bugün

entry'ler (228)

morcheeba

everybody loves a looser adlı çok başarılı bir o kadar da melankolik şarkılarıyla tanıdığım sonradan çok sevdiğim britanyalı bir grup.

http://www.youtube.com/watch?v=OsMAr_aNhNc

fındık memeli kemikleri sayılan kadın

en sevdiğim kadın tipidir , hastasıyımdır. her zaman genç görünücek ve fit olucak kadındır aynı zamanda.

dershaneye gitmeden üniversite kazanan kişi

benim bu. hiçte süper zekalık bi durumum yok aslında. fen lisesi sınavında hiç dershaneye gitmedim fen lisesi kazandım ,universite için lise üçün ilk döneminin sonunda dershaneden attılar daha sonra da hiç gitmedim sınavı da kazandım.

tanım:dershaneye gitmeden üniversite kazanan kişi ,dershane üniversite kazandırır yalanına inanmayan ve buna inanan bu kadar insan olmasını da çok yadırgayan insandır.

bir kadının en seksi olduğu an

sütyeninin arkası açık ama hala üstünde olduğu andır.

keşke ben oynasaydım denilen film karakterleri

tony montana -- scarface

beyaz geceler

insanın kişisel çıkarları , mutluluğu söz konusu olduğunda herseyi bir kenara itebilceğini çok estetik bir dille anlatan dostoyesvki nin ilk eseridir. finalinde nastenka nın kendi mutluluğu adına , onu herşeyden fazla seven( hayatında karşısına bu kadar sevilebilecek birşey ilk defa çıktığı için muhtemelen) hayalcimizi bir kenara iter ve daha sonra yazdığı mektupta onu kaybetmek istemediğini , kendisini sevmeye devam etmesini ister klasik bir kız tribi olarak. insanın sevilmeye ne kadar çok ihtiyacının olduğunu , buna bir sınır koyulmayacağını , bilinçaltındaki en baskın fikrin "herkes beni sevsin" olduğunu bize çok güzel anlatır aynı zamanda.

ayrıca st petersburg da mayıs ayının son haftasından temmuz ayının ortasına kadar havanın kararmamasına verilen isimdir.

amin maalouf

ölümcül kimlikler kitabının arkasındaki yazıyı bir kere de anlayan varsa beni gelsin bulsun ona bu abinin diğer kitaplarını ben hediye edicem. okuması güç bir kitap olmasına ragmen okundugunda kesinlikle insana birseyler katan bir kitaptır , bu abimizin bircok kitabı icin gecerlidir bu aslında.

"farklılıklarımızı buyuk bir hırsla vurguluyosak bunun nedeni gitgide daha cok birbirmize benzemimiz yuzundendir , çok eskiye dayanan düsmanlıklara ragmen gitgide butun milletler birbirine yakınlasıyor."

şeklinde tespitleri olan çağımızın kulak verilmesi gereken önemli yazarlarındandır kendisi.

insanın kendini teselli ederken söylediği yalanlar

siktir et dostum ne demiş üstad ölümün olduğu yerde hicbirsey ciddi degildir.

kotun üstüne tişört giyen kız

başlığı açan arkadas muhtemelen kot pantolonun üstüne erkeklerin de hergün giydikleri yakaları kapalı klasik t shortten bahsediyor ki güzel bir noktaya temas etmiş aslında. erkek gibi giyinen kızların cekici olmadıklarını ve bunun kisiliksiz bir giyim tarzı oldugunu anlatmak istemis ama becerememis ben de onun avukatı olarak bunu acıklıyor ve muvekkilime katılıyorum.

nasıl bir erkegin kılık kıyafetine cok fazla özen gostermesi , yüzüne pudra sürmesi gibi davranışlar kızları itici geliyorsa , bu kızlar da erkek ırkına aynı duyguları yasatıyorlar hakim bey.*

erkeklerin evlenmek isteme nedenleri

oscar wilde abimiz(yada ablamız) , "kadınlar merak ettikleri için evlenirler , erkekler ise yoruldukları için , ne yazık ki ikisinin de sonucu hüsran olur." der. karamsar bir ifade olmakla beraber hadi len ordan denilebilecek kadar da yanlış degil sanırım.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

beyaz atlet giymeyin. havaların aşırı sıcak olması sebebiyle rahat kıyafetler giyilmesi anlaşılabilir birşey eyvallah lafımız yok , ama arkadaşım gece dışarı çıkıyoruz biz üstümüze düşeni yapıp zaten kırk derece sıcak odanın içinde gömleğimizi ütüleyip çıkıyoruz dışarıyı kız arkadaşımızla gecelere akmaya , fakat o da ne öyle karşıdan gelen kızın üstünde beyaz bir atlet ve sort vardır.

arkadasım tamam rahat anladıkta sırf rahat diye ben sırtı yırtık t short , sigarayla yakmak suretiyle yer yer kücük delikler bulunan dünyanın en rahat sortunu giyip çıkmıyorum dısarıya. zerafet diye bir kelime vardı ya nooldu ona?

