bugün

Alkolde Ötv yoktu işçi tek maaşla karı çalışmadan 4 çocuk büyütür akşamda koltuğunun altına Bi büyük rakı sıkıştırır evine giderdi.

Çok kral yıllardı.

O.ç din tüccarları din satamazdı.
Onu bunu bilmem de ben torunlarıma bu dönemdeki çoğu kişiyi hain diye anlatıcam.
Ben nasıl adnan Menderes'e lanet okuyorsam. Torunlarım da bazı pezevenklere lanet okuyacak. Anasına avradına sövecek..
bir türlü kazanamayan kemal kılıçdaroğlu diye biri vardı.
çünkü o dönemde millete oturma organından chp aleyhinde yalanlar-iftiralar savuran, chp'yi öcü gibi gösterip adeta halkın ve ülkenin düşmanı gibi göstermeye çalışanlar vardı. hatta torunları da sözlüklerde aynı dedesinin yolundan giderlerdi.
hey gibi günler hey.
yanlış hatırlamıyorsam 2024 yılında erken genel seçim oldu ve chp o gün bu gündür hep iktidar.
vatandaşın açlıktan nefesi kokardı mazot tüp margarin kuyruğu kiometrelerce uzar hatta üç beş gün evine gelemeyen olurdu camileri ahır yaptılar kimini otele çevirdiler işleri güçleri islam diniyle uğraşmaktı halk ... dinsizleri der bunlardan nefret ederdi. sefer taslarıyla hastane kuyruklarına ölen insanlar var gecenin 3 ünde gider kuyruğa girer o gün muayene olamazsak ertesi gün tekrardan gidrdik. nerden geliyor bunlar aklına ya gene canımı sıktın.
O zamanlarda böyle sözlükler ne gezer: Girip angut başlıklar açıp kapçuk yorumlar yapamazdık. Şimdi öyle mi? Devir bilgi devri olmuş, gelip hâlâ benim pelte beynimin ekmeğini yemeye uğraşıyorsun, baksana!
hiçbir icraat yapamadık canım camileri yıktık bazılarını ahır yaptık alimleri astık bir gecede cahil bırakıldık bana bu soruları cuhapeyi sorma zıbar yat.
Ben o chp nin değil 28 şubatçıların aq!
Ne fetö olurdu en başından ne de artık dölleri.
neresini anlatim yokluk kıtlık camileri ahır yapma otel yapma islam düşmanlığı adına ne varsa yapılırdı. bunların yüzünden ülke 200 senesini kaybetti. uçak araba yaptılar cuhape zihniyeti bi baha buldu kapattı. bana o yılları hatırlatma rahatsızlanıyorum..
orta direğin hem hem yazlık hemde kışlık evi vardı, aynı anda 2 çocuğunu üniversitede okutabiliyordu.
toruncuğum chp dönemi çok güzeldi. herkes zengindi. herkesin evi, arabası vardı denilebilir.
Z kuşağı sana AKP'yi anlatsın.
2019'da tüp kuyruğu gördü bu millet. Gün geçtikçe fakirleşiyoruz.
--spoiler--
şimdi heryerde z.yagı var. kafanı kaldır bak bakalım kaç kişi gidip de alabiliyor? kilosu 270 lira.

--spoiler--

git bir markete zeytinyağlara çaktırmadan işaret koy ertesi gün daha ertesi gün git bak bakalım satılıyormuuuu duruyormuuuuuuu.
Arkadaşlar selam, yağ muhabbetini görünce dayanamadım. Avrupa’da 2,5 euroya 1 lt ayçiçek yağı, 5 euroya extra vergi zeytin yağı bulabilirsiniz ki bunlar zamlı fiyattır. Savaş sonrası, batıyor dedikleri Avrupa’da. Bir sene önce 1,19 ve 3,50 civarıydı bu fiyatlar. Peki ne kadar masş alıyorlar? Ülkesine göre en düşük maaş 800 euro ve 1700 euro arası, (isviçre başka bir olay 4000 falan orada). Yani bunlar doktor şu bu maaşı değil, bildiğin garsonluk yapan, bulaşık yıkayan adam maaşı. Tabii asgari ücret değişince yerel market fiyatlarında da oynama olabiliyor ama atla deve değil 50 cent falan oynar, o da oynarsa. Toparlayacak olursak türkiye’de nasıl bir düzen içinde olduğunuzun farkında değilsiniz. Bir sonraki dersimizde araba fiyatlarından söz açacağım. Kanalıma abone olmayı unutmayın. Sadece şunu söyleyeyim geçen gün bir arkadaşım araba satın aldı ve bedava. Evet, bedava. Sadece sigorta, vergi, devir teslim işlemleri masraflarını üstlendi. Araç sahibine tek kuruş vermedi. Bu da bir tizır olsun. Hoşçakalın.
Evevit sizi ac birakmadi o liboşlar varya onlar çikarlarini yerine getirmek icin ecvite iktidarina kan kusturdular o yerli sözde vatan sever cia ajanlari derin devletin kurup insanlari katlettiler.mehmet alibirantin 12eylül belgeselini izlemeden kimse boş konuşmasin kenevir yasağini bilmeyen adam ahkam kesiyor.ambargo çektiler türkiyeye y solu durdur liberal ekonomiye geç yada mazot yok sana ecevit gayet başariyoa yönetti aç birakti ama24 ocak kararlariyla ülkesini mafyaya satmadi.
o dönem özellikle vakfıkebir'de tereyağı kullanıldığı için o yörenin insanları ayçicek yağına uzaktılar.
--spoiler--

