bugün

Deprem önlemleri dışında her şey için kullanılan ve halâ alınmaya devam eden özel iletişim vergisinin halk arasında bilinen adı. En son yol mu ne yaptılardı bununla.
ulan ne kadar boş ve cahilce yazılmış giriler. siyasi görüş farketmeksizin memleketin %80'i böyle insanlardan oluşuyor ya ona çok yanıyorum.

ulan bir insan kendi cahilliğini, aptallığını bu kadar ulu orta döküp de hiç bir şey olmamış gibi nasıl hayatına devam edebiliyor gerçekten hayret ediyorum.

Hiç bir bok bilmiyorsan giri'yi yazmadan önce bi google a sor lan nerede bu vergiler diye. Aptallığının o kadar etkisinde ki bunu bile akıl edemeyecek kadar aptal. resmen dunning kruger sendromlu tipler dolu memleket.

allah sizi ıslah etsin. (sanmıyorum)
Nerede?
bekle geliyor şimdi. zira ben adamı belge ile silkerim.

edt: al izle - https://dai.ly/x7x95j0

bunu muhalefet de biliyor. sadece sizin gibi aptalları gaza getirmek için nerde bu vergiler diye basit bir algı yapıyor. sizin gibi aptallarda bunu yiyor. yememiş olsaydınız nerde diye sormaz algı yapmaya çalışan siyasi zihniyete silkerim senin algını derdin. aptallığınız o kadar ileri seviyeye ulaşmış ki gözünüzle gördüğünüzü bile inkar eder olmuşsunuz.
Yastık altındaki altınımıza bile muhtaç kaldılar. muhtemelen Yerinde yeller esiyordur.
Ne zaman deprem olsa aklıma geliyor zalımın kızı.
Nereye gittiğini hepimiz biliyoruz mn cdnn s...tiklerim şimdi yeniden toplayacaklar, seçimi de erteleyecekler, ülkenin mna koyup her şeyin sorumlusu olarak önce pandemiyi sonra terörü, depremi gösterecek ve düzeni sürdürecekler. Abv hepsinin. Oy verenlerin en başta da.
1999 depremi sonrasında ekonomik kayıpları azaltmak amacıyla çıkarılan altı vergi arasındaki Özel iletişim vergisi, günümüze kadar alınmaya devam eden tek vergi. Bu yüzden ‘deprem vergisi’ adını alıyor.
Uzmanlara göre 2002 ile 2020 arasında yaklaşık 70 milyar lira tutarında deprem vergisi toplandı. Bunun yıllık kurlar dikkate alındığında 30 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.
Çarçur etmişler.

Ülke deki yapı stoğu yenilemesi yapılacağına alakasız işlere kaynak olarak aktarılmış.
göz göre göre bile bile yalancılar gene toplanmış biraraya.
Milas16 defol git sinirimizi bozma.

Bir işe yara yardım et. Hadi koş.
--spoiler--
milas16 defol git sinirimizi bozma.

bir işe yara yardım et. hadi koş.
--spoiler--

milas16 her daim burada rahatsız olduysan yallah cehenem çukuruna adi herif. Ne işe yaradığımı bilmek istiyorsan koş gel Bursa'ya canlı canlı göstereyim , tabii utanacak kızaracak suratın varsa.
görsel
2000-2022 arasında 87 milyar TL deprem vergisi toplanmış.

sahi 87 milyar TL nerede?
987 atı getirinde yükleyelim verelim ya amma ağladınız bea.
Yol(suzluk) yapımında kullanılmıştır.
Güncel kur ile deprem vergisi ne kadar? 38,2 milyar 10 Şubat 2023 gününün Merkez Bankası kuru ile 720,2 milyar Türk lirası ediyor. AK Parti iktidarında toplanan 36,5 milyar dolar deprem vergisi ise 687,6 milyar liraya karşılık geliyor.

https://www.google.com/se...lient=mobile-gws-wiz-serp
aradaki 35 ayın vergilerini cehape zihniyetli dsp nereye koydu?

soruysa soru, hadi bakalım.
Silivri soğuktur.
yollara, köprülere gittiği söylenendir. zaten bunlar için verdiğimiz vergiler oraya gitmiş. başka şeyler için verilen deprem vergileri oraya gitmiş. geçiş ücretleri oraya gitmiş. yeterince geçmediğimiz için paralarımız tekrar oraya gitmiş. ama sorarlarsa cebimizden beş kuruş çıkmadı.

deprem vergilerinin toplamı 87 milyar civarı. bunun 1 küsuru akp öncesine ait. ondan da şüpheniz varsa bunu şimdiye kadar saklamamanız gerekirdi. boş yapmayın.
görsel