bugün

Fransız devrimindeki gibi halk bir bütün halinde krala karşı ayaklanmamış işi hızlı bir şekilde bitirmenin yolu olarak eli silahlı kesim olan askeriye göze kestirilmiş akabinde bir kaç satın alınmış asker ve onun etrafındakilere ülkede belli başlı şartları yerine getirecekleri takdirde yönetimin kendilerine devredileceği dinin ülkeden silinmesi garanti altına alınıp bunun da bu kadar ayan beyan olmaması için göstermelik yunan kuvvetleri ile çatışmaya gidilip sonunda da sanki ingiltereye fransaya italyaya karşı bilfiil cephede savaşılmış gibi yapılarak istanbuldan ingiliz askerleri uğurlanarak ülke komutanlara bırakılmıştır.
ingiliz dini niye silsin amk? Din üstünden kolayca yönetmek varken sizin gibi yiginlari? Hangi merdiven altı tarikatta beynini doldurdular ?
sen ve senin gibiler, hayatınızı utanmadan ülkenin o aydınlık kurucularına en rezil iftiraları atmakla, deli zırvası komplolar uydurmakla geçirdiniz. hepsi alınları ak öldü. amaa döndük dolaştık, şimdi götüne kıl olduğunuz adam, "aman üç beş yıl daha saray keyfi sürerim" diye hainliklerin en büyüğünü işledi, işliyor. ülkeyi bile isteye tüm dünyanın en boktan insanları çöplüğüne çevirdi. masada o tekerleme gibi adlarını saydığın avrupa ülkelerine türkiye'nin geleceğini büyük bir zevkle sattı. bir de iftiharla "ey avrupa'cım, ben çöp insanları ülkeme topluyorum ki sen o sayede huzur içinde yaşıyorsun. e sen de beni gör" diye övünüyor!

o yüzden, hadi kardeşim başka kapıya.
Halk zaten süperdi aq her şeyi bilirdi.
Türkiye'dehiçbir zaman demokrasi olmadıki halka dayatılsın. 20'lerde halka dayatılan demokrasi ve cumhuriyet değil diktatörlük ve islam ve müslüman düşmanlığı olarak uygulanan laiklikti.
Elin yüzün belli, ağzın gözün yerinde, adam gibi adam insan gibi insan olup, yaptığın işten bağımsız olarak sayılıp seviliyor, her hakka diğerlerinin sahip olduğu gibi sahipsin ve erişebilemediğin hiçbir şey yok. Daha ne istiyor ne umuyorsun? Şu ülkeyi yönetecek Yahudi Cesaret Madalyalı, BOP'çu ve sakil bir pırasa bıyıklıdan başkası yokmuş, kalmamış gibi 20 senedir boyuna oy veriyor ve seçiyorsun; üstüne üstlük cumhuriyet ve demokrasiden şikayet ediyorsun, öyle mi? Bu beğenmediğin şeyler olmasa sana "köpek" çekerlerdi, farkında mısın? Hem asıl hem de mecazi manasında çekerlerdi. Hiç şüphen olmasın!
--spoiler--

Türkiye'dehiçbir zaman demokrasi olmadıki halka dayatılsın. 20'lerde halka dayatılan demokrasi ve cumhuriyet değil diktatörlük ve islam ve müslüman düşmanlığı olarak uygulanan laiklikti.

--spoiler--

dede senin dediğin gibi olsa bugün böyle elini kolunu sallaya sallaya batuma gidip gürcü kovalayamazdın emin ol. o nefret ettiğiniz adam diktatörlük istese "padişah benim" der yüzde 20 lerde olan okuma yazma seviyesini yükseltmez üstüne sizin "demokrasi aşığı" reisiniz gibi 1500 odalı saray yaptırır saltanatını sürerdi.

deveye diken insana sken diye boşuna dememişler.. tüm ömrünü milletine adamış bir adamı beğenmeyip tüm ömrünü milleti sömürme üzerine kurmuş adama taparsınız işte böyle.
kendileri bile kendi getirdikleri sistemden razı değil orada burada yok yurtdışı oy kullanmasın, yok yaşlılar oy kullanmasın diye sayıklayıp duruyorlar.
Kardeş beyninin olup olmadığını kontrol ettir. Sanırım seni terkedeli çok olmuş. Yazdığın safsataya cevap bile vermeyeceğim. Bu cahilliğin vatana ihanettir.
Heee aq ankaranın götünün dibine girmiş yunan ordusu da tiyatroydu.

