bugün

dikkat eksikliği yorgunluk başa ağrısı gibi türlü bahanelerle içinde bulunduğum durum.
çalışmaya çalışmanın neticesiz kalmasıdır.
rahat batmasıdır. bugünün ders çalışamayanları, yarının "tamam müdürüm rapor 1 saat sonra hazır" çalışanları olacaktır o yüzden şimdiden alıştırsınlar kendilerini. *
anlamsız zamanlar ...
eski bir öğretmen, şimdi daha kariyerli bir meslek sahibi olarak olayı çözmüş bulunuyorum; sessiz ortamda başına oturacaksın, başlayacaksın, en az yarım saat, ben buna şeytanın bacağının kırıldığı an diyorum, sonra zaten o anın verdiği vicdan dinginliği ve huzurla devamı geliyor. ama hergün yapmak lazım. deneyin görün. olmazsa 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
ders çalışmamak olayının yapmayıp , bok atılarak söylenmiş halidir... *
mezun olup işe başlamanın sonucu olarak yapılan aksiyon. * *
çok kötü bir durumdur. hem vicdan azabı çektirir hemde rahatlık.
azaptır.
şu saatlerde çok tanıdık gelendir. insanı sorgulatır. şöyle ki;

" elimde neden kalem var ? ha ders çalışıyorum dimi, evet. "
" bir şey yapacaktım sanki ben, neydi ki ? "

bahane olarak;
" odamı toplayayım da öyle çalışayım. "
" şu kitapları dizelim önce. "***
güzeldir bir yönden. ulan ölümden öte köy mü var? yok.. ölmediğimize göre sorun da yok. sokmuşum vizesine sınavına deyip film izlenebilir mesela ya da sözlükte takılınabilir saatlerce. beyler bir kez yaşacağız bu hayatı kasmaya gerek yok..
çalışmaktan daha zordur bazen. *
senelerdir içinde olup da anlayamadığım olaydır. kitap önünde, yediğin de önünde yemediğin arkanda. ekmek elden, su gölden vs. vs... tüm bu şartlara rağmen zahmet edipte önündeki kitabı okumama durumudur.

(bkz: ders çalışmaya çalışmak)
tarafımdan her saniye gerçekleştirilebilen eylem. ders çalışmamak adına yapılabilecek her türlü şeyi yapabilir bünye böyle zamanlarda.
eğitim hayatının 18.yılında olmak yüzünden bıkkınlıktan ileri gelebilir. bilim de bir yere kadar çocukluğum gençliğim gitti ulan! s.kerim y.lisansını da
bol bol bişeyler yeme isteğinin oluşmasını sağlayan durum.
dur şunu da yiyim,
bi de çekirdek yerim,
sonra çay içerim
daha gece uzun.
tembelliktir.

içinde bulunduğum haldir.
oysa yarın vizeler var.
kimi zaman football manager 2011e sövme sebebidir.

yok lan sövemem. canım benim o ya...
affı var, finali var, alttan alması var, bütü var, zartı var zurtu var gibi bahanelerle pekişmektedir.
şuan istemeyeceğim tek şey.yazılılar başladı sözlük,işimiz zor.
Baban tonla para verıp senı yurtdısına gondersın
sıcak bı evde onunde bılgısayarın guzel bı okulda sana ogretılen once sey materyal kıtap herseye hakımken
ders calısmamak ıcın gotunden sebep uydurmak hatta sebep bulamadıgında ole tavana bakmak 2 saat boyunca hıcbır sey yapmadan
ama calısmamak kendıne kufur etmek durumudur.
her iki öğrencinin ikisinde de görülen problemdir.
lanet edilesi bir durumdur ama bence ne için çalıştığını bilirsen halledilecek durumdur.bismillah deyip hiç beklemeden başlanmalıdır.
aşık olmaktan ötürü kaynaklanan bir durum olabilir.
kafanın basmaması, canının istememesi, aç olmak, bilgisayarın daha çekici gelmesi, dalıp gitmek, moral bozukluğu... gibi çeşitli sebepleri olan durum.