bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu kelimenin patenti din ile fazlaca alakası olmayan kişilere aittir. hiçbir dindar insan kendinden dinci diye bahsedilmesini istemez. kesim ve kısım olmaksa midesini bulandırır.
  4 -1 ... palta
 2. 2.
  değerli basınımızın(!) kullana kullana dilinde laçka etmiş olduğu bu tamlamanın medya tarafından algılanan (bkz: gorecelik) anlamı sanki kitleleri provoke eden topluluk mahiyetinde kullanılmıştır..birde içerisinde sadece din kelimesi olmasına rağmen hep müslümanlar kastedilir bu tamlamada..saygıdeğer basınımız(!) amerika nın kendisine yüklediği misyonu başarıyla yerine getriyordur herkesin içi rahat olsun...
  1 -1 ... ebuzer
 3. 3.
  dini kendi şahsi çıkarlarına alet eden kesim... insanların kutsal duygularını sömürmekten geri kalmayan gürûh
  4 -1 ... ferrole
 4. 4.
  dinci işte, satıyor ama kendi uygulamıyor. uygulayanına "dindar" ya da tanışıklık derecesine göre "dini bütün" denir. 2-3 tane dindar tanıyorum, onlar da süper insanlar, beni ilgilendiren ve herkesi ilgilendirmesi gereken de bu zaten.
  2 -1 ... merenptah
 5. 5.
  bazılarının namaz kılıp, oruç tutan insanlar için kullandığı uyduruk tabir. dini kendi çıkarlarına alet eden yanar döner dallamalar için zaten güzel bir kelime vardır. yenisini uydurmak için kasmaya gerek yoktur. bu tip insanları zaten allah bile sevmez ki insan sevsin.

  (bkz: münafık)
  1 ... chilavert
 6. 6.
  (bkz: islami kurallara uygun kesim)
  1 ... luke skywalker
 7. 7.
  bunlarin bir kismi icinde bulundugu topluma entegre* olamamis ya da dislanmis bazi avrupali türklerdir*. genc yasta olan kesimi gündüz camide kuran kursunda, gece ise barda sazda ismail yk'lik yaparken görülür. (bkz: celiski)
  1 ... prestij
 8. 8.
  dinine falan düşkün olmayan kesimdir.her şey tamamen duygusaldır.

  (bkz: tamamen duygusal)

  edit:öeeh sizde mi?
  2 -3 ... batan geminin mali
 9. 9.
  oruç tutmuyor diye üniversite öğrencisini bıçaklayan kesimdir.

  türban takmayanları dinsiz ilan eden kesimdir.

  alevi diye hamile kadının karnını deşen kesimdir.

  görüşlerinden dolayı onlarca insanı yakan kesimdir.*
  3 -4 ... hayirli1i
 10. 10.
  dindar olmayan kesimdir.
  2 -5 ... lynx