bugün

emre'ye insanlık dışı bir hareket yapmıştır.

amma ve lakin emre'nin anladığı tek dilde budur.

daha 1 yıl öncesine kadar lugano'nun bir futbolcunun alenen bacağını kırmaya teşebbüs edip, o futbolcunun çocuklarının geleceğiyle oynadığında; lugano'yu savunan insan müsveddesi zihniyetteki bazılarının bugün zokora'yı canilikle suçlaması ayrı bir rezillik.

o hareketi zokora emre'ye değilde farzı misal bugün hala fenerbahçe'de oynayan veya daha önce oynamış herhangi kendi halinde bir futbolcuya yapsa bir beşiktaşlı olarak ben sinirden kafayı yer kabullenemezdim.

ama emre'nin yaptıkları bir değil bin oldu, insani açıdan doğru bulmasanız bile üzülmüyorsunuz.
çok tartışılan futbolcu .
çok haksızlık yapılıyor tarafsız düşünülmeden yerden yere vuruluyor .
bizim ülkemizde bir insan şerefine laf etti diye öldüren milletiz daha iyi bilmemiz lazım .
Tarafsız baktığımda bana öyle bir laf gelse bende o faulu yapardım . . .
emre belözoğlu nun zenci versiyonu.
Bunların olması doğal. Olayları ve krizi yönetmeyi beceremeyen federasyon ve zaten günlerdir dinamiti döşeyen gazete manşetleri zokorayı doldurdu. Emre zaten türk futbolundan acil uzaklaştırılmalı messi olsa çekilmez arkadaş. Zerre profesyonel değil mahalle maçındaki adam gibi küfür tekme tokat herşey mevcut. Zokora da ırkçılık görmemiş daha. italyada tribunler maymun sesi cıkartıyordu düne kadar top zenci oyuncuya geldiğinde. Tabii ki iğrenç bişey ama ordaki oyuncular şikayetini yapıyor gereken yapılıyor. Ama bu arkadaşın derdi gaza gelmekten kaynaklandı. Sadri şener ve medyanın aragazı. Zaten Zokora da türk adalet sistemini çözmüş hakkını vermiyolarsa vur kır al.
lisansının iptal edilmesi gereken oyuncudur...adamı hadım ediyordu az daha..
hiç bir şey nedensiz yere yapılmaz. her şeyin dayandığı bir sebep vardır. bugün burda zokora'ya çemkiren kuş sporlular emre'nin zokoraya yaptığı hareket karşısında neden susuyorlardı.
götü yeseydi de o hareketi fenerbahçe stadında yapsaydı kendisine adam derdim. ancak anasının koynunda yapabileceği hareketi yaptı.
HINCAL uluç' un son zamanlara istanbul karmaşası için yazdığı bir yazı var; kırık cam teorisi...

kısaca diyor ki, bir binanın camı taş atılıp kırıldığında hemen onarmazsan bu kez diğer camlar da başkaları tarafından kırılır zamanla. sen diyor, devlet olarak en ufak olayda bile varlığını hissettirirsen devamı gelmez, ama hissettiremezsen o ufak olay zamanla büyüyerek şehirde kaos meydana gelir diyor.

öncelikle şunu belirteyim ki zokora' nın yaptığının haklı gösterilebilecek hiçbir tarafı yok ve ben bir galatasaraylı olarak adil bir şampiyonluk istiyorum şampiyon olacaksak eğer. o yüzden dün iyi ki fenerbahçe kazandı çünkü hakem resmen doğradı fener' i ama;

sen ırkçılığa 2 maç ceza verirsen ki tekrar söylüyorum emre ırkçı bir insan olmasa bile söylediği söz ırkçılık suçunu oluşturur, şikeye ceza vermez ve tüm suçu 'teşvik aldım diyen' saf ibrahim akın' ın omuzlarına yüklersen, sezon başındna beri bir türlü istikrarlı kararlar veremezsen zokoro da der ki ''ırkçılığa ceza yok, şikeye yok, bana ceza vermeye cesaret edemezler, bu ülkede, bu futbolda hukuk yok çünkü'' der ve futbol dışı haraketleri hiç düşünmeden, korkmadan yapabilir böyle. sen şimdi zokora' ya 10 maç ceza ver hadi yiyorsa, ver bakalım ne oluyor. o adam ve o şehir ırkçılığa ceza yok diye ayaklanıyor mu ayaklanmıyor mu? el birliğiyle içine ettiniz futbolun, tebrikler.