başkaldıran insan

vasatın üstünde (bkz: albert camus) romandır.

kültürlü şişman kız

hicbir zaman kadında kültür , başarı erkek kadar gerekli bir nitelik halini almadığından önemli bir artı degildir kız için kültürlü olmak. kadınsan karşı cinsin ilgisini çekmek için güzel olmak zorundasın ama erkek fiziksel olarak dezavantajını basarıyla , parayla , karizmayla örtebilir.

bügün dünyanın en güclü kadınlarından biri (bkz: angela merkel) (bkz: güler sabancı) bile hicbir erkek tarafından arzulanmıyorsa bu hep aynı nedendendir.

kızları erkeklerin gözünde bitiren olaylar

yarısı çıkmıs ojeyle gezmesi. liv tyler yapsa bile adi , ucuz görünür. saçının sadece ön tarafına jöle süren ergen cocuk gibi o nedir öyle ya.

erkeğin orospusu

istisnasız herkese kardeşim diye hitap eder.

adolf hitler

israil in yaptığı utanç verici saldırıdan sonra herkesin fan ı olduğu seri katil , dünyanın başına gelmis en kötü şeylerden biri olan çok hücreli canlı.

facebook alemini canlandıran , ben sosyalistim , ben ülkücüyüm diyen adamların hepsinin hayranlığını kazanmıs çok enteresan bir abimizdir. zamanında almanya nın rakiplerini yakalayamamasının faturasını o zamanlar ülkesinde yaşayan en kalabalık azınlık grup olan yahudilere kesmistir kendisi. günümüzde yaşasaydı almanya da ki işsizlik yüzde onlara vurunca türklerin hepsini sabun yapardı muhtemelen , ama olsun büyük adamdı allah biraz daha ömür verseydi kesin facebook u kapatıp , götünden hitler aforizmsı ,fıkrası uyduran herkesi sabun yapıp otuz bir çekerdi , nasip değilmis.

allah rahmet eylesin , genç öldü rahmetli.

adam ben nasyonal sosyalistim diye geziyodu belki isim benzerliğinden kendilerini sosyalizmin zekasız neferleri olarak tanımlayabilecegimiz genc kızlarımızın kafası karıştı , ülkücü abilere neler oluyor anlamış degilim. en üstün ırk alman ırkı ,sonra da türk ırkı gerisinin koy götüne diye bir aforizması var bu adamın ben mi bilmiyorum?

yakışıklı değil ama sempatik olmak

lise , üniversite ortamında hertürlü iş yapmak ama daha sonrası için zorlanmaktır. * *

veba

albert camus un yabancı dan sonra en basarılı romanıdır kanımca. veba yüzünden karantina altına alınan şehirde bir nevi esir kalan şehrin yabancısı , sevgilisinden ayrı bir gencin duygularını çok çarpıcı tanımlandığı romandır aynı zamanda.

genç abimiz laf arasında şöyle birsey der ; her gece saat dörtte uyanıp sevgilimi düşünüyorum ,çünkü bu saatte herkes uyur ve uyurkende sevgili çok masumdur. hatta o gece bir ihanet gecesi olsa bile o saatte yine uyuyodur ve onu tüm masumiyetiyle sevebilirim... buna benzer cümleler kuruyodu abimiz nasıl aşk , nasıl bir kafa yapısı vay arkadaş deyip okumaya devam etmistim de iki sayfa kadar okudugumdan birsey anlamamıştım , hala hatırlayınca bi "vayy arkadaş" çekesim gelir.

çirkin kız

güzellik görecelidir aşık insan güzeldir diye konusmaya bayılan kızdır. herkes güzel yakışıklı olmak zorunda falan değil , kişi dış görünümü çok önem verir yada hiç vermez ikisi de olasıdır ama benim sözüm kendine hic bakmayıp sistemin dayattığı güzellik unsurlarının hiçbirini sallamayıp sonra güzel olmak için uğraşan kızcağızlarımıza arkadan sallayan çirkin kızlara.

sen mini etek nedir bilme , sac duzlestiriciyi eline bi kere dahi alma , hayatta ucuz ama cok güzel kokan parfümlerin olduğuna inanmaya devam et ama zamanın büyük kısmının güzel olmaya harcayan kızlarımızla aynı kategoride olmaya calıs. onların begendigi gibi erkekleri beğen , onlarla birlikte olmak iste akıllı ama cirkin kızım benim. erkekler seni değil de süslü kızı tercih ettikleri zaman da ezginin gunlugu dinle , kızlara aptal de erkeklere abaza de. aferin böyle devam et sen bulucan aradıgın sisman abazan sevgiliyi.

(bkz: durduk yere gaza gelmek)

yaran laf atma replikleri

- pantolonun olayım yavruumm..

+ olda sana hergun bacağımı sokayım.