bugün

türkiyedeki en büyük kanser nedeni.
(bkz: hem denizsin hem barış dunyayı takma yarış)
(bkz: frauke baris)
fenerbahçe defansının duran toplarda adam paylaşımı yapamaması ve bu yıl kenardan gelen ortalarda kaleci ve defansın ortasında oynayan iki oyuncunun da yetersiz olması nedeniyle önemli bir boşlugu dolduran oyuncudur. tüm iyi niyetine ragmen oyuna başka bir katkısı olmayan hatta kaptırdıgı toplarla yaptıgı katkıdan fazla zararı olan oyuncu defansa yeni oyuncular alınıncaya kadar fenerbahçede oynaması zorunludur.
odun diye bir yakıştırma vardır bilirsiniz. kişiliği, babalığı gibi insani yanlarına hiç bir şey söylemem ama futboluna yapılacak tek yakıştırma "odun" dur.

en yakın zamanda galatasaraya transferini bekliyoruz.
29 agustos 2007 anderlecht fenerbahce maci'nda alex de souza'ya verdigi sik asistle beni benden almis futbolcudur. ama bu adam maldi yaaa...
kendisine bu gece sihirli bir deneğin değdiğini düşündüğüm fenerli.
90 dakikası 3 milyon avro'dur. fenerbahçe'm bugün 29 agustos 2007 anderlecht fenerbahce maci'nda 2-0'lık galibiyet elde ederek adını devler ligine yazdırdıysa ve ayakbastı parası olarak 3 milyon avro alıyorsa bunun müsebbibidir deniz barış. sözlerimi mehmet demirkol'un bir sözüyle bitirmek istiyorum. "fenerbahçe taraftarı artık deniz'i ıslıklarken bir değil 5 değil tam 10 kere düşünmeli ve bu maçı hatırlamalı"
29 agustos 2007 anderlecht fenerbahce maci'nda orta sahada bir maestro gibi görev yapan, kendisi hakkında taşıdığım tüm şüpheleri silen futbolcu. kesinlikle 2 yılda futbolunu inanılmaz derecede ilerletmiştir.
fenerlilerin beğenmediği fakat bugün perfonmansıyla döktürmüş olan futbolcu ya da günah keçisi diyelim.
Tek başına orta sahayı ayakta bırakmış futbolcu. 5 kişilik oynamıştır. Aslında böyle oynasa hiç bir zaman sorun olmayacak ama kadıköydeki baskı zaten düşük olan pas oranını daha da azaltıyor. Yine de yanlış görmediysem, alex in gol pasını verdi.
(bkz: oz büyücüsü)
hücum sırasındaki top kayıplarıyla takımı çok zora sokan, aynı anda iki kişi pres yaptığında topu nereye atacağını şaşıran, hiç bir zaman beğenmediğim futbolcu.
fenerbahçe'nin derhal kurtulması gereken futbolcudur. mevkidaşlarından baskın tek bir özelliği dahi yoktur. idman topçusudur. lakin fenerbahçe'de ilk 11 de forma giyer. önceden düşünürdüm ulan bütün hocalar oynatıyor deniz'i herhalde biz anlamıyoruz toptan diye. ama yok vasatın üstüne çıktığı maçlar bir elin parmaklarını geçmez bu adamın. yaptığı en iyi şey ayağına gelen topu kaptırmayıp geriye dönmek yahut taca atmak. öyle ki takım arkadaşları bile bunun farkında ve mecbur kalmadıkça ona top atmıyorlar. tribündekiler desen elleri ağzında izliyorlar maçı top denize gelince. ama niyeyse bu adam başarılı diye nitelendiriliyor.

oynaması için bir gerekçe düşünüyorum yok! hadi appiah sakattı şimdi de formsuz desen -ki en formsuz haliyle deniz'den iyidir- başka adam mı yok onun yerine? hadi yok diyelim; ben olsam yine oynatmam denizi. taktiği değiştiririm sırf onu oynatmamak için. belki bu eleştiriler kimine göre çok ağırdır ama potansiyel tehlike arz eden bir adamın forma giymesini doğru bulmuyorum. bi düşünsenize 6-7 kişi atağa kalkıyorsunuz topu denize attığınız gibi pas hatası yapıyor kontra atak yiyorsunuz. 1 değil 2 değil ondan sonra tabi top atmazlar adama.

