bugün

hadise'nin yakında piyasaya çıkacak yeni albümünün çıkış parçası.
(bkz: olmaz oğlan)
grup deli'nin bir şarkısı.*
"..deli oğlan der ki: bunlar hikaye. gel sen de katıl bizim cemaate.
dertler varsa deli var dertler biter deli gider.."
hadise'nin yeni şarkısı. orijinalinin adı a good kiss imiş. sözleri sezen aksu'ya ait. nakaratı hemen dile yapışan şarkılardan...
şarkı sözleri şöyle olan şarkı;

Ne tarafa dönersem döneyim yüzünü görüyorum hep heryerde sen
Sırrını bilemediğim bir çekim var beni kıskıvrak ele geçiren
Düşünsem nolur düşünmesem, beni çılgına çeviren neydi
Dirensem nolur direnmesem tüm eşimi seçiyor haydi
Hadi deli oğlan hadi belime dolan
Hele bi öp bakalım kızı dudağından
Olur da hani bide denk gelirse dudaktan kalbine düşerse
Tenle yanar ruhla tamamlanır hele bide aşkla pişerse
Düşünsem nolur düşünmesem beni çılgına çeviren neydi
Dirensem nolur direnmesem kalp kalbi hisseder haydi
Hadi deli oğlan hadi belime dolan
Hele bi öp bakalım kızı dudağından
Olmaz mı olmaz mı hepi topu bu istediğim hayatta
Dene nolur dene nolur tutamam kendimi sen çıkardın baştan
Ateşe dans bu haydikaçırma şans bu haydi
Aşk tehlikeyi sever
erkeklerin 'benimki, koca oğlan, benim oğlan' diye tabir ettiği şey, ney? e şey işte canım aaaa.
hadise'nin stir me up'tan sonra döktürdüğü, her an dinleme isteği uyandıran nadide eseri.

--spoiler--
hadi deli oğlan
hadi belime dolan
--spoiler--
Klibi defalarca izlenesi ama radyo'da falan rastlandığında frekans değiştirilesi şarkı.
manisa ve bakırköy civarlarında infial yaratan şarkı.
yurdum delileri tuttuğunun beline dolanıp, dudaktan kapmaya çalışıyor. halk panikte.
tek şarkılık zannedilen hadise nin müzik dünyasındaki yerini* sağlamlaştıran şarkı.
klibini tekrar tekrar izlerken agza yapısan sarkı.sağda solda söyleyince eğer erkekseniz birz yakısıksız kacıyor hemen fark edilip bu davranıstan vazgecilmesi elzemdir aksi takdirde uzun geyiklerde basrol oynayabilirsiniz.
hadise'nin yeni sarkisi, sarki güzel degil ama sesi kapatip klibi * izlemenizi tavsiye ederim.
şimdi ne alakası var diyeceksiniz ama yeni neslin bizden bir hatta iki adım önde olmasına sebep olan şarkıdır. önce bir sözlere bak.

hadi deli oğlan
hadi belime dolan
hele bir öp bakalım
kızı dudağından

bir de biz ergenliğimizi yaşarken gündemde olan, sürekli dinlenen şarkının sözlerine bakalım:

biz aşkı meleklerden çaldık,
birbirimize sımsıkı bağlandık.

bizim jenerasyon kız arkadaşıyla biz aşkı meleklerden çaldık dinleyip ağlaşırken yeni jenerasyon deli oğlan dinleyip öpüşüyor. keyfe bak. adalet mi bu?
beline dolanan şeyin bir sır perdesi olan şarkı.
hadi belime dolan sözleriyle dilime dolanan şarkı.*
beline dolananın deli oğlan olduğu şarkı.
beline dolananın dili oğlan olduğu şarkı.
neden beğenilmediği hakkında en ufak bir fikrim yok yada neden başkaları tarafından beğenilmesi gerektiği hakkında da. tek bildiğim hakkaten deli bir şarkı, deli gibi de oynatıyor, eğlenceli, zevk veriyor ayrıca beğenilen erkek karşındaysa söylemek daha zevklidir diye düşünüyorum; hadi deli oğlan, hadi belime dolan *
klibinde hadise'nin bir zamanlar marimar, rosalinda falan filan gibi dizilerde oynayan meksikalı thalia'ya acayip bir şekilde benzediği şarkı.
sözlerini hala idrak edemediğim şarkıdır.

hadi deli oğlan hadi 'belime dolan
hadi bir öp bakalım 'kızı dudağından * *
(bkz: aman seker oglan)
bir sürü yazar arkadaşımız güzelce tanımlamışlar olayı. bense bir 80 lerin sonu ve 90 ların başı itibariyle çocukluğunu yaşanış biri olarak belirtmeliyim ki bu sözün duyulabilmesi için en az bir baba ve babanızdan yaklaşık 20 metre uzakta bir at olması gerektiğini düşünürdüm. cüneyt arkının filmlerinde henüz babası öldürülmemiş ve kendisi ergenlik çağında bir genç iken bolca telaffuz edilirdi bu olay. evlat hızlıca koşar atına biner ve babası arkasından seslenirdi deli oğlan diye.. bu güne kadar neyin sırtına bindiysem yada her kim sırtıma bindiyse babam bana öyle bir şey demedi. zaman zaman asla yiğit bir türk genci olamamış olmamnın ezikliğini yaşarım. ezilirim, büzülürüm. (bkz: anüs)
radyoda zırt pırt çalan ve her çalışında insanı dumura uğratan parça. ne oğlanmış anuna goyyim bi dolanamadı şu karıya, belkide harbi oğlandır. *
zoraki tanım: hadise kızımızın bir şarkısı.
power fm'in 10 dakika da bir calarak bokunu cikardiği sarki .
hayır sarki zaten iğrençti hepten bok ettiniz.
(bkz: hadi)
anlamsız saçma sapan sözlere sahip olsa da istemsiz şekilde dile dolanan şarkı. ayrıca ortaokuldaki kuzenin kaşar kızların şarkısı nitelemesine konu olmuş, herkesi kopartmıştır.