bugün

entry'ler (350)

tecavüz olaylarının nedeni kadınlardır

Eşeğe, köpeğe, kediye ve bilumum diğer hayvanlara yapılan tecavüzlerin kimi suçu olduğu konusunda merak uyandıran beyandır.

ata büstü ıslanmasın diye şemsiye tutan öğrenciler

Tarikat liderlerinin muz öpme ayinlerine katılan, sabah akşam domalıp kendi kendine konuşan, gökten kitap indiğini düşünen, taşa taş atan, putun etrafında dönen kitlenin eleştirdiği küçük çocuklar.

Arkadaşlar bu komik bulunabilir ya da eleştirilebilir ama yukardakileri yapan bir insan tarafındanda değil. Lütfen bir dönün de kendinize bakın, neler yapıyorsunuz.

Kaldı ki bu çocuklar onun büst olduğunu bilmiyorlar mı sanıyorsunuz? Bu bir sevgi gösterisi. Ha aşırı bulabilirsiniz, bu görüşe saygı duyarım. Keşke bu çocuklar da tıpkı siz güzel akp'lilerin RTE' ye karşı yaptığı gibi ölçülü bir sevgi gösterisi yapabilseydi lakin onlar çocuk elbette sizin kadar ölçülü olamaz bazen abartabilirler.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

atatürk büstleri ne işe yarıyor

Milli değer kelimesinin içi boşaltılmadan önce böyle şeylere cevap olarak kullanılırdı. Bu değere sahip olmayanlar boşa çabalamasın zira anlayamaz Atatürk'ün bir Türk için ne ifade ettiğini.

Bu mantıkla bayrak ne işe yarıyor?
istiklal marşı ne işe yarıyor?
Milli bayramlar ve onları kutlamak ne işe yarıyor?
Kansızlar için soracak daha fazla soru, ne de güzel. Şimdi birazcık da gerçek sorular soralım,
Gerçekliği şüpheli bir din için kurulan ibadethaneler, onun içinde çalışan kişiler, doğrudan ve dolaylı yine bu din için çalışan kişiler ne işe yarıyor?
Şeriat isteyen bir kitleye oy verme hakkı veripmesi, mecbur kalmadıkça evden çıkmaması tembihlenen kişilere okula gidebilme hakkı verilmesi ne işe yarıyor?

babamın sütü çok acı

(bkz: troll olayım derken orospu çocuğu olmak)

şekilci olmak

Çirkinlerin uydurduğu bir laftır. Eziklerin avuntusu da denilebilir. Çirkin olduklarından onunla olmayan kişileri sığ olmak gibi şeylerle itham ederler. Oysa ki kimse başka birini sırf o istiyor diye sevmek veya tanımaya çalışmak zorunda değildir.

Gerçekçi olunursa kimsenin daha güzeli elde edebilme şansı varken çirkine yönelmeyeceği rahatlıkla görülür. Biri dunyalar güzeli/yakışıklısı, diğeri ise tam tersi çirkin ya da en iyi ihtimalle ortalama iki bireyin sizdeb hoşlandığını ve ikisinin de yakın karakterli olduğunu düşünün. Çirkine ufak da olsa şans tanır mıydınız?

Güzel, karaktersiz ve aşağılık, çirkin, zeki ve dürüst demek değildir. Karakter özelliklerinin dış görünüşle bir alakası olmadığından kişileri böyle kalıplara sokmak saçmadır.

Görüntüye önem vermediğini iddia eden kişi ya çirkin ya yalancı ya da beceriksizdir. Hiç biri değilse güzelliğe/yakışıklığa değil paraya, üne, kariyere, güce önem veriyordur.

Hangisi daha kötü varın siz seçin şekilcilik mi diğeri mi?

atsızcılar ve ülkücüler kadar boş olanı yoktur

Arapları taklit etmek iyi, kürd götü yalamak şahane, batıya özenmek olağan, yunan süper, Ermeni şahane, özüne dön diyince no boş odomlorsonoz.

Başka ırkları yalamayı bıraksan da ne dediğin anlaşılsa.

T: pembe götlü sıçmığı.

fethullah gülen in aslında fetöcü olmaması

Birilerinin işine geldiği taktirde ciddi ciddi söylenecek olandır. En kıvrak dansözden daha fena kıvırıyorlar malum.

oğuzhan özyakup vs andres iniesta

Bu tür başlıkların her birine yazmaya gerek yok, o yüzden sadece buna yazıyorum. Bir Galatasaray'lı başlığı açıyor yine kendi takımının taraftarı da Beşiktaşlıları tinerci, salak vs ilan ediyor.

