bugün

Bugün gene yaşadığım rezilliktir. Şimdi bir kalp rahatsızlığı için askerliği bir sene zorunlu tecil edecektim vay arkadaş yarın gel yarın geliyorum 2 saat sonra gel. Bir ton muhabbet. Hayır yani illah bağırmak mı gerekiyor işimizin yapılması için. Al işte askerlik şubesine gitmem pazartesiye kaldı. Özele gitseydim şimdi bitirmiş iş bakıyordum.
Rezillik gibi gözüküyor insan içine girince alisiyor.
Sıklıkla sistematik olmayan sıraları ve kalabalık koridorları içerir. Yine de pes etmeyin, yararlanmaya bakın bu imkandan.
Zorla çalıştırılıyormuş gibi davranan şerefsizlerle doludur. 15 dk lık muayeneyi bir hafta erteleyebilirler.
Acil servisinde tekerlekli sandalye üzerinde gözetim altında ki hasta "burada doktor yok mu? Biri yardım etsin" diyerek 10 dakika inledi.
Sonra kusma ile yere yığılıp bayıldı.
Millet başucunda ve öperim yapacağınız işi isyanları ile doktor ilgilendi.

Yer Samatya eğitim ve araştırma hastanesi acil servisi.
Tarih: 23 Ekim Çarşamba akşamı.

Sağlık sistemi çökmüş desek umut var, yeniden yapılanma ile ayağa kalkar.

Sağlık sisteminin il ahlâkı ve sorumluluk duygusu kalmamış, bunun için sağlık sisteminin ruhuna Fatiha.
Personel için söylenecek çok söz var demek istemiyorum.
Yüksek iş temposu, düşük gelir, imkansızlık vs vs tamam da sizin insanlıktan çıkmanıza, iş ahlakı ve sorumluluğu terk etmeye bunlar neden olamaz.

Bu şikâyetler tespitler işini düzgün yapan sorumluluk sahibi çok az personeli kapsamaz.
Suriyelilerle zirveye ulaşmış şey.
Ne düzgün ki hastane normal olsun dese biri.
yine de özel hastanelerden daha sağlıklı çözüm üretendir. kim ne derse desin, özel hastenelerden daha çok güveniyorum devlet hastanelerine.
Geçen sene 15 gün göztepe ssk da gasteoentroloji servisinde yattım, ben hayatımda böyle profesyonel ve nitelikli servis ekibi görmedim. Hemşiresinden hocasına intörnünden asistanına kadar hepsi işinin ehli idi.

Hastane binasını bok götürüyordu o ayrı konu.