bugün

milliyetin 'okumayan kız kalmasın' hedefiyle başlattığı kampanya...
okuyan kızlara göre gayet anlamsız ve asla sarfedilmeyecek söz öbeği
okumayan kızlara göre ise hayatını kurtarma "yaşayabilmek" için tek fırsatları.
http://www.bababeniokulagonder.org
bunları söyleten babaları kısık ateşte pişirmek lazım...doğan herkesin okuma hakkı vardır...
http://www.sabah.com.tr/gnd115.html

bu da ikna edilemeyen baba... fazla uğraşmayıp ellerinize bırakıyorum...
(bkz: kızını okula yollamayan baba)
(bkz: baba beni okuldan al)
(bkz: baba beni diskoya götür)
mühendislikteki versiyonu,
(bkz: haydi kızlar mühendisliğe)
olan kampanya.
tanıtım filminde sesini duyduğumuz kızın bizlere ölü kız çocuğu takıntılı japon korku filmlerinden birinin izliyormuşuz hissini verdiği kampanyadır. *
okula göndermediği kızının sesi rüyalarına böyle giren babanın çok fazla seçeneği kalmayacaktır.
esprisi bir yana, tam destek verilmesi gereken çabadır.
kızlarımız eğitim alırsa nolur on tane değil 2 tane yavru doğurur. yavru iki olunca nolur, insan gibi eğitim alır sokak köşelerinde eli çükünde gezmez. sonuç olarak nolur, bizlerden sonraki nesillerimiz kalifiyeli insanlardan kurulu bir toplum olur. şukela bir kampanya, unutulmaya yüz tutmasına engel olalım.
okumayan kızlar için yapılan bir yardım kampanyası.

amaç ne? kızlarımızın eline ekmeğini alması. ülkemizde kızların okumasının tek sebebi iyi bir işinin olması ve kocasına ezilmemesidir. lisede anneler kızlarına bak kızım oku da benim gibi kocana ezilme gibi laflar ederler.

e üniversite bitiren kızlar ne yaparlar? alırlar diplomalarını, evlerinde diplomalı ev hanımlığı yaparlar. (hepsi değil ama büyük kısmı böyle.)

kocandan dayak yememek için okuman lazım zihniyeti bitmedikçe... ülkenin bilim kadınlarına ihtiyacı varken kızlar, üniversiteyi bitiren kızlar güle oynaya evde oturuyorlarsa bir halt olmaz!

(bkz: eğitim şart!)

edit : okulu bitirdikten sonra evinde oturacak olan ezik bayan arkadaşlar kötülemişler.. devam etsinler böle. sonra kocamdan dayak yedim böhühüh.

(bkz: müstehak!!)
(bkz: baba beni okuldan al)
içinde okuma isteği olan öğrenci bu tür kampanyaların içersinde adının geçmesini istemez ve kendi çabaları ile başarmaya çalışır.bu düşünceye sahip çocukları okula çağırma kampanyası yerine daha fazla okul yapılması ve aileleri bu konu üzerinde medya ortaklığı ile bilgilendirmesi daha faydalı verimli olacağı gün geçtikçe görülebilir.
Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Kars , Iğdır ve Muş ...Doğu ve Güneydoğudaki toplam 7 ilde tam 1249 okulda eğitim yapılamıyor. Çürümeye terk edilen okullarda ne öğrenci var ne de öğretmen . En çarpıcı rakam Sivasta. tam 725 okul kapalı durumda....
Al beni okuldan Baba...

izmir'de okullar gasp, hırsızlık ve uyuşturucuya karşı tek tek polis ekiplerine zimmetlendi...

Soyulmadık okul kalmadı. Yöneticiler, okullarını hırsızlardan korumak için çareyi demir parmaklık yaptırıp, alarm taktırarak......
Okuldan al beni Baba

Bolu, Adapazarı, Düzce, Kocaeli, Yalova ve şimdi de Bingöl. Depremde en çok zarar gören yapıların başında yine okullar geliyor. Bingöl'de yaşanan depremde Çeltiksuyu yatılı okulunda onlarca çocuk hayatını......
"Beni okuldan al baba"...

Cep telefonlarıyla gizlice çekilen, sınıflardaki öğretmenlerinin öğrencileri dövdükleri, küfür ettikleri ya da öğrencilerin kendi aralarındaki akıl almaz şakalar ve kavgalar, intihar şovları " http://www.youtube.com"; ; adresinde yayı.....
Al baba beni okuldan...

