bugün

Sevmeyi beceremeyenlerin şarkısı. En güzel yeri şudur:
"bitti mi hikayemiz? bu ne biçim son böyle? yetmez miydi sevgimiz, savaşıp direnmeye?"
Şarkı çok güzel. Fatma Turgut’un türkçeyi düzgün kullanmadına, kelimlerin hakkını vermesine bayılıyorum.
hiç beceremedik, sevmeyide sevilmeyi de - mısralarını atlayan yazar hüzünlendirdi beni.
bitti mi hikayemiz?
bu ne biçim son böyle?
değmez miydi sevgimiz,
savaşıp direnmeye?

değmesin ellerimiz,
buluşmasın bu gözler.
yine erir gideriz,
unutulur yeminler.
Buluşmasın bu gözler..
her şeye yeni başlıyordum. çok özledim lan.
Bitirdin hikayemizi gerçekten değmeyecek mi bir daha ellerimiz.
degmeli bir gün doğarken güneş
o güzelim bahar yellerine.
Elleri yagli cift soylemi. Hemen duygusallasip aglamayin.
Modelin güzel bir şarkısı.
--spoiler--
biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de,
aşk dolu mısraların karşısında direnmeyi de.
--spoiler--

ve

--spoiler--
bitti mi hikayemiz, bu ne biçim son böyle?
değmez miydi sevgimiz, savaşıp direnmeye?
--spoiler--

bölümleri bizzat bana yazılmış gibi hissettiyor.
lisede trigonometri çalışırken:

"Değmesinx'imiz, bu ne biçim cos böyle. Yine arcsinxleriz, unutulur tanxler. " şeklinde algıladığım şarkı.
Model gurubunun en guzel sarkisidir.Ellerin degmemesi asktir.Eller degerse sevgi olur.Eller degmeden ayrilik olursa kara sevda olur.Eller deger yine ayrilik olursa yine ask olur.olay karisiktir.
bir güzel model şarkısı.
bir ara Behzat ç.de duyduğumu hep iddia ettim, ama kimseyi inandıramadım.
aradım taradım bulamadım da.
ama duydum.
eminim. *
bulusmasin bu gozler.
işte bir kez daha, durup karşında dediği anda düşüncelerimin başladığı şarkıdır, güzeldir.
modelin dinlenebilen iki şarkısından biri. diğeri için (bkz: buzdan şato)
bu ablamız bu şarkıyı böyle söylemeye devam ederse korkudan kimsenin eli değmez kendilerine... ilaveten serzenişte bulunmasına gerek yok. *
not: şarkı güzeldir.
2 yıllık sevgilimden ayrıldığımız zaman (benden ayrıldığında) facebook'unda dolanıyordum bakıyordum acaba ne yazacak gibisinden. tabi bu şarkının ilk çıktığı zamanlardı, 1küsür yıl geçmiştir üstünden.

bir baktım, bu şarkıyı atmış ve üstüne de
''biz hiç beceremedik,
sevmeyi de, terketmeyi de.''
yazmıştı.

sevmem seni o yüzden model *
dipnot1: (bkz: kekemine/#12546002) hikayenin ayrıntısı.

dipnot2: http://www.youtube.com/watch?v=mRENamHKhLs (link atmayı bilmiyorum eğer becerememişsem affola.)
girişi in flames - dawn of a new day'i oldukça andırmaktadır. gitar tonu, ritm, melodi.
akustik versiyonu candır can. ama diğer masallar albümünde ki diğer şarkıları da o kadar iyi ki popüler oldu diye bunu sevmek zorunda değil kimse. (bkz: diğer masallar)
akustik versiyonu:

http://youtu.be/6sGmCtwena8
akustik versiyonu ve tabii ki solisti fatma turgut'un alıp götüren performansıyla uçuran şarkı.
Sahi 1-2 ay öncesine kadar çok dinlerdim bu şarkıyı. Her yerde çalmasaydı suyu çıkmasaydı güzel şarkıydı.
Biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de. Cümlesi ile alır götürür.
herkese göre güzel bir şarkı galiba. ve fakat gerçekten hissederek ve yaşayarak veya yaşamış olarak eşlik etmek zor bu şarkıya.

yaşamayana allah yaşatmasın. bitmesin hikayeniz.