bugün

ladies and gentlemen iste matt murdock'in dizide kullanacagi asil kostumu. o siyah pacavradan ne kadar erken kurtulursa o kadar iyi,

http://galeri8.uludagsozl.../488/daredevil_758590.gif
marvel sevenleri heyecanlandıran dizi.bugün itibari ile başlamıştır yarında büyük ihtimal dizi sitelerinde görürüz.marvel'ın arrow a cevabı gibi bence dizi fragmandan izlediğime göre ama her türlü biz izleyenler kazanacağı için dc ve marvel kapışsın güzel şeyler çıksın diyorum ve bekleyeme geçiyorum.*
olayların new york'taki chitaurilerle savaşın sonrasında geçtiği dizi. bir nevi new york'un toparlanmasını da konu alıyor yani.

--spoiler--
ilk bölüm itibariyle fena değildi. ileriki bölümlerde daha iyi olacaktır. sonu.ta ilk bölümde öncelikli amaç karakterleri tanıtmak ve gelecekteki olayların neler olabileceği ile ilgili ipucu vermek. bu ikisini başarıyla gerçekleştirdiği kesin. benim ilgimi çeken ise alt konu, yani new york'un yeniden yapılandırılması. çünkü filmlerde hep şehirlerin yıkılışını görüyoruz. bir sürü soru işaretiyle kalıyoruz bu şehir yeniden nasıl yapıldı diye. daredevil de işte bu soru işaretini gideriyor az da olsa.
--spoiler--
iyi bir dizi. dövüş sahneleri fena değil. yere paralel 360 lık dönüş yapıp sadece yumruk atması komikti. arrow daki roy un gereksiz yere araba üstünden takla atarak geçmesi gibiydi.
not: umarım kıyafeti tayta çevirmezler.
Bir aralar internet alemindeki iki kişiden birinin nikiydi ama ben hala bu daredevil mevzusu hakkında malumat sahibi değilim.
beklediğimden çok daha iyi çıkan dizi.

--spoiler--

ayrıca bir şekilde marvel cinematic univers'e bağlı olması daha da hoş olmuş.

--spoiler--
çok kaliteli bir dizi olmuş. karanlık havası olsun, özellikle kötü karakterlerin çok iyi canlandırılması olsun beni benden almıştır. marvel işi güzel götürdü yeminle. buradan da captain amerika'ya bağlayacaklar sanırsam. göreceğiz.
bayağı kaliteli bir dizi. dövüş sahneleri cidden çok iyi. adamlar iki tokat atıp bayılmıyor en azından.
su an izlememek icin kendimi zincirlemis durumdayim ve bu yaziyi da kuzenim...

neyse su gotham,the flash,arrow,izombie'nin sezonlari bitsin, onlarla birlikte daredevil ve constantine'in kalan 5 bolumunu aradan cikaririm artik.
hala izlemediyseniz,hayatınızın ciddi bir bölümü eksik bir şekilde yaşıyorsunuz.uzun uzun düşündüm.dikkatlice izledim,inceledim.yıllardan beri daredevil ve çizgi romanlarının hayranı biri olarak,herşeyin muazzam olduğunu düşünüyorum.hikayeden tutun,senaryonun tıkır tıkır işleyişine,aksiyon sahnelerindeki gerçeklikten karakter-oyuncu uyumuna.kendi kategorisinde tarihin en iyi dizisi bile olabilir.abartmıyorum,inanın.

2.sezonun gelip gelmeme durumu biraz karışık.defenders durumundan ötürü,sadece bu 1 sezonluk dizi şeklinde de olabilir.fakat bu kadar tutulmuş,beğenilmiş(ki bu gün geçtikçe kat kat artacaktır),böylesi güzel bir dizinin,çizgi romanındaki hikayelerin çokluğunu ve güzelliğini de ele alırsak,devam etmesi de muhtemel.ki devam edecektir yüksek ihtimal.daredevil çizgi romanlarına bakıyorum,tüm hikayelerini gözden geçiriyorum.ve diziye,oyunculara,senaryoya,yapımcılara bakıyorum.bunlara güvenim sonsuz.daredevil'ı çok çok iyi bir şekilde yansıtacaklardır.hadi hayırlısı diyelim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.