bugün

öğrenilmiş çaresizliğe meydan okumaktır.

belli olmaz ki. belki hocanın son sınavı olup, herkese bir kıyak geçeceği tutar...
benim vereceğim sınavla onun hiç alakası yok ama yine de bu örneği vermek istiyorum. Ehliyet sınavına girmiştim 2 kafta önce falan hiç çalışmadım sınav ortalama geçti 66 hesapladım 74 aldım. uzun lafın kısası ;
(bkz: Never give up)
ve o bir iktisat sınavıdır. *
amaç finalden geçmek değildir zaten, bütte çıkacak soru kalıplarına bi göz atmaktır.
(bkz: sınava sayısalloto muamelesi yapmak)
bugün saat 18.30 da gireceğim sınavda büyük olasılıkla yaşayacağım hadisedir. bütün sınıfın vizede döküldüğü bu dersimizden ben 71 aldım. aldığım notun rehavetine kapılarak bir 5 dakika sonra sınava hazırlanmaya başlayacağım. kitabın 250 küsur sayfa, içindaki latince kelimelerinde 1000'den fazla olduğu, 2 saatten daha az vaktimin kaldığını düşünürsek benim 71 boşuna gitti.

edit: inanamıyorum, geçtim sözlük. ama 2 gün çalıştığım bir başka dersten kaldım.
(bkz: önemli olan katılmaktı)
rahatlığın verdiği yüz ifadesiyle diğerlerine rahatsızlık verme durumudur. Sınav sonuna kadar oturup diğerlerini gözlemlemek de ayrı bi zevktir tabi.
sınav sorularını bizzat alarak büt için yapılan hazırlıktır.
öğrencilik sorumluluğunu yerine getirmek bi nevi vicdanını rahatlatmaktır.

(bkz: elimden geleni yaptım)
son vedadır sınıfa sınıf arkadaşlarına cam kenarında oturduğu sıraya.hüzünlüdür.

edit:alttan alırsın gardaş çok takma.
en rahat girilen sınavdır.Kişi gece hadi bir saat sonra çalışırım , aa bak şu film varmış ondan sonra çalışırım, uykum geldi biraz uyuyayım sbah erken kalkıp çalışırım diyerek defalarca bu etylemi ertelemek suretiyle kitap kapağı açmamıştır.Kalacağının biliciyle kişi suratında bir gülümsemeyle sınıfa girer ve etraftaki gergin insanları rahat tavırlarıyla hepten çıldırtır.
aslında hiç gitmemekten iyidir.
ve sınav sonuna kadar oturmakta etkili bi çözümdür
cesarettir. aşktır.
(bkz: rapor almak)
çan eğrisi uygulanan derslerde arkadaşlarını düşünen canım öğrenci kişisidir.
(bkz: bana çıkmaz demeyin şansınızı deneyin)
tamamiyle vicdanı rahatlatmaktır. başka da bir şey değil.
(bkz: olecegini bile bile yasamak)
umut fakirin ekmeğidir deyişindeki öznenin yapacağı türden bir harekettir.
sınav kağıdını eline alıncaya kadar hep şu geçer içinden; "belki", "ya test yaparsa", "hadi kolay sordu".

0 almaktan daha vahimi ise, boş kağıdı gözetmene verdikten sonra size boka bakar gibi bakmasıdır. hafızasına kazımıştır suratınızı. nerede görse abartısız aynı mimiklerle sizi karşılar. boksun oğlum sen bok...
"yaptıkta olmadı deriz" düşüncesiyle kendini avutmak ve kafayı biraz daha rahatlatabilmek için yapılan davranıştır.
(bkz: en büyük yardımcımız allah tır)
kalmak önemli değil, önemli olan katılmak
an itibariyle yapmaktan sıkıldığım eylem.
ya hoca amcamın yakın arkadaşı. amcama; elm sokagi minik kusu bu dönem 2 dersimi** alacak, yaz döneminde de* 1 dersimi alabilir. okul deneyimi kek ders, sınav ilan olmadığı için, kalanda olmuyor. diğer dersten bırakacağını bu kadar açık ve net bir şekilde söyler misin ya. parası neyse vereyim, geçeyim diyeceğim ama amcam arada işte... ve ben bu ve bunun gibi hocaları örnek alarak öğretmen olacağım... vay halimize...