bugün

karanfil isimli şarkıyı çok çok güzel yorumlayan sanatçı, müzisyen.

http://www.youtube.com/watch?v=tDeC6lxCZaY&feature=related
Bana bir masal anlat baba şarkısını her dinleyişimde mest oldugum sanatçıdır kendisi...
canlı performansını izledikten sonra 50 küsür yaşında olduğuna kimsenin beni inandıramayacağı adam. en fazla 23.
bugün uludağ üniversitesi şenlik alanında konser veren müzisyen. canlı performansı o kadar iyi değildir, konsere giderkin çok çok büyük beklentiler içerisinde olmayın yani. he bir de bu adama gay diyorlar yahu şaşırıyorum. herifin 5 tane çocuğu var.
dünkü konserde ilerleyen yaşına rağmen enerjik ve sempatik tavırlarıyla ilgi çekmiş yeni türkü frontmani.
an itibari ile tv8'de bir ses bir nefes programında serdar barçın ile birlikte coşmaktadır.
Yıllardır Yeni Türkü adına besteler albümler yapsa da bu albüm ve şarkılardan ziyade 35 yıldır eski Yeni Türkü şarkıları sevildiği için onları söyleyen kişi...
hala uğruna şiirler yazdırabilecek karizmasından bir şey yitirmeyen müzisyen. kim ne anlatırsa anlatsın karizmadır.
edit: hayat işte. ona da karizma diyoruz rte'ye de. hayat bi enteresan.
Antalya konserinde bir rusun onu dinlerkenki heyecanini unutamadigim sanatcimizdir.. Nakka sarkisida ayri bir guzel...
o kadar şarkısı var.

müzisyenliği ile konuşulacağına acaba gay mi diye tartışılıyor.

ne kadar garip.

velev ki öyle size ne? siz müziği ile ilgilenin.
Türkiyenin en iyi 3 sesinden biri. O kadar huzur kokan bir sesi var ki tüm gün dinletebilir kendini.

Ergen dönemlerimde bodrumda karşılaşmıştık da yaşı küçük demeyip muhabbet etmişti bizlerle. 3-5 yıl kadar önce de karşıyaka sahilinde açık hava konserinde yağmur başlayınca ''ıslanıyorsunuz, isterseniz bitirelim'' demişti de kalabalıktan 1 kişi bile konseri terk etmemişti, sıçana dönmüştük.

En son geçenlerde ortaköyde denk geldik ve yine aynı mütevazi tavırlarla sohbet etti, kırmadı. Saçlarına düşen beyazlar ile yaşlanan yorgun yüzü değişse de güzel karakteri değişmiyor insanın işte.

Sesini eksik etmesin.
Sabah gazetesine röportaj vermek için sıraya dizilen güya solcu ama nedense hepsinin özü muhafazakar, karakteri bozuk, sarayın sanatçısı aday adayı.
yeni türkü grubunun solisti.
benim kendisine bir dönem sempati duymamın iki sebebi vardır : biri yeni türkü diğeri de ana britannica ve temel britannica ansiklopedileri.

yeni türkü grubunun bonus saçlı, marşandiz elemanı. grup elemanlarıyla birbirinden güzel şarkılara imza atmış ve hayatımızda renkler ve izler bırakmıştır. bu yönüyle de biz onu daha çok müzik adamı ve grup solisti olarak biliriz. grup çalışmaları dışında pek çok dizi ve belgeselin de müziklerini yapmış bir isim. ama bunun haricinde başka yönleri de varmış.

sempatinin diğer sebebi ise yıllar önce ana ve temel britannica ansiklopedileri'nin giriş sayfasında emeği geçenler listesinin bilgi işlem kısmında derya köroğlu ismi yazardı. düşünürdüm kendisi mi yoksa isim benzerliği mi diye? o zaman internet yok, ansiklopedilere bağımlıydık. gün geldi, internetle tanıştık ve nihayetinde merak ettiğim o ismin kendisi olduğunu öğrendim. ansiklopedilerin veritabanını kendisi hazırlamış. geçen sene verdiği bir röportajda da << ana britannica ansiklopedisi benim bilgisayarımdan çıkmıştır >> demecine rastladım. kendisinde müzisyenlik ve mimarlık dışında, ilgi ve meslek alanı olarak bilgisayar programcılığı da varmış.
güncel Önemli Başlıklar