Adana'nın Kozan ilçesinde kendisini terk eden sevgilisi Tuğral Ülger'i (16) sınıfta, ders sırasında tabancayla vurarak öldüren liseli S.M. (16) xxxxxx Lisesi'nde 27 Nisan'da Biyoloji dersi sırasında göğsüne tek kurşun ....
"Baba okuldan al beni"...

Mersin'de üniversite öğrencisi Kerem Onur Orhan'ın katil zanlısı Mehmet Onur Horoz, cinayeti kan görmek istediği için işlediğini ve ...

Antalya'da ilköğretim okulu öğrencisi Ç.T.'ye (13) tecavüz eden 2 lise öğrencisi ile tecavüzü cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen 4 liseli gözaltına alınd....

Okulda olmak, okullu olmak ayrıcalıktı bir zamanlar. Güvenlikteydi çocuklar... Evde olmasındansa okulda olması daha sağlıklıydı çocuklarımızın... Bir heyecan ile sabahları kalkılır kahvaltılar yapılır, beslenme çantaları hazırlanır ve güle oynaya gönderilirdi çocuklar evlerden okullara... Ağızlardan çıkan tek kelime "başarılardı" o zamanlar.Peki ya şimdi? Türlü türlü dualar ile okullara gönderilen, korku içinde, acaba sağ salim dönecek mi kuşkusuyla okullara gönderilip bi nevi ateşe attığımız çocuklarımız... Sahipsiz, risk altında, ölümle oyun oynayan çocuklarımız... Eğitim için verip, cenazelerde teslim aldığımız, cezaevlerine gönderdiğimiz, dünyası karartılan, uyuşturucu bataklığına saplanan, cinsel sapkınlıklara maruz bırakılan çocuklarımız…Solgun, mutsuz, suskun, tedirgin yüzler... Haraçlara bağlanan, ölümle tehdit edilen, bazen tehditle kalınmayan(!) uyuşturucunun gölgesindeki çocuklarımız...
Tek haykırışları,
"ya temizleyin okullarımızı ya da AL BENi OKULDAN BABA" ...

ultractor/2007
- baba beni okula gonder.
+ 30 yasina geldin, nerdeyse ogrencilikten emekli olucan lan esek sipasi.
sloganında; babalara bok attığı, babaların kızların okumamasına neden olduğu düşüncesini verdiği için haydi kızlar okula kampanyası kadar tutmayan kampanya.
kolay kolay hiç bir erkek çocuğun kurmayacağı cümle.
adam olacak çocuk diyalogları. oku bana gibi eşşek olma evladım denilesi çocuktur.
çydd'nin faailyetlerinin durmasıyla şimdilik durmuş olan yardım kampanyasının sloganıdır.

yenisi için

(bkz: baba beni kuran kursuna gönder)
(bkz: baba beni tekkeye gönder)
Üç yıllık çalışmanın sonucunda Baba Beni Okula Gönder; kapsamında Türkiye genelinde burs verilen kız öğrenci sayısı 7.732'ye ulaştı. Halen 7.156 öğrenciye burs verilmeye devam ediliyor. 2008-2009 eğitim öğretim döneminin ilk yarıyıl karneleri dağıtıldığında, kampanya kapsamında burs alan ve yurtlarda kalan kız öğrenciler 2 bin 331 teşekkür, 1182 takdir ve 88 adet onur belgesi aldılar.

-radikal
bu bir yardım kampanyasıdır.
(bkz: papa beni şapel e gönder)

ülkemizde yürütülen eğitim kampanyasının vatikanda yapılabilecek varyasyonudur.

- evladım akşam şapel den dönerken iki baton ekmek alıver, luciano dayınlar gelecekmiş.

- aman be mama 24 yaşına geldim hala ekmek almaya ben gidiyorum bakkala. totti niye gitmiyor ki.

- bırak şimdi totti yi motti yi, yüzünü gördüğümüz mü var sanki tottinin. işi gücü top peşinde koştursun totti.

- öfff
sabah akşam duygu sömürü yapan reklamları ile insani duygularımı öldürmüş bir-iki tane kokona teyze 4. levent'teki plazalarında ödüller alacak diye katlandığımız kampanya. duygu sömürüsü duygu sömürüsü yeter ya. başka yolu yok mu bunun.
okumanın kötü bir olaymış gibi bilen aileler ve okumak için gerekli durumda olmayanlara ithafen düzenlenmiş güzel bir yardım. *
olay ne kadar doğru ve güzel olursa olsun, kampanyayı düzenleyen zihniyetin çarpıklığı yüzünden beş kuruş etmeyecek girişim.