ben Ecevit başbakanken 2 litre ayçiçek yağı almak için elimdeki hamili kartla of'tan rize'ye gitmiştim.

--spoiler--

görsel

benim eski patronda dede ile yaşıt 80 yaşlarında. vakfıkebirli o da trabzonlu doğma büyüme. 12 sene yanında çalıştım adam tüm hayatını anlattı bana bir kere bile şöyle bir olay anlatmadı. demek ki vakfıkebirde zenginler of da fakirler yaşıyormuş.
Sorduğuna soracağına pişman olacaktır. Neyse gidip de sulara bakayım gelmiş mi.
--spoiler--

ben ecevit başbakanken 2 litre ayçiçek yağı almak için elimdeki hamili kartla of'tan rize'ye gitmiştim.

--spoiler--

70 sonu 80 lerden bahsediyor...babanın parası varmış o zaman gidebiliyormussun işte abd ambargosu varken. ki o zaman bu gıda maddesinin noksanlığı vardı ülkede.

şimdi heryerde z.yagı var. kafanı kaldır bak bakalım kaç kişi gidip de alabiliyor? kilosu 270 lira.

herkesin senin gibi çay tarlası yok babadan kalan. azıcık izan edin. yalan söylerken yaşınızdan başınızdan utanın, biraz da allahtan korkun.
Hdp'yi 6'li masada arayıp kendi masalarında bulma trajikomikliği diyorum.

Yazık.

Tanrimu beyin ver lütfen!
4 kuşak cuhapeli torunun dedesine sorduğu sorudur.

ayyyy canım sorma kemal diye biri gelmişti 6 lı masa kurdular hdp denen terörist yandaşı partiyi masanın altında gizlediler halk isyan etti. bay kemal abd ye gitti gazetecileri atlatıp pensilvanyaya gidip malum tiple görüştüğü söylendi. hamburber yemiş türkiyede dalga geçilme konusıu olmuştu. daha eskileri anlatırsam ağlarsın iyisi mi bu konuyu kapat tansiyonum düşüyor.
Badeleme olayı yoktu sınav soruları hiç çalınmazdı gönül rahatlığıyla sınavlara girilirdi sonra dinci hırsızlar geldi Allah dedi çaldı kitap dedi çırptı.
- köy kahvesine bonjour diye giren chpli siyasetciler vardı yavrum.
Gırgır diye bir mizah dergisi vardı torunum, inanmayacaksın ama siyasi liderlerle dalga geçerdi.
Öyle bir demokrasi ve hoşgörü vardı.

Mahalle bekçileri mahalleliyi korurdu o zamanlar.
hiç sorma evlat ömrümüz geldi geçti hep muhalefette kaldık hiç tek başına iktidar olamadılar ki görmedik etmedik ki sana anlatayım chp yle hiçbir anımız yok hada bakalım boş boş soru sorma yat uyu..
ahhh ahh sen bilmezsin benzin kuyruğuna bekler üç gün sıra beklerdik bi paket margarin yağı almak için tüm mahalle sıra kapmak için koşar birbirini ezerdi. o zamanlar otoyol köprü viyadük tünel metro metrobüs şehir hastaneleri falan yoktu hepsini aky yaptı nefes aldık. cuhape zaten iktidar olamaz o günleride tekrardan yaşamayız..