fenerbahçe şampiyon olursa ki bence olacak anasının ak sütü gibi helaldir bu ona. bu zor psikolojik şartlara rağmen dimdik geldiler buraya kadar, galatasaray şampiyon olamasa bile benim gözümde şampiyondur şimdiden, 9 puan farkla hak ettiler bunu çoktan o yüzden hiç kimse bahane bulduğumu düşünmesin ama bu lig zerre umurumda değil benim. tek istediğim şampiyonlar ligine gitmekti ki sağolsun galatasarayım yakaladı bu hedefi. bu pislik içindeki ligle ilgili tek dileğim; bir kişi daha ölmeden bitsin artık şu iğrençlik.
emre belözoğlunu hadım ederek gerekli dersi vermiş futbolcu.
intikamı acı olmuştur. *
Tekmesi Emre'ye yansımamış olan futbolcu. Sakatlamaya teşebbüs var ama sonuçta sakatlamadığı için Ceza tayinine yer olmadığına...

Edit: Kramponlarına 3 yıl hak mahrumiyeti gerekir.
(#15408362) kendisi en iyi bu entry ile özetlenebilir.
emre nin dediği sözün hakkını veren futbolcu.
beyazlara karşı bir kini olan zenci oyuncu.*
ırkçılığa tekme atan futbolcu.
Emre'ye verdiği cevap sonrası odama posterini asmayı düşündüğüm futbolcu.

trabzonlu değilim.
ilk maçın ardından emre'nin özrünü kabul edip sarıldıktan sonra, trabzondaki maçta yaptıkları 'artislik' ve 'hayvanlık'tan öteye geçememiştir. be hey samimiyetini siktiğimin hayvanı.. derler bizim oralarda, ama ben demeyeceğim, terbiyemi bozmayacağım. be güzel kardeşim, siyahi arkadaşım. emre denen agresif arkadaş sana pis zenci demiş, eyvallah, büyük terbiyesizlik etmiştir, bunda hepimiz hemfikiriz. fakat bunun akabinde, gelip senden özür dilemiş, ve maç sonu sarmaş dolaş olmuşsunuz, sarılıp öpüşmüşsünüz. ondan sonraki maç ne oldu da, birdenbire tersine döndü her şey? hadi tamam, aradan geçen birkaç gün içersinde, emre'nin bu büyük hakareti rüyalarına falan girdi, uyuyamadın. ulan dedin affetmeyeceğim ibneyi, tavrımı koyacağım gelecek maçta dedin diyelim. maç başında elini uzatmadın, eyvallah, anlıyoruz, hakkındır bu tavır. e peki hayvanın çıkardığı, o tekme neyin nesidir? insan değil misin sen? neymiş, emre bana pis zenci dedi.. hassiktir ordan. sen gel şuna de ki; sütten çıkmış ak kaşık olan sadri başkanım ve bazı medya mensupları beni öyle bir gazladı ki, ben de dayanamadım, roketledim...

herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor, görüyor. aslına bakarsanız, hiç ama hiç kimsenin 'ırkçılık, ırçılığa tepki vs..' gibi şeylerle uzaktan yakından alakası yok. millet fenerbahçe'ye atacak yeni bir taş arıyordu, emre de bu taşı onlara vermiş oldu, olay bundan ibaret. uzaktan bakınca da sanırsın ki, ülkede 70 milyon martin luther king var amk. samimiyetsiz ibneler...

her şeyi fenerbahçe yapıyor değil mi? her şeyin tek sorumlusu fenerbahçe değil mi? allahınız kitabınız yok lan sizin...

