bugün

Komik değildir ama eğlencelidir. Recep ivedik çakması bir filmdir. Bu Recep ivedik sendromunuz nedir ya ? Yok Türkler böyle mi tartışmanız yok mu? Adı üstünde hayal ürünü. Amerikalılarda avatardı zaten.
biraz da bizim toplum yüzünden. eğer şafak sezer'e, şahan gökbakar'a gülerseniz devamında da böyle filmler gelir işte.
görsel
bu filmi vizyona sokan dağıtım şirketini aleni olarak türk milletini aşağılamaktan dava etmek gerekli. millet olarak o kadar boktan filmlere para kazandırıyoruz ki; böyle tayfa çektikleri bu filmi yeterli görüyor. bu adamlara bu özgüveni verenler sizlersiniz. türk milleti bir sene boyunca türk filmine gitmeyip cezalandırsın belki o zaman sinema sektöründe böyle çöplük adamlar temizlenir.
buna film diyenin anasını avradını sikeyim. tek cümleyle içimdeki duyguları özetledim.
Fragmanı izledim gerçi sonuna kadar dayanamadım. Aklıma recep ivedik in ilk fragmanını izlediğim zaman söylediklerim geldi. Bu nasıl film amk milleti salak yerine koyuyorlar demiştim kim sinemaya gider bunu izler demiştim. Şimdi fragmanı izleyince bir 10 saniye kadar gözlerim daldı. Bu ülke her konuda beni yanılttı onun için tutar mı tutar.
Recep ivediğe laf ediyoruz ama buna bin basar. Bu ne amk? Ne kadar kalitesiz iğrenç bir tipleme. O kaşlar ne öyle amk. ilk defa bir komedi filmi fragmanını sinirlenerek kapattım.
Ilk defa simdi gordum. Amk halil soyletmez kim lan. Guldur guldur show tadinda film yapmislar galiba.
Bir tane Recep ivedik yetmiyormuş gibi bir de kopyaları türedi. Ama insanlar böyle ahmak ve kafasız olunca normal. Boktan olur, bokla güldürür. Gülünecek durum aslında filmden ziyade budur.
hiç komik olmayan bir adamın kendi yarattığı ve oynadığı saçma karakter. az önce fragmanına denk geldim de bu ne amk dedim kendini komik mi sanıyor? her şeyin bokunu çıkarmak bu olsa gerek.
Bu filme gidenin zekasından şüphe ederim net.
Türkiye'de mizah seviyesini iyice diplere çekecek olan hayali karakter.
böyle boktan filmler yapılıyor bir burhan altıntop filmi yapılmadı.
anti-komedi gereksiz tip.
10 yaşındaki kardeşim filme gitse hiç gulmeden çıkacağına garanti verebilirim.

Filmin ne kadar kötü olduklarını kendileri de bildikleri için olabildiğince ünlü oynatmışlar.
Ne diyeyim üzücü.
halil söyletmez'in sıçtığı karekter.

mizah'ın ırzına tecevüz gibi bir tepkidir.
Ya kusura bakmayın ama ucundan prim veren herkesin şu filmin çıkmasında suçu var.

Ben "Vine bok gibi site, iğrenç iğrenç yapmacık komiklik yapıyorlar" diyordum, herkes oturup bu çocuğu izliyordu. Neyse sonra bu kanser siteyi kapattılar, bu herifleri alıp mizahı kaliteli diye bir yere koydunuz. Ürettiği içerikten bence ilkokul mezunu seviyesindeki herifler, üniversitelerde söyleşi yaptı, koca koca adamlarında geldiği salon, bunlar kadar dolmadı. Kongre salonunda ders vardı bakın gürültüden ders erken bitmişti düşünün.

Şimdi bana şunun cevabını söyleyin, bu filme 4 Ağustos'ta gidecek insanlar mı suçlu, yoksa bir kaç senedir prim veren kişiler mi?

inşallah bu filmde sıçar ve bu "vinecılara film çekelim aq millet gider her türlü" kafası biter. Hoş yine dandik komedi filmi furyası başlar ama en azından bu işe gönül vermiş sanatçılar üç beş kazanırlar belki. Bunun gibi palyaçolar kazanmasın.
Şunu izleyip, gülen insanları bulup sınır dışı etsek, ülkemiz 10 seneye götü toparlar.
recep ivedikten sonra en kaliteli ve komik filmdir. eminim herkes kahkahalarla izleyecektir çok komik film yahuu.
Senin değil, sana prim verip seni meşhur edenlerin ben amına koyayım be çocuk.
eskiden ben bu halili severdim ama şu cumali ceber karekteri iyice kabak tadı verdi...

arkadaşım komik değilsin işte ne zorluyursun.

not:amaci yeni bir (bkz: recep ivedik) yaratmaksa daha 40 fırın ekmek yemeli..
Üstüne para versen içeri girip uyumam be.
insanın bir başkası adına utanması deneyimini doruklara çıkartan film.

evet utandım, hem halil söyletmez adına hem de bu filmi bekleyen, fragmanını izlerken gülenler adına utandım, çok utandım sözlük.
neden mi? hani bir recep ivedik analizi vardı, recep ivedik'in akp türkiyesi'nin bir eseri olduğu şeklinde, ben olaya biraz oradan bakıyorum ve cumali ceber de tam oraya oturuyor.

son 15 yılda suni bir şekilde insanımızın kodlarıyla oynandı, yeni bir insan yaratılmaya çalışıldı ve bu insan mümkün mertebe vizyonsuz bırakıldı.

cumali ceber de tam o insanlar arasından sıyrılan birinin diğerlerine yaptığı bir film.

kendini komedyen sanan seviyesizin biri hiç utanmadan, ne yaptığını sorgulamadan, adeta benim beynim yok zekam yok diye belirtmek istermiş gibi; filmine fragman yapıyor ve sürekli sıçmaktan bahsediyor. buna gerçekten güleceğimizi mi sandın? sıçtım, sıçarım, sıçmak, ağzına sıçayım... bravo. bu mu senin mizahın? utanmıyor musun be adam? hiç mi utanmıyorsun?

şu garip dünyada herkes her zaman her konuda haklıdır ya, eminim gelsen karşıma sen de kendi filmini, yaptığın işi savunacak temeller sunarsın, hatta emek var dersin, emek var...

aaah ah

kel hasan'ın, ismail dümbüllü'nün, münir özkul'un, ferhan şensoy'un, rasim öztekin'in, metin akpınar'ın, kemal sunal'ın, halit akçatepe'nin ülkesinin recep ivedik'in, cumali ceber'in ülkesine dönüşmesi canımı çok acıtıyor sözlük, çok.
Görüyorumda sözlüğümüzdeki usta eleştirmenler sürekli bok atmış. Tamam güzel olmayabilir ama bu yazılanlarda filmden daha berbat.
imdb de celal ile cereni sollayıp yerin dibine girecek film.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar