1. 1.
  ege denizinde yapılan planlı tatbikatlardan biridir. zaman zaman yunanistan ajest olarak iptal edilir. *
  ... pilotmont
 2. 2.
  jack london'ın mutlaka okunması gereken kitaplarından biri...
  1 ... phyxius
 3. 3.
  popüler şarkıcı, mümtaz kişilik deniz seki'ye bazı çevrelerce verilen ünvandır.
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 4. 4.
  Deneyimli, eski denizci, usta denizci.
  ... dabaddah
 5. 5.
  (bkz: Kaptan larsen)
  ... dreamrocker
 6. 6.
  (bkz: the sea wolf)
  ... kesyapistirmikelanj
 7. 7.
  jack london'un okunması gereken kitaplarından birisi.
  kitap, günümüz romanlarına göre, sonunda gayet normal bir biçimde bitmektedir. yani kimse olağanüstü şekilde bitmesini beklemesin.
  --spoiler--
  yaşayan bir köpek
  ölü bir aslandan iyidir.
  yaşayanlar öleceklerini bilirler
  ama ölüler hiçbir şey bilmezler.
  --spoiler--
  ... falcata
 8. 8.
  jack london'ın bi solukta okunacak kitabıdır. kitapta jack london karakterleri farklı zıt karakterleri tartıştırarak(konuşturarak) hem taraf olmadan bi tartışma başlatır sanki hem kendi düşünür hem sizi düşündürür hayat hakkında yaşamak hakkında. çok güzel tespitler vardır kitapta. insanın her ne olursa olsun yaşama azmine ve kararlılığınada dikkat çeker london kitapta. aşk , korku , ölüm korkusu, acizlik ,öfke , karamsarlık , umut ... hemen her duyguyu içinde barındırır bu roman .
  ... bi dur bi dinle ama
 9. 9.
  2008 yılında almanlar tarafından yeniden sinemaya uyarlamıştır. orijinal adı der see wolf'tur. çekimleri bahama adalarında yapılmıştır. Türkçe seslendirmesi oldukça başarılı olan filmde kaptan larsen ve humphrey van weyden'in ses tonları etkileyicidir. filmi başında edebiyat eleştirmeni olan van weydenin fiziksel olarak gemiciliğe ve hayatın zorluklarına ne kadar uzak olduğu görülürken, film ilerken kaptanla olan felsefik konuşmalarıyla yani insan yaşamına bakış açısı olarak, kendini geminin bir personeli olarak buluyor. sonda ise fiziksel ve bilgisel olarak yetişmiş olan weydenin bayan maud ile birlikte larsen öldürüp karaya oturmuş olan gemiyi hareket ettirebilecek olgunluğa erişebildiği gözlemleniyor.
  ... aksef
 10. 10.
  jack london ın okuyamıyorsanız dinlemeniz gereken kitabıdır. saçma tv programlarını es geçin takın kulaklığınızı bunu dinleyin gençler. kafanız çalışır.

  https://www.youtube.com/watch?v=EM1rs_PvfPw+
  ... thelma