(bkz: bay gözüpek)
Gerek senaryosu, gerek oyunculukları, gerek de tek plan dövüş sahnesi çekimleriyle izlediğim en kaliteli marvel dizisidir.
marvel'da spider-man'den sonra en sevdiğim karakter.
marvel'ın "karanlık" temasını dc'nin batman'i kadar iyi yansıttığı dizidir.

king pin karakterini ise efsane işlemişler. en sevdiğim yanı ise bu adam bir "super-hero" değil. hatta hiç süper değil. sürekli dayak yiyor. çok iyi, çünkü 10 üst düzey dövüşçüyü dövmek gerçekçiliği bir anda sıfır kılıyor. bitirilmesi kötü oldu.
Punisher hatrına başladım ancak akışı güzel ve beni içine kattı. Devam ediyorum şimdilik güzel gidiyor.
3. Sezondan sonra netflix tarafından iptal edilen merhum dizi.
3. sezonunu az önce bitirdiğim dizi.

Olmuş efendim, belki de dizinin en iyi sezonu olmuş bile olabilir, emin olamıyorum.

Ne izlemek lazım derseniz öncesinde sadece Defenders'ta olan bitene bir göz atmanızda fayda var, aradaki bazı noktaları kaçırabilirsiniz yoksa.

Bu sezon bir kaç yeni karakter ekleniyor diziye ve hepsi çok başarılı şekilde işlenmişler. Her birine belli süre ayrılmış ve gerçekten o karakterleri umursamanız için gereken her şey yapılmış, derinlik katılmasıyla da iyice başarılı hale gelmiş.
Hikaye olarakta oldukça güzel bir çizgi tutturmuşlar. Hatta nerdeyse her şeye o kadar güzel süre ayırmışlar ki çok doğal gelişiyor hepsi.
Taa ilk sezondan kalma bir olay vardı, ben o zamandan beri ne zaman işlenecek bu mevzu diyordum ki bu sezonda çok ciddi anlamda ele alındı, bu oldukça hoşuma gitmedi değil.

Sonraki sezon için sanırım isteyebileceğim tek şey Wilson Fisk kadar karizmatik ve şahane bir villain bulmaları olacak. Kingpin çok iyi olsa da artık yeter, tadında bırakmamız lazım, zaten 2 sezon izledik 3 sezonluk dizide, artık en fazla yan kötü karakter olarak falan hikayeye dahil olur, ana kötü karakteri kaldırmaz dizi.

izleyin efendim, gerçekten Defenders sonrası umursamıyordum Netflix işlerini ama Daredevil sezon 3, baya olmuş. Über olmuş.
3. sezonu adına yakışır bir final bölümüyle sona ermiş dizi. marvel netflix iş birliğinin kesinlikle en iyisi bu seri. sağlam bir hikaye var her şeyin üstünde. karakterlerin derinlemesine işlendiği, belli ki kurgu adına fazla mesai harcandığı bir yapım. fantastik süper kahraman dizisinden çok polisiye yönü ağır basan aksiyon/drama diyebiliriz. olay örgüsü çok iyi ele alınmış ki hata/gedik arıyor ama bulamıyorsunuz.
karakterler birbirine iyi bağlanmış, diyaloglar çok iyi yerleştirilmiş ve gereksiz yere uzatılmamış. oyunculuk adına eleştirilebilecek bir şey göremedim. herkes üzerine düşeni fazlasıyla oynamış. özellikle karen ve wilson fisk rollerindeki performanslar çok iyi. totalde verdiği mesajlar açısından da gayet başarılı. sürprizini bozmadan yaptığımız bu inceleme burada sona ermiştir.
3. Sezonu yayınlanan netflix dizisi. Benim için 2. sezonun gerisinde kalsa da çıtayı düşürmeden güzel bir sezon yapmışlar. Sezonun en iyisi tartışmasız agent poindexter ve onun acıklı hikayesi. Netflix diziyi 6. sezona kadar devam ettirmek istiyor ama her sezon aynı şablonu kullanmaya devam ederlerse işleri zor. Netlix gözünü seveyim şu dizinin bütçesini yükselt lütfen. Berbat müzikleri ve salak karen dışında eksisi yok dizinin.
dardayım reis 19 ekim'de geri dönüyor, oh be diyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=-NFEp52eEWA
2 sezonunu bitirmis bulundugum marvel den esinlenilmis netflix dizisidir. Kesinlikle izlenilmelidir ayrica punisher efsanesine de yol yapiyor film. (bkz: punisher)
Ahım şahım değil ama Fena da değil. Izlenebilir.
ayakları yere basan süperkahramanları hep severim. çok fantastik öğeler barındırmıyor bu karakter.

dizisine gelecek olursak çok, çok iyi. luke cage olsun, iron first olsun.

hulk'lar, thor'lar bunların yanında hiç bir şey.

sadece daha popülerler o kadar.
en iyi süper kahraman dizisidir. the flash bile 2.sırada gelir.
ne demek 2018? olmaz öyle şey.
Biriktire biriktire izleyim derken sırayı karıştırıp error verme keyf.
Boş zamanım olduğu için, başlamayı düşündüğüm dizidir, kendileri.
hayranlarına kötü haber geldi. netflix'in marvel dizileri yoğunluğu sebebiyle 3. sezon ancak 2018'de çıkacakmış. yani çok bekleyeceğiz gençler. ama iyi haberse, luke cage'in başlamasına sadece birkaç gün kaldı. 2017'nin başlarındaysa iron cage çıkacak. zaten sonra jessica jones da dahil olmak üzere hepsi the defenders'da buluşacaklar. arada bir yerde de punisher'ın solo dizisi olacak. yani 2018'e kadar zaman nasıl geçecek demeyin, netflix programı boş bırakmamış.
2. sezonunda dün başladım ilk bölümü izledim sadece o askeri elemanın punisher olduğunu biliyordum gördüğüm andan itibaren favori karakterim oldu, 1. sezonda daredevilciydim fakat bu sezon işler değişecek.
2. sezon finalinde punisherın biraz daha ön planda görmeyi beklemiştim, 3 5 ninjayı vurmak yerine ortalığı bi yıkıp gecseydi. 3.sezonuda çok merak etmekteyim özellikle Wilson Fisk'in olaylara nereden daha olacağı konusunda.
izlediğim kadarıyla (iki bölüm) tam bir irlandalı boksörü bünyesinde barındıran dizi.
"uçmayı öğretemediğin kişiye, hızlıca düşmeyi göstereceksin" repliği ile aklımda kalmış dizi.
hala 3. sezon onayı almamış dizi. bu amerikan mandalarının zevksizliği yüzünden gül gibi dizi iptal olacak. arrow denen prodüksiyon israfı bile genel sıralamada ilk 10'da amk ya. yediğiniz hamburger bile sizden daha zeki lan.
3. sezon bilgisi var mı?
Dizinin sonunda Puniser daredevile

"sen vurursun, dikiş atarlar; ben vururum, toprak atarlar"
Dediği dizi,
Diğer süper kahraman dizilerinden farklı bir havası var, ayrıca dövüş sahneleri harika.