bugün

Horozuyla meşhur coğrafi olarak nerde olduğunu bilmediğim ve bu durumu siklemediğim şehirdir.
sonunda kapısı olan bir üniversiteye sahip olan şehir.
adana ilinin seyhan ilçesine bağlı tehlikeli sokaklara sahip bir mahallesi.
caddelerinde girdiğin yerden çıkılamayan sürekli tek yön olan, dolmuşçuların yalancı, insanlarının duyarsız olduğu,görebildiğin her yerde horoz amblemi bulunan ve minik boyutuyla kendini büyük şehir sanan yer.birileri onlara söylemeli horozlar uçamaz
son zamanlarda gündemden düşmek istemeyen bir şehir.

kredi yurtlar kurumunda yaşanmıştır. http://www.radikal.com.tr...dolabinda_sakladi-1161133
(bkz: denizli hadi gari zirvesi)
adıyla tezat bir ilimiz. denizli'de deniz yok desen dalga geçerler adamla.
güzeldir, iyidir de dürümden yana bir sivas olamayacaklardır.
http://www.denizlihaber.c...k-haklari-gunu-kutlamasi/ tomaların bu işe yaradığı şehrim.
türkiye'de leblebilerin yüzde 70'ten fazlasının denizli-serinhisar'da üretildiğini biliyor muydunuz ?
Islak ıslak bakan şehirim.
yıllarca "ulan bitse de gitsem" dediğim şehir. şimdi de "niye bitti de gittim" diyorum.

hayat çok garipsin yemin ediyorum. yoruyorsun beni ayrıca.
Denizli dediniz özlettiniz eskişehirde son senem bitse de gitsem çok özledim be.
anadolu kaplanı. egede izmirden sonra en gelişmiş şehir. insanı çalışkandır, eğitime büyük önem verilir. ekonomisi türkiye illerinde ilk 10 içerisindedir ve 3 büyüklerden sonra liderliğe adaydır.
Modern şehir. Her şeyi ile çok güzel bir yer.
Kampüs,çamlık,çınar şeytan üçgeni içinde sıkışıp kaldığım şehir.
DENiZLiLi ÖĞRENCiLERiN VE DERSHANE ÖĞRETMENLERiNiN SESLERiNi DUYURMAYA ÇALIŞTIĞI ŞEHiR.
büyükşehir olmayı hak etmeyen şehir. ekonomisi iyidir, üretim şehridir filan ama, büyükşehir olacak kapasitede değildir, çınar ve bayramyeri dışında bir olayı yoktur, kampüs ve bereketli yenişehir hattına genişlese de oralar bir cazibe merkezi olmaktan uzaktır, ya yurt vardır ya hastane ya üniversite.

ayrıca şu otogarı senelerdir bitiremediler ya ona yanıyorum. şehirlerarası yolculuğumuz işkenceye döndü.
şehirlerinde sanki deniz varmış gibi denizli ismini koyan şizofren insanların yaşadığı yer.
eski belediye başkanı nihat zeybekçi tarafından büyük şehir haline getirilen yerdir. ayrıca şehrin orijinal ismi denizli olmadığı sadece biraz araştırma ile öğrenilebilr.
soğuğun pek fazla uğramadığı nadir şehirlerimizden biridir.
(bkz: kız)
(bkz: tuz)
(bkz: horoz)
denizi olmadığı halde isminde deniz geçen şehir ismidir.
hiç dağı olmayan tekirdağ gibi misal.
her 10 yazıdan birinde deniz yoktur, ismi ile çelişen şehir, denizlide deniz yok desen adamı döverler bla bla vs vs denen şehir. ne denizmiş arkadaş. biniyorsun arabana, basıyorsun 2 saat gibi bi sürede kuşadasına varıyorsun. bu kadar. bi afyon değil, bi kayseri hiç değil. şehrin üst kısımları (çamlık, kampüs) kesinlikle medeni. nerden baksan bi izmir, nerden baksan bi çanakkale. ama nerden baksan. o neresi önemli bit tabi. biraz ayaklarının ucunda yüksel, gözlerini kıs, kafanı yana eğ.
heh. evet.
gezmeye gelirseniz, 2, taş çatlasa 3 günde gezebileceğiniz bir şehir.
ilk gün pamukkale'ye, karahayıt'a gidilir. buralar dünyaca ünlü denizli'nin en önemli merkezleridir. travertenler, antikkent ve kaplıcalar güzeldir.
ikinci gün bayramyeri ve çevresi, çınar gezilir. hediyelik veya hatıra eşya alabileceğiniz yerleri görebilirsiniz. bunlar birkaç saat içinde yapılabilir. çok büyük camileri olmasa da ulu camii, çınar camii güzeldir, görülmeye değerdir.
akşamları da şehirdeki 3 avm'yi gezebilirsiniz. zaten çok önemli yerler değiller, bildiğiniz sıradan avm.
güncel Önemli Başlıklar