bugün

hocanın yazılıda 5 tanesi çıkacak diye verdiği 10 soruyu sular seller gibi ezberleyip, bunun için maneviyata ihtiyaç duymadan, soruların hepsini tam puan alacak şekilde yanıtlayan öğrenci.
(bkz: tinsley)*
hiç doğru olmasa da bana yapıştırılan yaftadır * okulu çalkalayan öğrencidir. kendimden biliyorum.

(bkz: kader)
(bkz: takdir i ilahi)
(bkz: allah ne yazdıysa o olur)
(bkz: ya yürü git dinsiz değilim ben) *
sınavda dua ezberleme sorulmadıgı sürece arastırarak ateizmi secen her bireyin alacağı bir nottur. zira bir ateist, hangi din olursa olsun bir inanandan daha fazla din bilgisine sahiptir.*
allahın hidayet etmesi için dua edilmesi gereken öğrencidir.
"arkadaslarini kendine yakin tut, dusmanini daha da yakin" mantigini benimseyen ogrencidir.
hakkın rahmetine kavuşup, öteki tarafa gittiğinde sorgu sırasında

melek: hııımmm, bir bakalım, hedüdü dedüde, evet hedüdü amel defterine bakalım, kıldığı namaz sayısı sıfır, tuttuğu oruç sayısı -2(eksi iki), 2 gün ben oruçluyum diye aileni ve milleti handırıp gizli gizli tıkınmışsın, hacca gitmiş mi mekke nerede diye sorsam alanya'nın plajımı diyecek kadar yüzsüzsün, karını aldatmışsın, paranı kumarda yemişsin, metresine ev, araba alıcam diye borca girmişsin, yok yok senin kurtuluşun yok hedüdü.

hedüdü: ama ortaokul da din yazılısından 100 almıştım ve en yüksek ortalama ile geçmiştim, buna ne diyeceksiniz?

melek: hadi laaaan, atın bunu cehenmeme...
atatürk düşmanı öğrencinin atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi dersinden 100 almasıyla eşdeğer, bilmekle inanmamak arasında tercihini yapmış kişidir.
(bkz: dusmanini yenmek istiyorsan once onu tanimalisin)

dogmalrı tanımadığı ve yıktığı için din bilgisini insanpsikolojisine indirgeyerek ben peygamber olsam ne isterdim de insanların itirazını engellerdim düşünceleriyle sorulara cevap veren öğrencidir. nabza göre şerbet ilkesini iyi benimsemiş ayıya dayı demiş, arada da inceden laf sokuşturmuş öğrencidir.

yazılı sınav notları yüksek olmasına rağmen sözlü dahilinde yapılan sure okutma ve namaz tatbikatı(?) sebebiyle notu sınırdan bi alt nota düşen öğrencidir.
tecrübeye tabidir.
muhtemelen islam dinini çok iyi öğrenmiş, "bu ne len" diyip dinsizliğe yönelmiş; din yazılısındaki soruları da çerez niyetine yemiş bitirmiştir. islam dini nerden çıktı diye soranlar olacak olur ise, türkiye'de din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde diğer inançlara ucundan dokundurulup islam'ın özü anlatıldığını hatırlatmak isterim.
(bkz: çalış senin de olur)
sağında solunda işi bilen ve emrine amade arkadaşları oturan öğrencidir.
bu hayatta hiç birşeyin gözüktüğü gibi olmadığını gösteren öğrencidir aynı zamanda.
din hakkında okumuş, araştırmış bir öğrenciyse normaldir. din derken sadece islam dinini kastetmiyorum tabii. zira kendimden biliyorum 90'dan aşağı almazdım.
iyi öğrencidir. bunlar ilerde bizim ne işimize yarıcak demeyen öğrencidir.
cenabettir.
2 kredili dersten 5 almak için çalışan öğrencidir. ortalama yükseltmek için 5 almak durumun da kalan ateist öğrencidir.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
ayrica kevser suresini tersten okuma yetenegine sahiptir kendisi. *
kültürlü ateist ya da agnostiktir. sıkça yaşanan bir durumdur efendim. çok mühim şeyleri hatırlamamasına rağmen duaları hatırlayıp ezberinde tutan, dinin kurallarını net şekilde bilen böylece sınav sorularına doğru yanıt veren dinsiz. *
Ezbere dayalı eğitimin sonuçları.
ingilizceden 100 alan türk öğrenci ile arasında bir fark yoktur.*
Sadece görevini yerine getirmiş öğrencidir.
din yazilisinin olmadigini, dersin gercek adinin din kulturu ve ahlak bilgisi oldugunun farkinda olan, inanmadigi seyi once bilmesi gerektigine inanan ogrencidir.
dersine iyi çalışmış öğrencidir.
hocasi ayyaş bir adamdir. herkese 100 veriyordur. *