bugün

d vitamini eksikliğinde oral yoldan alınan sıvı damla şeklinde ilaç.
ağızda yağ tortusu bırakan ilaç.
sağlık ocaklarında bebeklere ücretsiz olarak verilmekte.
bazı eczanelerde satılmayan takviye.
D vitamin oldukça eksik olunca doktorumun bana 6 kutu verip iki hafta da bir 1 şişe bitirmem gereken yağ gibi bir ilaçtır.
3 ayda bir ampul formunun alınması durumunda kış boyunca hasta olmamayı, olunsa bile rahat atlatılmasını sağlayan d vitamini markası.
Aman diyeyim kafanıza göre doktorculuk oynayıp eczaneden aldıgınız d vitamini ampul ve şişelerini uygunsuz dozda sıklıkta ve miktarda kullanırsanız osteoklastik aktiviteyi tetkiklersiniz, hiperkalsemi neticesinde böbrek taşları( nefrokalsinozis) kemik erimesi (osteoporoz) kas sinir iletim bozuklukları hatta kardiyak bozukluklara yol açarsınız.
Öyle kafama gore kullanıyıma benzemez bu sorunlar benden soylemesi.
Yoksa haliniz beter olur.
Evet doktorum.

Alta pubmed gurusu gelmiş, lütfen kendi basınıza ve kulaktan dolma fikirlerle kullanmaya devam edin, bana hava hoşşş.
kemik erimesinin nedeni olan d vitamini eksikliği tedavisinde kullanılır. Ayrıca c vitaminine kıyasla taş yapma ihtimali yoktur, çünkü 3 ayda bir alınan 1-2 gramlık doz, bırakın taş yapmayı, boğazdan inerken emilmeye başlar. Kardiyak yani kalple ilgili bozukluk yaratması konusunda ise hiç bir makale görmedim. Ayrıca hakkında makale pek yazılmaz çünkü ucuz bir tedavidir.
Ayrıca c vitamini, b 12 vitamini ve multivitaminleri leblebi şeker gibi alınmasını öneren ortodoks tıp, d vitamini içeren desteklerin alınmasını asla önermez.

Çünkü bu destekler diğerlerine göre çok daha ucuz ve çok daha etkilidir. ortodoks tıpIn yegane amacı daha fazla para kazanmak olduğu için neden bunu önersinler, kötülemek daha karlıdır.

insan sağlığı üzerinden kar yapmak etik dışıdır, hipokrat'In kemiklerini sızlatır.
D vitamini içeren bu destek bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından c vitaminin alternatifi olabilir.

Aralarındaki fark d vitamini içeren destekleri 3 ayda bir yani hastalığın h si yokken almak gerekirken, c vitamini içeren destek ve kivi gibi meyveleri hasta olacağınızı hissetmenizle beraber almanız yeterli olacaktır.

Edit: yukarıda anlattığım kullanım şekli farklılığının nedeni c vitamini ile d vitamini arasındaki etki mekanizması farklılığıdır. Dolayısıyla bu kullanım farklılığının belirtilmesi bunların birbirinin "birincil" alternatifi olmadığı bilgisini kendi içinde barındırır. Buradaki entryleri anlamakta sıkıntı çekenlerin koca koca tıp kitaplarıyla uğraşmaları ne kadar üzücü. Allah kolaylık versin.
Çok şahane bir şeydir. Anneme bir sürü kutu yazmıştı doktor bi tanesini de ben kullanmiştım oral damla olanından.

Merak ettiğim şey eczaneden reçetesiz alabilir miyiz bunu? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
2. şişeyi bitirdim ve 8 gün geçmesine rağmen bir faydasını göremediğim tırıvırı dır, hatta zırıvırı...
direkt olarak da içilebilen, ancak yağlı bir şeylerle karıştırıldığında emilimi daha iyi olan vitamin. *
Benim de ampül olan çeşidini ekmeğe damlatıp yediğim d vitamini. Tadı bildiğiniz ayçicek yağı gibidir. Ekmeğe damlatıp yiyin gitsin. Ağzınızın tadı değişeceği için kraker falan yemeniz önerilir.

Ampülden akması için ekmeğe sürtün. Çevirdiğinizde akmayabilir hepsi.
güncel Önemli Başlıklar