bugün

(bkz: vichy)'nin öncülüğünü yaptığı cilt bakım ürünleri üretmeye yarayan bilim.
cildiye.
deri hastalıklarını inceleyen tıp dalıdır. konu ile ilgilenen tıp adamlarına da dermatolog denir.
saç dökülmesinide inceleyen bilim dalı.
deri hastalıklarını konu alan tıp dalı.
tıp biliminin cilt hastalıkları alanında hizmet veren dalı.
Türkiye'de venereoloji de dermatologların, uzmanlık alanı içindedir.
şu sıralar bir çok bayan doktorun uzmanlık tercihidir. nöbet sayısının çok az olması dolayısıyla evlerine vakit ayırabilmektedirler...
asistanların güzel kızlardan oluştuğu bilim dalıdır. Hepsinin cildinin o kadar güzel olmasının bir nedeni vardır ama bunu açıklayamam buradan*.
ayrıca çok zor bir tıp dalıdır. Sınavları da dersleri de konuları da zordur. En zor bilim dallarındandır.
Pek çok hastalığının kalıcı tedavisi olmadığı gibi, şöyle geleneksel bir söz de söylenir.
"dermatolojide hastalıklar ikiye ayrılır, bir, ne sürersen sür iyileşenler, iki, ne sürersen sür iyileşmeyenler." Gerçekten de öyledir. Ayrıca ben aldırmak için gidilmemesi gereken bölümdür. bunun için en iyi seçenek plastik cerrahidir
içerik bulunamadı.
dermatoloji deyip geçmemek lazım, helede sözü kozmetiğe getirip gereksizmiş gibi görmemek lazım..
dermatoloji deyip geçmek, hele de sözü kozmetiğe getirip gereksizmiş gibi göstermek lazımdır. yapılan işin - kendi ifadeleri ile - % 90' ı steroid ve a vitamini yazmaktır. polikliniğe gelen hastalara nemlendirici tavsiye edilir ve bu genelde reprezant tarafından tanılan bir markanın ürünü olur.
her türlü saç dökülmesi için başvurulması gereken bölüm.
tıbbın en çaresiz kaldığı dal.

vereme bile çare buldular ama seboreik dermatit hastalığının neden olduğunu bile tam olarak bilmiyorlar anasını satayım.
cilt konusunda uzmanlaşılan dal. daha çok bayanların tercih ettiği, ve cilt sağlığının yeniden kazandırılmaya çalışılan alan.

izmir'de bu konuda iyi olan kliniklerden biri de derim dermatolojidir. ablamdan biliyorum, öncesi ve sonrası arasında büyük fark var.
ileride en çok kazandıracak olan daldır. aha buraya yazıyorum. doktor olmayı başarıp bunu da başarın. her şey on numero.
Genelde kadınların tercih ettiği puanı yüksek uzmanlık.
Doktorluğun en rahat dalı olduğu söylenir.
bir tıp branşı. malum çevrede tıp dışı olup da tıp hakkında ahkam kesme meraklısı çok. ama her bölüme de ahkam kesemiyorlar, mecburen nispeten daha kolay olan ve lezyonları gözle görülür olan dermatolojiye sulanıyorlar.

doktor olmayanların hakkında ahkam kesmeyi çok sevdiği bir branş.
doktor değilim, yalnızca hasta gözüyle değerlendirebilirim fakat bugüne kadar ne benim ne etrafımdaki insanların akut veya kronik rahatsızlıklarına kesin çözüm bulamamış tıp branşıdır. insan şaşırıyor, tıp bu kadar hızlı ilerlerken, ölümcül hastalıklara bile çareler geliştiriliyorken, neden dermatoloji pek de ilerlemiyor gibi görünüyor? muhtemelen hayati risk taşıyan hastalıklarla ilgili araştırmalar daha yoğun olarak fonlanıyordur, sebep bu olabilir mi diye merak ediyorum.

örneğin ürtiker, ne kimse sebebini biliyor ne çözümünü. çok sık karşılaşılan bir rahatsızlık ve tüm dünyada milyonlarca insan bu hastalıktan çekiyor. şahsen üç aydır gitmediğimiz doktor hastane kalmadı, yok arkadaş. aynısı sedef için de geçerli. sivilce için bile geçerli. üzgünüm dermatoloji ama durum böyle.

edit: kronik ürtiker için herhangi bir bilgi veya tavsiye paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa çok memnun olacağımı söylemeden geçemedim. sevgiler.
tus ta en çok tercih edilen bölümlerden biriymiş. nedeni nöbetinin yok denecek kadar az, kazancının cerrahi branşlara göre daha fazla ve hastalarının sorunsuz olması imiş.
içerik bulunamadı.
manyak bir bölüm, uçsuz bucaksız. Bilmediğiniz onlarca nadir hastalık vardır.Biraz araştırsaniz çıkamazsınız ilgi çekici ve yorucudur Türkiye'de kaliteli doktor az vardır ( kolsuz agop ) bu yüzden araştırma yapacaksanız elbette yabancı kaynaklara bakmanız gerekir iyi bir makale bulmak zordur ilk başlarda içiniz ürperir sonra duyarsızlasirsiniz gayet olağan gelir tüm hastalıklar hatta bu da hastalık mı demeye baslarsiniz çünkü başkalarının gördüğü sizin gördüğünüzun %2 si falandır ve hasta kişi kendini başkalarını bilmeden beter olmuş hisseder.
Çok gittik zamanında yıllarca bıkmadan usanmadan sonra her aq dedim. Genelinin kökeni bilinmez.
güncel Önemli Başlıklar