Ne var ki bu başlıklar Beşiktaşlıların tinerci olduğunu değil, Galatasaray'lıların düşük zeka seviyesini ortaya koymakta. (Bu trollere inanıp sazanlık yapmayanlar tabi ki bu gruba dahil değil, lütfen üzerlerine alınmasınlar.)

Ben de kendi takımımın taraftarının bu denli gerizekalı olduğunu bilsem ben de trolllerdim, haksız da diyemiyorum adamlara. Taraftarları içinde öylesine yüksek bir sazan populasyonu var ki ne dersen de atlıyorlar.

T: Galatasaraylı bir trollun klasik saçmalığı. Ozzymiz candır lakin iniesta gibi bir efsaneyle kıyaslanamaz.

türk kızlarını abd askerlerine pazarlayan iktidar

Nato'ya girebilmek için kendi askerini satan iktidarl aynı iktidardır. Atatürk'ü sevmeyenler tarafından övülür.

beklenen gelir mi

Hayır.

iyi bari kolay soruymuş.

intihar etmeyi düşünen insan

Yaşadığı hayattan mutlu olmayan insandır.

intiharın gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Ne intihar edenlerin düşündüğü kadar romantik, ne de intihar karşıtlarının düşündüğü kadar kötü. Ölmek isteyen gözü yiyorsa yapar ki en büyük engel de bu zaten, korku.

Canım acır mı? Geride kalanlar toparlayabilir mi? Ölünce ne olacak?

Bu üç soruyu cevaplayabilen ya da umursamamayı beceren insan bu eylemi yapar.

Intihar korkaklıktır diye de düşünmüyor tam tersine müthiş bir cesaret gerektirdiğine inanıyorum fakat bu onun iyi bir şey olduğu anlamına gelmiyor. Intiharın en kötü yanı bencilce olması ve bir o kadar da şımarıklık barındırması bence.

Şöyle ki intihar eden kişi elbetteki kendi hayatı üstünde sonsuz bir egemenliğe sahiptir ve istediği an hayatını bitirme özgürlüğüne sahiptir. Bununla birlikte geri kalanların bir ömür boyu kalplerinde taşıyacakları hüzün ve ıstıraptan sorumlu olmak onları hiç üzmez mi?

Eğer ki amaç birilerini üzmekse bu da saçmadır zira intihar eden kişiyi intihara kadar sürüklemiş olan biri onun ölmesine üzülür mü? Muhtemelen üzülmez hatta dalga bile geçme olasılığı vardır. ( Acı ama gerçek. En nihayetinde kimse başkasının zayıflığına üzülmek zorunda değil.)

Bu durumda üzülmek istenen kişi üzülmeyecek bunun yerine intihar eden kişinin sevdikleri kahrolacak. Şımarıklık da işte bu noktada devreye giriyor. Daha önce söylediğim gibi kişi kendi hayatı üstünde sonsuz bir egemenliğe sahip olsa da bir nevi ortak bir hayat sürdürdüğü kişilere karşı sahip olduğu sorumlulukları kendi kederlerinden uzaklaşmak için düşüncesizce terketmesi etik midir?

Başlarını düşünerek mi yaşayacağız? Diye bir cevap verilebilir buna lakin karşı taraf (bu durumda aile ve yakın çevre) sizi düşünürken, sizin onları gözden gelerek pervasızca hareket etmeniz ve intiharınızla onların ruhunda onarilmayacak hasarlar açmanız şımarıklık değil de nedir?

Bundan dolayı intihar korkaklık değilse de bencillik ve şımarıklıktır. Intihara karar vermeden önce bu ve bu gibi şeyleri defalarca ve defalarca düşünülmeli, bu eylem sonucunda kendi dertlerinden kurtulurken başkalarına yeni dertler kazandırmanın ahlaki boyutu üzerinde durulmalıdır. Bunun yanı sıra bu denli önemli bir kararı bir anda almak yerine, kişi kendine en az bir kaç sene tanımalıdır.

Zamanın geçiremediği yaralar pek azdır. Hem bakarsınız bu zaman içinde ummadık bir mutluluk sizi bulmuş.

israil in pkk yı terör örgüt olarak görmemesi

Yorum yapanlar içinde haberi okuyan var mı acaba diye düşündüren başlık.

Hırtın biri bana göre terör örgütü değil demiş, israilden gelen resmi açıklama değil bir şey değil. Okumayı sevmiyorsunuz anladık da yorum yapacağın şeye bir göz gezdir bari. Nice andaval var bu ülkede türk olmasına rağmen pkkyı destekleyen, terör örgütü olarak görmeyen. Bu durumda Türkiye pkk'yı terör örgütü olarak görmüyor mu demek oluyor?

israil'i savunma derdinde değilim de mantık çerçevesinde yorum yapın biraz. Haber ile başlığı arasında dağlar var, buraya gelmiş okumadan etmeden yorum yazma peşindesiniz.

