1. 1.
    şehirlerarası yollarda sağlı, sollu olmak üzere, yolun 2 tarafında bulunan, * yemek yenilen, * dinlenilen, * alışveriş yapılan, * boşaltım yapılan tesislerdir.
    (bkz: kolayli dinlenme tesisleri)
    (bkz: turker dinlenme tesisleri)
    (bkz: varan dinlenme tesisleri)
    (bkz: yaran dinlenme tesisleri)
    3 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    beni çok seven ve ilk çayımdan sonra 2. yi isteyip istemediimi sormaya bile gerek görmeden bardaımı doldurup getiren ananem edasıyla bana yaklaşıp bi çırpıda tabağı ve bardağı hazırlayarak masama iki parmak mesafe kala "içer misin abi?" sorusuna zevkle "yok istemiyorum" diyerek cevapladığım güzide mekan.
    4 ... visam lord
  3. 3.
    (bkz: gökdemir tesisleri) *
    1 ... otuzyedibucukekrantv
  4. 4.
    dinsiz insanları dinli yapan tesislerdir.
    ... rubberman
  5. 5.
    Şoförlerin kıtlıktan çıkmış gibi yemek yediği, yolcuların yüzünde uyku iziyle wc aradığı, gecenin 5 inde -özellikle vize- final zamanıysa- çocukluk arkadaşınızla bile karşılaşacağınız yerlerdir. Dana dinlendireni görmedim yalnız.Anons mu? Bizim mi? Bu otobüs müydü? Hay allah bi tost yesem yetişir miyim? diye diye geçer o yirmi dakika.
    ... muammaa
  6. 6.
    hep üşünür.yaz-kış üşünür.
    tamamen alakasız insanları bir anda aynı yere toplayan ender yerlerden biri için (bkz: dinlenme tesisi tuvaletleri).
    2 ... pharmuko
  7. 7.
    adam sikmeye dayalı müesseseler. fiyatları kökler de köklerler. Bir kase domates çorbasına 5 lira vermek zorunda kalınan mekandır. lan o çorbayı yurt kantininde 50 kuruşa içiyorum!!!1!1!
    1 ... kornisten kovulan perde ruleti
  8. 8.
    sadece tuvalaet için kullanılır bu mekanlar.

zengin değilseniz biz gibi, aman diyim uzak durun, cüzdanı bırakıp çıkmanız an meselesi.

zira, ulan amına koduum 1 liraya su mu olur şeklinde serzenişler yükselir bu mekanlarda bolca.
    ... 90bpm
  9. 9.
    tuvaletten parayı kırar. boktan para çıkarıyor adamlar. evet.
    2 ... oytunkaran
  10. 10.
    ramazanda ödenen uçuk hesaplar evlat acısı gibi koyar.
    ... jonni