bugün 20 ekim 2007 fenerbahçe konyaspor macında çok nadiren gerçekleşen bir olay yaşadık. 3 oyuncu değişikliğimizi de kullandık ama deniz oyunda kaldı. belki bu deniz'i sevindirdi ama çıkan adamlar yorulmasın diye ya da alkışlatılmak için çıkarıldı. yoksa deniz'in ilk 11 çıktığı maçlarda 9o dakikayı tamamladığını hatırlamıyorum.

bir de biz bu adam için yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon dolar hava parası verdik. oynatmak için vermemiz gerekiyormuş. pehh. ulan bulmuşsun fırsatını postalasana işte. ama hiçbir şey için geç değil! gerekirse 5 milyon dolar tazminat verelim gönderelim bu adamı. yedek kadroda görmek bile sinirimi bozuyor. zaten tipsiz de bişe.

edit: bu entry eğer deniz tarafından kötülenmediyse kim tarafından kötülendi? manyak mısınız nesiniz be??
orta sahada ozellikle oyunun savunma tarafinda yer kaplayan, sahayi iyi parselleyen bir oyuncudur. hucumda da basit oynar. zaten topu ayaginda biraz fazla tutarsa el ayagina dolasir ve kilitlenir kalir. appiah'in yoklugunda en iyi alternatiftir. hatta appiah kadroya girdiginde kulubeye gonderilmeden once aurelio ile tartiya konmasi gerektir.
30 yaşından sonra futbolu yavaş yavaş olgunlaşmaya başlamış kişilik. oyun sitilini kesinlikle beğenmem ama Fenerbahçe için gerekli bir adam oldu çıktı. *
erzincanlı futbolcu...
niçin bu adamın tipi hakkında bu kadar yorum yapılıyor anlıyamıyorum. al kardeşim ronaldinho'da pek yakısıklı değil ama onda gık çıkmıyor deniz'de ise yok tipsizmiş yok çirkinmiş. sanane güzel kardeşim nikahına mı alacaksın? adam çatır çatır top oynuyor. beckham kaşlarını alıyor da ne oluyor? futbol bilek ve zeka işidir. manken değil bu adamlar. ayrıca allah yaratmıs ne bu eleştiri ulan ! adamı ayar etmeyin nokta.
Fenerbahçe'nin avrupa maçlarında gösterdiği performansı lig'de gösteremeyen ve tek eksiği istikrar olan uzun saçlı bir futbolcu..
futbol oyun stiliyle sinir oldugum mac izlerken küfür etmeye alıştığım ziconun oyundan çıkarmadıgı için zicoda benden nasibini alır bu arkadas 60 ıncı dak dan sora sahada gazete satmasına ragmen zico tarafından çıkarılmayan yakışıklılık abidesi arkadaş.
maldonado'yu izledikten sonra selçuk'un da bir maç iyi bir maç kötü performans sergilemesinden sonra(ki zico kaç maç üst üste oynattıki) kesinlikle appiah'tan sonra özlediğim en baba orta saha oyuncusu fenerbahçe'nin şu anki kadrosu için.
bir an once iyileşip fb nin emre -aurellio-deniz sıralı orta sahasına kavusmasını istedigim fbli oyuncu.
bu akşamki mtk maçı kadrosuna kezman ve maldonado gibi alınmamış futbolcu.
uefa listesinde kadroya bildirilmemiş futbolcudur. bir galatasaraylı olarak harcanmasını yanlış buluyorum. Bana göre Josiqo-Maldonado-Emre-Selçuk 4lüsünden daha çok iş yapabilecek bir futbolcudur.
daum döneminin altın çocuğu şu sıralar sakatlık ve aragonnesle boğuşan nispeten yetenekli sayılabilecek bir futbolcu
güncel Önemli Başlıklar