1. 1.
  kot pantolon kumaşıdır. ilk olarak fransa ve ingiltere'de üretilmiştir. Amerika'ya taşınması ile kot pantolon olarak kullanılmıştır. Bir çeşit pamuklu dokuma kumaştır.
  4 ... yahudi yerlesimci
 2. 2.
  lcw den misin? sorusuna verilecek iki kelimelik cevabın son kelimesi..
  -lcw den misin?
  -lcw denim
  3 -2 ... trinfr
 3. 3.
  üretimi esnasın havalarda pamuk zerreleri uçuştuğu için üretimini yapanların solunum sistemlerinde kısa sürede sorunlara sebep verir. dünya'da denim kumaş üretiminin büyük miktarı türkiye'de gerçekleşmektedir.
  1 ... yahudi yerlesimci
 4. 4.
  Yurdumuzda üretiminin çok büyük bir bölümü iSKO' ya ait olan kot kumaşıdır. ilk olarak Fransa' nın Nimes şehrinde üretilmiştir. Aynı zamanda italyan denizcilerde bu kumaştan üretmiş ve Cenova da pantolonları giyilmiştir. Levi Strauss isimili bir yahudi göçmeni elindeki denim kumaşları çadır bezi olarak satamayınca , yüksek belli pantolona çevirmiştir. Bu pantolonun Amerika da özellikle ünlüler tarafından tutulması denim kumaşın yüzyıllar sürecek ününü başlatmıştır.
  1 ... ottokern
 5. 5.
  hatırladığım kadarı ile kürtçe de zükerim anlamına gelmektedir.
  -1 ... sickthread rilodid
 6. 6.
  kurdish. i fuck you.
  1 -1 ... dalton ana
 7. 7.
  Bir dokuma çeşidi olarak dimi dokuma tekniğinin kullanıldığı kumaşlardır.
  1 ... nevzatb
 8. 8.
  Open end tekniği ile üretilen %100pamuk ipliğinden dokunmuş, indigo boyarmaddeler ile boyanmış kot kumaşı olarak adlandırılan dokuma kumaş türü.
  1 ... zahi
 9. 9.
  (bkz: lumia denim)
  1 ... dede korkutun torunu
 10. 10.
  ilk defa jean üretimi yapilmaya baslandiginda, o dayanıklı kumas nimessehrinden geldigi icin jeanlerin üzerinde yazmasi o jeanin kaliteli ve orijinal oldugunu gösterir(idi).
  ... muggle