Antepi 1 buçuk sene kuşatmış fransız da.
Silik de yiyecek olsam... Kanınızı sikeyim.

Başka sözüm yok.
Böyle dayatmaya can kurban.

Kötü bir şey dayatılmadı merak etmeyin.

insan olun dendi sadece…

Ama genetik yapılarına işlemiş bir kitle var;

illa bir ağa bulup yalayacaklar ;)
ulan halka kalsa biz osmanlı torunuyuz, hilafetten vazgeçmeyiz diye kafa silkerlerdi. atam doğrusunu yapmış. osmanlı zamanında türk'ün bir hakkı yoktu, ben de türk'e haklarını geri verdim demiştir paşam.

şimdi düşününce cumhuriyet ve demokrasi sayesinde 53-61 lobisi istanbul'a girebiliyor ve istanbul'u betona boğabiliyor. demokrasi yüzünden i speech kürsü diye bir gafı olan uzun gürcü de başımızda... demokrasi resmen çoğunluğun diktatörlüğüne dönüşmüş durumda. sokrates'i, nietzsche'yi haklı çıkartan olaylar hep gerçekleşti. deveye diken insana silken yaranır.. bizim çomarlara rahatlık battı. asıl köle özgürlüğünü istemeyendir. padişah bunlara kullarım dedikçe coşuyorlardı. gerçi şimdi de çobanlığı hafife almayın. çobanlığın felsefesini anlamayan, onun psikolojisini yaşamayan insan yönetemez. ben de bir çobanım diyor rizelu gürcü. yani akçomarları koyun yerine koyan bizzat o. koyun dediniz biz de koyduk demeniz aslında biz kendimize öyle bir koyduk ki totomuzda daha da koyulacak yer kalmadı anlamına geliyor.

akçomarlar üzülmesin monarşi yok diye. monarşinin dibini çakma ampülhamid rizelu gürcünüz yaşatıyor zaten bu ülkeye. ülkeyi mekke çöllerine benzetme planlarınız da tıkır tıkır işliyor. otel dikmek için ormanları yakıyorsunuz ya, ondan bahsediyorum.

"ulan öküz anadolulu! sizin milliyetçilikle, komünizm ile ne işiniz var? milliyetçilik lazımsa bunu biz yaparız. komünizm lazımsa onu da biz getiririz. sizin iki vazifeniz var: birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek. ikincisi, askere çağırdığımızda gelmek." -nevzat tandoğan.

"allah'ı da sultanla birlikte tahtından indirdik. bizim mabedimiz fabrikalardır." -refik ahmet sevengil.

ben böyle dobra, açık sözlü siyasetçilerin hastasıyım. hiç oy alacağım diye boş beleş topluma yağ çekmemişler. filozoflar gibi sert bir şekilde toplumu eleştirmişler. doğrucu davut'ların hastasıyım.

kadınlar erkeklerin sarışın, mavi gözlü ilik gibi bir hatun istediklerini zannederler... hayır yanlış. biz kemalist diktatörlük istiyoruz! istiklal mahkemelerinde tarikatçı, badeci sallandırmak istiyoruz. betonseverleri betonlara gömmek istiyoruz, o kadar.
--spoiler--

kendileri bile kendi getirdikleri sistemden razı değil orada burada yok yurtdışı oy kullanmasın, yok yaşlılar oy kullanmasın diye sayıklayıp duruyorlar.

--spoiler--

kardeş kast edilen bugün yaşamak zorunda kaldığımız "çoğunluk" demokrasisi değil. demokrasi sizin zannettiğiniz gibi şu anda sizin yani "akp dini" mensuplarının sayı olarak fazla olduğunuzdan ibadet ettiğiniz adama seçim kazandırmak için var olan bir sistem değil. demokrası bambaşka bir şey sizin anlayamamanız normal.

hadi sizin anladığınız şekilde olsun bu durumda nankör olan gene siz oluyorsunuz. nasıl mı ? demokrasi sayesinde mensubu olduğunuz parti seçimlere girebiliyor ve ülkeyi yönetebiliyor. ama siz hala sistem değişsin şeriat gelsin bilmem ne gelsin diye feryat ediyorsunuz. sizin efendiniz demokrasi ve cumhuriyet sayesinde onca seçime girebildi ve kazandı. 7 kuşak torununa yetecek kadar dünyalığını bu sistem sayesinde yapabildi. bu sistemi bizden çok sizin sahiplenmeniz gerekirken isyan eden gene siz oluyorsunuz.
çağdaş ve laik türkiyenin kurucusu atatürk
seninle gurur duyardi .