Ülkedeki genel sorunlardan biri zaten bu hakim olmadığı konuda fikir beyan etmek...

Okumaya üşenenler için haberden küçük bir bölümü alta kopyalıyorum.

- Golan konuşmasında PKK için, "Benim kişisel bakış açıma göre, PKK bir terör örgütü değil. Belki (bu sözler) manşetlere çıkacak ama; ben böyle görüyorum" dedi. -

Gördüğünüz üzere bu haberden yola çıkarak laf edeceğiniz adam eski genelkurmay başkan yardımcısı olan bu dallama, bütün ülke değil. Kendinizi daha fazla aptal durumuna düşünmeyin.

eşcinsel çifti otobüsten indirmeye çalışmak

Metro turizmde olmadıklarına dua etsinler dediğimdir. Malum onların yöntemleri daha bir garip.

atatürk eşcinsel midir sorunsalı

Bu pedofili liderli sapıkların olayı bu işte. iftira ve yalan.

Ağızlarından seksten başka bir şey çıkmadığından bunların övgüleri de böyle, istekleri de, vaatleri de, iftiraları da. Atatürk'e de alışık oldukları gibi yalanlarla saldırırlar yine.
Var mı kardeşim kanıt? Yok. Işte bu kadar ucuz insanlarsınız.

Hadi siz gidin de liderinizin pedofili olmadığını kanıta yeni yalanlar bulmaya çalışın zira bizimkine söyleyebileceğiniz her şey iftiradan öteye gidemiyor.

Aise 30 yaşındaydı len amq

küçük çocukları dağa kaçıran pkk lı terörist

Bu şeref yoksunlarına hak veren solcu görünümlü Kürt faşistleri ve bu sefil yaratıklara özgürlük savaşçıları diyen beyin fakirlerinin ölü taklidi yaptığı haberdir.

civciv kalem erik pil kuş pabuç dolap

görsel

sözlüğe veda

https://m.youtube.com/watch?v=Ofu6ldn98RE

cem dizdar

Bir gün karşısındaki peygamber sabrına sahip sunucunun kalkıp, kafasına bir şey geçirmesi sonucu hastanelik olmasını beklediğim eleştirmenimsi.

Bir insan hiç bir şeyi mi beğenmez yada hiç bir konuda mı karşıdakinin haklı, kendisinin haksız olduğunu kabul etmez. Söylenilen her söze iyi kötü demeden muhalefet olnaya çalışan ve bunu da bol bol soru işaretleriyle yapan, herhangi bir kobuda kendi görüşü olup olmadığını merak ettiğim kişi.

O öyleyse bu nasıl olacak? Bu şöyleyken ne olur bilen varsa açıklasın bilelim. Vs vs bütün konuşmaları bu eksende dönüp durmakta. Yahu hiç bir şeyi bilmiyorsan ne demeye çıktın oraya? Yeri geliyor saçma iddialarına karşısındaki sunucudan çok net cevaplar geliyor. Bunun karşısında dahi bir kere olsun "aa o öyle miymiş? Onu bilmiyordum, benim hatam" dediğini duymadım. Lafı çevirip bir şekilde "ben haklıyım" a getiriyor ki sorsan ne konuda haklı olduğunu bildiğine emin değilim.

Eleştirmen dediğin bir şeyi eleştirirken neden yanlış olduğunu da söyler, kendince çözüm yolları da gösterir, güzel yapılmış şeyleri de taktir eder. Bu adam üçünü de yapmıyor, varsa yoksa eleştirme.

Tabi o kadar gömdük hakkında iyi şeyleri de söylemek lazım, Sezarın hakkı sezara. Çok doğru noktalara parmak bastığı oluyor, özellikle bizzat gördüğü veya yaşadığı şeyler konusunda detaylı bir şekilde neyin nasıl olduğunu açıklamayı seviyor ki bu iyk bir şey. Öte yandan tarafsızlığını korumayı başardığını da söylemek gerekir. Beşiktaşlı olduğu bilinmesine rağmen, şu ana kadar kendi takımını kayırdığını hiç görmedim.

Sonuç olarak negatif yönleri, pozitif yönlerine ağır basan, bulunduğu programı izlerken insanı geren asabi bir üsluba sahip, karşı tarafın haklı olduğunu kabul edeceğine intihar etmeye hazır bir garip eleştirmendir.

türk futbolunun gelmiş geçmiş en kazma oyuncusu

Sanırım herkes (bkz: baki mercimek) 'i unuttu. O varken bu anket saçmadır. Anketin ismi "türk futbolunun gelmiş geçmiş en kazma ikinci oyuncusu olarak değiştirilmelidir.

türbansız kadın perdesiz eve benzer

Kaşarlar da genelde paket içinde satılır, unutmamak lazım.