1. 1.
  d vitamini eksikliğinde oral yoldan alınan sıvı damla şeklinde ilaç.
  ... piyon
 2. 2.
  ağızda yağ tortusu bırakan ilaç.
  ... delicious
 3. 3.
  sağlık ocaklarında bebeklere ücretsiz olarak verilmekte.
  ... mendoza
 4. 4.
  bazı eczanelerde satılmayan takviye.
  ... cok balo gordum
 5. 5.
  ampulden çıkarması çile olan, oral yoldan alınan d vitamini ilacı. ilacın ekmek, zeytin yağı gibi yiyeceklerle tüketilmesi önerilir.
  2 ... grl pwr
 6. 6.
  D vitamin oldukça eksik olunca doktorumun bana 6 kutu verip iki hafta da bir 1 şişe bitirmem gereken yağ gibi bir ilaçtır.
  1 ... gothicat
 7. 7.
  3 ayda bir ampul formunun alınması durumunda kış boyunca hasta olmamayı, olunsa bile rahat atlatılmasını sağlayan d vitamini markası.
  2 ... sinirlidudak
 8. 8.
  Aman diyeyim kafanıza göre doktorculuk oynayıp eczaneden aldıgınız d vitamini ampul ve şişelerini uygunsuz dozda sıklıkta ve miktarda kullanırsanız osteoklastik aktiviteyi tetkiklersiniz, hiperkalsemi neticesinde böbrek taşları( nefrokalsinozis) kemik erimesi (osteoporoz) kas sinir iletim bozuklukları hatta kardiyak bozukluklara yol açarsınız.
  Öyle kafama gore kullanıyıma benzemez bu sorunlar benden soylemesi.
  Yoksa haliniz beter olur.
  Evet doktorum.

  Alta pubmed gurusu gelmiş, lütfen kendi basınıza ve kulaktan dolma fikirlerle kullanmaya devam edin, bana hava hoşşş.
  2 ... merkurungeriyeattigikadin
 9. 9.
  kemik erimesinin nedeni olan d vitamini eksikliği tedavisinde kullanılır. Ayrıca c vitaminine kıyasla taş yapma ihtimali yoktur, çünkü 3 ayda bir alınan 1-2 gramlık doz, bırakın taş yapmayı, boğazdan inerken emilmeye başlar. Kardiyak yani kalple ilgili bozukluk yaratması konusunda ise hiç bir makale görmedim. Ayrıca hakkında makale pek yazılmaz çünkü ucuz bir tedavidir.
  -1 ... sinirlidudak
 10. 10.
  Ayrıca c vitamini, b 12 vitamini ve multivitaminleri leblebi şeker gibi alınmasını öneren ortodoks tıp, d vitamini içeren desteklerin alınmasını asla önermez.

  Çünkü bu destekler diğerlerine göre çok daha ucuz ve çok daha etkilidir. ortodoks tıpIn yegane amacı daha fazla para kazanmak olduğu için neden bunu önersinler, kötülemek daha karlıdır.

  insan sağlığı üzerinden kar yapmak etik dışıdır, hipokrat'In kemiklerini sızlatır.
  ... sinirlidudak