yani olay şudur arkadaşım; ölü bir kadroyla dimdik ayakta durabilen bir takımı anlamak istemiyorsunuz, kabullenmek istemiyorsunuz. nasıl olur da bunlar bu halde bile mücadele edebilir? diye düşünmekten çıldırıyorsunuz. şikeymiş de, fenerasyonmuş da, play off'muş da bilmem ne de.. lan sahadayız işte! lugano'dan korkardınız, aha bekir var, normal şartlar altında kimsenin forma şansı vermeyeceği bekir'le sahadayız! niang da yok bakın, ayakta durmakta ciddi anlamda zorlanan bienvenü var olum, tecrübe yoksunu dia var. caner var bakın, topu ayağına alınca karşısındakini maymuna çeviren santos yerine, allah yoluna yaldır yuldur koşturan cılız caner! alex de yok, selçuk var. normalde bir inşaat alanında soğuk demircilik veya sıvacılık yapması gerekirken, hasbelkader fenerbahçe'nin orta sahasına düşmüş selçuk şahin... bunlarla sahadayız oğlum, yensenize lan!

ya hayır, bak ne diyorum, dinle bi! bizi diyorum, sahada.. yensenize!

neyse işte.. daha buraya cilt cilt yazardım da, inanın ki bitmez. zokora'dan girdik, bilmem nerelerden çıktık amk.
özetle; zokora denen bu arkadaş, 'ırkçılık' gibi ciddi bir konuya sığınılarak, sadri şener vb. kimselerin kuklası olmuş, ve maçı germek, kendi imkanlarıyla ceza kesmek adına, insanlık dışı tavırlar sergilemiştir. ona o imkanı tanıyan ve cezasını kesmeyen hakem de, büyük ihtimalle bundan sonra 'hakem' olarak değerlendirilmeyecektir.

emre ne kadar suçluysa, zokora da o kadar suçludur! haklıyken, ahmaklık edip, haksız duruma düşmüştür.
ırkçılık sebebi bir hareket yapmış olan pis oyuncu. herkes emre'nin sözde ırkçılığını kabullenmiş gözüküyor ama ortada ırkçılık olsaydı 2 maçtan daha fazla ceza gelirdi emre'ye. verilen 2 maçlık ceza hakaretten verildi emre'ye ırkçılıktan değil. nerde lan gösterin emre'nin ırkçılığını videoları yavaşlatıp izledim hiçbirinde öyle bişi demiyor nasıl bu kadar yargısız infaz yapıyosunuz anlamıyorum. pardon özür dilerim sizin bukalemunsporlu olduğunuzu unutmuşum.
ilgili videoda emre'nin kendisine 'fucking nigger' demediğini tespit etmek için, videoyu sarı-lacivert gözlüklerle izlemek gerekir.

neyse konu o değil. bu abi let's kick racism out of football sloganını çok yanlış anlamış.
keşke o tekme emre'nin başka bir tarafına girseydi.

adamsın zokora!

buradan colman'a da sevgilerimi iletiyorum.

ıkçılığın cezası 8 maç iken 2 maç ceza veriliyorsa o tekmenin karşılığı asla kırmızı olmamalı.

--spoiler--

bir insan şerefi için yaşar, şerefi için çalışır, şerefi için ter döker. Eğer ben Emre'nin elini sıksaydım şerefimi yok sayardım.

--spoiler--

o tekme tüm ırkçılara atılmış bir tekmedir!

adamın dibisin zokora! helal olsun.
kasap lakâbını layıkı ile hakeden futbolcu. yaptığı hareket en az emre'nin ki kadar insanlık dışıydı. emre'nin elini sıkmamakla haklı bir tepki göstermişti ama bunu, böyle bir şekilde maça yansıtmamalıydı.
riyavet odur ki emre'ye attığı doctore tekmesi spartacus blood and sand in yeni sezonunun jeneriğinde kullanılacakmış.
şuana kadar kalitesini gösterememiş olan star futbolculardan birisi.
şikeye ve ırkçılığa karşı gerekeni fiziksel olarak yapmış futbolcudur.

edit: harf unutkanlığı.
let's kick racism out of football terimini ciddiye almış futbolcudur.