bugün

ayrıntıya takılmaz.
(bkz: salla başını al maaşını)
bilmek, inanmak, yapmak arasında fark olduğunun kanıtıdır. yaşayan ibrettir kendisi.
evrim dersi sınavından geçer not almış şakirtle aynı kafada olan öğrencidir.
din dersini alıp almamayı seçme özgürlüğü elinden alınmış deisttir.
Her hangi bi dinle ilgili gerekli bilgileri ögrenmek için, müslüman olmak zorunda olunmadığını bilen öğrencidir. araştırmacıdır
Çok iyi kopya çeker.
tek derdi not ortalaması olan dinsiz öğrenci.
öğretmeninin, yazılı cevaplarını 1 gün öncesinden vermesi halinde ***, loto emsali karnesine bir yüksek puan kazandırabilme gayesiyle elde ettiği soruların cevaplarını ertesi güne yutup gelen öğrencidir..
vahiy inmiştir muhtemelen yaz yaz yaz.
din dersine girmek zorunda kalan öğrencinin öğretmenin anlatıklarından aklında kalan bir kaç bilgiyi yazılı kağıdına aktarmasıyla olusan sonuc.* *
bizzat ben oluyorum.
sıranın altında çaktırmadan kitap açılır, haşır huşur sesler çıkartarak sayfalar çevirilir ve tüm sorular bir nevi kitaptan copy/paste yapılır.
Ancak bunu yapan kişi olarak yapacaklara tavsiyem;
Kitabı düşürmemeye dikkat ediniz.
Şahsen ben düşürmüştüm. Düşürürseniz bile el çabukluğuyla çantanızı kitabın üstüne düşürün ve onu kaldırır gibi yapın. Eğer hoca paronayak değilse paçayı yırtarsınız.
inanmadığı şeye neden inanmadığını derinlemesine araştırmış biraz ezberi kuvvetli biraz çalışkan öğrencidir.zamanla bir dine inanma ihtimali de yüksektir.
neye inanmayacağını çok iyi bilen öğrencidir.
hocasi ayyaş bir adamdir. herkese 100 veriyordur. *
dersine iyi çalışmış öğrencidir.
din yazilisinin olmadigini, dersin gercek adinin din kulturu ve ahlak bilgisi oldugunun farkinda olan, inanmadigi seyi once bilmesi gerektigine inanan ogrencidir.
Sadece görevini yerine getirmiş öğrencidir.
ingilizceden 100 alan türk öğrenci ile arasında bir fark yoktur.*
Ezbere dayalı eğitimin sonuçları.
kültürlü ateist ya da agnostiktir. sıkça yaşanan bir durumdur efendim. çok mühim şeyleri hatırlamamasına rağmen duaları hatırlayıp ezberinde tutan, dinin kurallarını net şekilde bilen böylece sınav sorularına doğru yanıt veren dinsiz. *
ayrica kevser suresini tersten okuma yetenegine sahiptir kendisi. *
2 kredili dersten 5 almak için çalışan öğrencidir. ortalama yükseltmek için 5 almak durumun da kalan ateist öğrencidir.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
cenabettir.
iyi öğrencidir. bunlar ilerde bizim ne işimize yarıcak demeyen öğrencidir.
din hakkında okumuş, araştırmış bir öğrenciyse normaldir. din derken sadece islam dinini kastetmiyorum tabii. zira kendimden biliyorum 90'dan aşağı almazdım.