the pretty scars? The hurt never ends

Turn off your conscience
Leave the world outside
Nothing at all can ever make you feel
That anything's so real so you just - Disconnect