evet öyle gurur duyardı. şeyh sait'i, iskilip atıf'ı asan, dersimli isyancıları bombalara boğan da oydu. atatürk düşmanlarına merhamet etmez. boş beleş sjw, politik doğruculuk da kasmazdı. tarikatlarda çocuklara tecavüz edenlere övgüler de yağdırmazdı. atatürk bir askerdi ve liderdi. fazla merhamet vatana ihanettir demiştir. entarilerini okudum. yok halil konakçı hatay'a arap şehri dedi diye istiklal mahkemelerinde sallanmasını istiyormuşuz diye boş beleş laflar etmişsin. bunlar yeri geliyor atatürk'e, cumhuriyete neler neler diyor. ulan sözlükte ne boş herifler var ya. ilkokul laf sokma yarışmalarına uygun bir aday değilim, git başkasını bul.

atatürk hakkında bir halt bilmeden de yorum yapmayın pls. atatürk'ü neredeyse gomanist, sjw yerine koyanlar bu mecrada çünkü.

"şüphesiz ki bazı kafalar gidecektir." aynen kanka atatürk de politik doğrucu hatta woke idi.
trollere verilecek en iyi yanıt onları yok saymak ve her ne olursa olsun yanıt vermemektir. trollerin halkta karşılığı yoktur.
dünya savaşı ve sonrasında ölen binlerce yurttaşımıza hakaret bu. sizin gibilerin ömür boyu hapiste olması gerekli.
--spoiler--
dünya savaşı ve sonrasında ölen binlerce yurttaşımıza hakaret bu. sizin gibilerin ömür boyu hapiste olması gerekli.
--spoiler--

işte demokrasinin ne demek olduğunun kavranamamasının en büyük kanıtı. kemalist faşizmi demokrasi sananlar kendi fikirleri dışında başka fikirlere hayat hakkı tanımazlar.
iftira atıyorsun it herif. Canı burnunda vatan kazanmaya çalışanlara ahlaksızca hain diyorsun. insanlık tarihi sizin kadar şerefsiz bir sürü görmemiştir.
1920'li yılların zorlu koşullarında, istanbul Hükümeti ve işgalci devletlere karşı azimle mücadele eden, yaralanan, şehit olan insanları hiçe sayarak yarım yamalak tarih bilgisiyle Ulusal Bağımsızlık Mücadelesini "savaşılmış gibi" ithamının altına sığdırmaya çalışan yazar arkadaşı esefle kınıyorum.
Gayette "insanca" yaşamak için verilmiş en güzel dayatmadır. Sebebini anlatarak, izzah ederek değerli vaktimi harcamak istemiyorum. "Çatışmaya girip" demiş birde göt contası. Merak ediyorum askerliğini yaptın mı?hadi yaşın küçüktür yapmadın diyelim. hayatında hiç birkez bile Çanakkale'ye geldin mi ? Ve ya Çanakkale hakkında herhangi birşey okudun mu? Şehitlikleri gördün mü ? Yerel insanları ile görüştüm mü ? Boşuna demiyoruz senelerdir ben Türk'üm diyen her vatan evladı en az 1 kez gelip görmelidir Çanakkale'yi diye. Bak canım kardeşim sana ufak dan özetliyeyim. Senin "dayıtlan" şey dediğin cumhuriyet ve demokrasi için Çanakkale cephesinde o kadar şehit verdik ki! tarlasını işleyen köylü halen topraktan kemik çıktığını söyler. halen ekinini eklerken köylü kovan bulur, çekirdek bulur. Be yunan artığı ! Sen kim oluyorsun da bunca şehit vermiş bir milletin tarihine "savaşılmış gibi" diyorsun. 100 sene önce atalarını denize dökmüş bu millet onca imkansızlığı rağmen, biz halen şunların artıklarından kurtulamıyoruz!!!! Ekim 29'u itibari ile 100. yılı olacak olan bir şeyi, 100 yıldır anlamayan gerizekalı bir güruha veya işine gelmediği için cebini düşünüp trollük peşinde olduğundan anlamak istemeyenlere boydan bizzati enlemesine ben gireyim.
Birilerinin bir tarafından uydurulmuş sözdür.