(bkz: el iyisi) denebilecek erkek. bu tip erkekleri dışarıda tanıyacak olursanız a ne kadar yardımsever insan diyebilirsiniz. evet yarıdmseverdir gerçekten. evde karısına vücudunun farklı yerlerinde farklı renkler oluşturmak için yardım ederler.
bu erkekleri sakın eğitimsiz okumamış sanmayın çoğu, üniversitelerin nadide bölümlerinden mezun olmuşlardır. arkadaşları tarafından sevilirler. çünkü hepsine kendine borçlu kalmaları için bir iylik yapmıştır. ne yazık ki bu tip erkekleri evlenmeden tanımanız çok zordur.
(bkz: eller kollar ve dil)
egitim duzeyi, yasam sitandarti, ekonomik sartlari hakkinda en ufak bir tahmin yurutulemeyen kitle. her an hertarafta olabilirler:
cok babacan bir "mahalle bakkali" da olabilir. cok "entellektuel bir dekan" da, kendi halinde bir "otobus soforu" de.
bu sahislar dunyanin herhangi bir ulkesinde de olabilir, isvec, kenya, fransa, turkiye
herhangi bir din, tahrikat, kavim den olabilirler. ateist, pupterest, satanist de olabilirler.
pek bir ortak yanlari yoktur. insan olmamalari haricinde.
hayattan çektiklerini artık içinde tutamayan hergün eşşekler gibi çalıştığı halde eve gelince birde kadın dırıdırı çekmek zorunda kalan adamın kendini dışa vurumu keşke olmasın dediğimiz olduğunda ise adama bi yere kadar kızabildiğimiz olay.birde çalışmayıp içip de dövenler vardır asıl kızılması ve dışlanılması gereken onlardır hemen kurtunulası hayvanlardır bunlar.
hatun kişinin maddi gücü varsa asla tahammül etmeyeceğini düşündüğüm erkek türü. (bkz: baba beni okula gönder)
islamın da önerdiği gibi laf tutmazsa hafif hafif vurur.
kızgın demire oturtulası kocadır.
müslüman olması muhtemel kocadır. çocuklarını da döver.
islamda kadın köle olduğu için normaldir.
yadırgamamak gerekilir.
ezik ve köylüdür.
Adam olmayan kocadır.
Ne olursa olsun senden güçsüz birine vurmak adiliktir.
Allah ıslah etsin dediğimiz cinsten insan.
dayak yemesi gereken karaktersizin tekidir.
Hayatta bi bok olamamış bastırılmış duygulara sahip adamdır.