bugün

yapılması en zahmetsiz ve en fazla getirisi olan ticaret şeklidir. örnekleri günümüz türkiyesinde öyle çoktur ki bilinen sayı sistemi onu saymaya yetmez.
bugünkü zaman gazetesinde okumuş gibiyim bunu ama... lan yoksa oradaki yazıcı sik suyu mu?
1 koyup 100 alinabilen bir ticaret cesidi.
din kadar başınıza taş düşsün taktınızmı takıyonuz bırakın artık bu hassas konuları be kardeşim sıkışan ilginç bişey yazmak isteyen hep dini karıştırıyo gücünüzün yettiğini düşündüğünüz şeyler gün gelir belinizi büker şeklinde karşılık verilecek bir başlık.
(bkz: a k p)
din taharetini şiddetle gerektiren satılmış kişilik özütü. cenneti kendince garantileyen fikir fukaralarının bununla yetinmeyip dünyadan yer, mülk, arsa, gemi, ünvan ve bilumum ürünleri alışveriş sepetlerine atmaları ve karşılığında benlikleriyle, onurlarıyla birlikte varolma sebebi olan ülkelerini bile satmaktan çekinmeyecekleri, satıklarının karşılığında dünya cennetlerine garkolan, kendi inançlarında kesinlikle cehenemlik olacaklarını göremeyecek kadar kör, ebleh ve cahil insanlardan oluşan ve genellikle yönetici kademesinde bulunan insansı yaratıkların yaptığı alım satım veya kar zarar hesaplarının tümü.
arap yarimadasi'ndan kacip ulkemize siginan karafatma tuccarlarinin yaptigi istir.
Ataturk ten sonra onun kadar dirayetli bir yonetici gelmedigi için turkiye de kolay ve buyuk para kazanmanin en kestirme yolu olmustur.
domuz etinin yasaklanmasından, hurma nın salık verilmesine uzanan, dinin muhasebesi adına ilginç bir yoldur.
yapilisi cok kolay olan eylemdir;

once somurulecek kisinin yerini belirliyorsunuz. elinizde bir adet mekke den araniyormus goruntusunu veren telefonla bu kisiye gidip, "ben hz bilmemkimin yardimcisiyim, buraya senin iyi dileklerin icin gonderildim" diyorsunuz, ve kisiye "hangi peygamberimizle konusmak istersin" diye soruyorsunuz.

biraz dogaclama senaryo, hafif tiyatro, minik timsah gozyaslari. is tamamdir, afiyet olsun.
(bkz: hac)*
çok uzun yıllardan beri dinin ruhani açısı gözönünden çıkarılarak ticari bir şekle konulmuştur.hıristiyanlar, yahudiler, kendisini müslüman diye tanıtan bazı aklıevveller bu işi çok karlı bir sektöre dönüştürmüşlerdir.
suudilerin turizm anlayışıdır. haçtan kazandığı parayı amerikalı fahişelere yedirirler.
görsel .
Bir ergin olmayış durumu, insanın kendi aklını bir başkasının kılavuzluğuna başvurmaksızın kullanamayışıdır. işte bu ergin olmayışa insan kendi suçu ile düşmüştür; bunun nedenini de aklın kendisinde değil, fakat aklını başkasının kılavuzluğu ve yardımı olmaksızın kullanmak kararlılığını ve yürekliliğini gösteremeyen insanda aramalıdır
şöyle yapılmaktadır:

http://odatv.com/n.php?n=...ograf-paylasti-0307151200
Budur;
Avrupalılar geldiklerinde onların elinde incil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki incil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu.
ülkemizdeki en karlı iş ve ticaret şeklidir. kütük ağlıyordu dersin inanırlar, kaya parçası dile geldi konuştu dersin inanırlar, yerden şerbet fışkırdı de inanırlar... yeter ki sakalını uzat, sarık tak, arada bir arapça sözler felan söyle köşe olursun yemin ederim...
En inançlı görünen toplumu temsil eden liderler tarafından başarıyla yapılır aslında dinsel açıdan birçok şeyin farkındalar yani o kitabın bir yaratıcı aracılığıyla gönderildiğine işin özünde inanmıyorlar ama doğduğu gün boyunca inandıkları için belli bir yaştan sonra kavrayıp bunu reddetmek yerine işlerine geldikleri gibi evirip çeviriyorlar. Kısacası aptal gibi görünen zeki adamlar aslında insanların zayıf yönlerini iyi gözlemleyip kullanma potansiyelleri yüksektir.
kimisinin "ömrü boyunca namaz kılan insan siyasetçi olunca namazı mı bırakacaktı" demesine vesile olan ticaret türüdür.

namazı bırakmasına gerek yok... namaz fotoğraflarını paylaşmayı bırakıp, riyadan el çekse kafidir.

üstüne yolsuzluklardan, torpilden, işi ehli olmayana vermekten, bölücülükten, halkı birbirine düşürmekten, komploculuktan, kupon arazi, ihale takipçiliğinden ve de zulümden vazgeçse tam süper olur...
sağlam para kaldırmaktır. üstelik bu parayı kazanmak için para yatırmanıza da gerek yok. süper lan.
görsel
Manyak işi olan şey be.
koltuk kapma yarışında en etkili seçim sloganıdır din.
Bitcoin ile yapılıyor, o derece büyük ticaret dönüyor.