1. ?.
  78liler vakfının girişimidir.
  ... diyonsos
 2. ?.
  (bkz: burası türkiye)
  ... purpledreamz
 3. ?.
  anayasanın izin vermediği eylem. idare hukuku, yüksek askeri şura kararlarına işlemiyor maalesef.
  ... uieat
 4. ?.
  "....her türlü karar ve tasarruflarindan dolayi haklarinda cezai, mali veya hukuki sorumluluk iddiasi ileri sürülemez ve bu maksatla herhangi bir yargi merciine basvurulamaz...." şeklindeki maddeden dolayı mümkün olmayan yargılanma.
  1 ... cnkt
 5. ?.
  benim de isteğim olan haklı talep. türkiye'de zor gibi görünüyor; ama enseyi karartmamak lazım. anayasayı her işine geldiğinde delenler nedense bu konuda pek ürkek, demokratlar ya ondan herhalde.
  ... aliterasyon
 6. ?.
  Ufuk Uras'ın meclise verdiği önergedir. önergesini destekliyoruz.
  Darbe girişimleri açığa çıkarılsın;
  Darbeciler yargılansın!

  http://www.ufukuraskoordinasyon.net/index.php
  2 -1 ... sahaf
 7. ?.
  darbeciler yargılansın!

  bunu on yıllardır söyleyenler ve darbeler ve darbeciler yeni aklına gelenler!
  darbelere karşı 70 milyon adımcılar.
  70 milyon adımı nazlı ılıcak gibi sol düşmanı darbe sevicilerle atanlar.
  sivas'ta yakılan insanlarımızı, vakit gazetesi ile omuz omuza protesto edenler!

  darbelere karşı, islamcılarla beraber yürümenin adına toplumsal muhalefet diyor bazıları artık!
  toplumsal muhalefet!!

  aynı bazıları, ergenekon savcısına destek olsun diye imza topluyor!

  bazılarımızsa,

  inadına;
  darbeciler yargılansın! diyor.
  4 -2 ... a la folie
 8. 0.
  bu ülkede sol ve sağ görüşlü veya hiç görüşsüz bir yığın insanın canını yakan faşizan bir faaliyet olan darbeciliğin yasal yollarla cezalandırılması talebidir.

  ufuk uras'ın sonuna kadar arkasındayım, çünkü görüşler "ama"larla bezendiğinde, duruma göre şekil değiştirdiğinde artık hiçbir değeri kalmıyor. darbe denilen o illet bugünlerin sebebiyse, aydınları, gazetecileri, yazarları bir şekilde imha ettiyse, 20 30 yıl öncesinin bilgili kültürlü düşünen kuşağını saçma sapan bir anayasayla ürkütüp apolitikleştirdiyse, düşünce suçu(!) için katiller yaptıysa, tamamen demokrasi dışı ve diktatör bir düzenle insanların hayatından seneler alıp götürdüyse, zaman buna dur deme zamanıdır.

  burası dingonun ahırı değil, halkın tercihine müdahale etmek de şaka değil. elbette çoğumuz sevmiyoruz şimdiki hükümeti ve gittikleri yolun sonunu ama bunu yukarıda anlattığım tarzda bir yöntemle durdurmaya çalışmak hem mevcut duruma karşı duranların acizliğini gösterir hem de tükürdüğünü yalamak olur. durum aslında içler acısı bir halde, çünkü bu ülkenin solcu geçinen kitlesi darbeciler yargılansın girişiminde sus pus. ama pkk tabanlı dtp milletvekillerinin adı yazıyor ufuk uras'ın altında. yani durum şunu gösteriyor ki pkk'liler karşı durdukları devletin demokrasisine o devletin sürekliliğine ihtiyaç duyan vatandaştan daha çok katkıda bulunuyorlar. ironik, değil mi?
  2 ... needle
 9. 1.
  kenan evren in hala yazlığında keyifle oturduğu sürece türkiye hiçbir zaman tam bir demokratik ülke olmayacaktır.
  (bkz: bir darbe simgesi olarak kenan evren)
  2 ... ersinscorpy
 10. 2.
  "1980'in 12 Eylül gecesi dönemin ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Türkiye Masası Sorumlusu Paul Henze, Başkan Jimmy Carter'ın kulağına "bizim çocuklar başardı" diye fısıldadı.

  Evet ABD'nin çocukları başarmışlardı.
  Yükselen toplumsal muhalefeti, hakkını arayan yüzbinlerce işçiyi, üniversite öğrencisini durdurmak, ezmek, yeni liberal politikaları hayata geçirmek, toplumu gericileştirmek için acilen duruma el koyulması gerekiyordu. ABD emperyalizmi böyle istiyordu. Yıllarca devrimci harekete karşı gerek devletin resmi kurumlarıyla, gerekse sivil faşist örgütlerle mücadele eden egemenler askeri cuntayla tamamen yönetime el koydular.

  Darbeyle birlikte 1 milyon kişi gözaltına alındı, 7 bin kişi idamla yargılandı, 17 devrimci asıldı, 171 kişi işkencede öldü, 300 kişi "belirsiz" nedenlerle hayatını kaybetti, 30 bin kişi yurt dışına çıkmak zorunda kaldı, filmler yasaklandı, dergiler, gazeteler, sendikalar, siyasi partiler kapatıldı. Ve daha onlarca sonuç…

  28 yıl da geçse, ne 12 Eylül generalleri, ne tekelci sermaye, ne de darbenin diğer suç ortakları, darbenin çocukları; halka hesap vermekten kurtulamayacaklardır!"

  kaynak: http://www.halkevleri.org.tr/yenisayfa.php?no=3927

  Darbecileri, Faşistleri, Gericileri Aklamıyor, Haklıyoruz

  12 EYLÜL'DEN ERGENEKON'A DARBECiLER YARGILANSIN KONTRGERiLLA DAĞITILSIN MiTiNGi
  Yeri: istanbul
  Tarihi: 14 Eylül Pazar Toplanma: 13.00 Tepe Nautilus
  Kadıköy Meydanı
  1 ... sahaf