bugün

müthis parfümleri var lakin cok pahali. eder mi? kesinlikle.
Rolling Stone dergisinin "doksanların en kötü grupları okuyucu oylaması"nda bariz bir farkla birinci gelerek en kötü grup seçilmiştir.

Hayranlarına bir süre dünyaya geri gelecek mehdi olduklarını yutturdular ama anlaşılan foyaları ortaya çıkmış.*
with arms wide open ve higher'ı ile beni benden almis grup. dinlenir.
(bkz: yabancı şakirt gruplar)

Christian rock band olarak iyi pazarladılar kendilerini. Her ne kadar direkt sorular karşısında biz herkesin grubuyuz deseler de (bu söylem pek bi tanıdık geldi de mi) sözleri, solistlerinin ailevi geçmişi ve kimi gaza geldiği yerlerde ettiği laflar ne şiş yansın ne kebap cinsindendi.

Post-grunge döneminin en başarılı gruplarından olmasına rağmen müzik tarihinde pek iz bırakmadılar. 2000'lerin en çok satan 18. grubu olmuşlardır ayrıca.
pearl jam'den nefret ederken bu adamlara hasta olduk. aynısının çakması aslında. ama güzel. one last breath beni benden alıyor.
bir parfüm üreticisi. klasik tarzda ama seçkin parfüm sevenler için tercih sebebi olabilir.
(bkz: one last breath)
creed ailesinin nesilden nesile devam ettirdiği parfüm evi

"creed parfümlerinde sıklıkla rastlanan batch, yani bir üretim yılının diğerini tutmamasını, marka tamamen doğal hammaddeler kullanmasına, ve bunların her yıl rekoltesinde/hasadında/kalitesinde değişiklikler gösterebilmesine bağlıyor. marka ile ilgili en çok kullanıcı şikayeti de bu konuda, bunca para verdiği bir konuda bir şişenin diğerini tutmayabilmesi."
https://www.youtube.com/watch?v=Uv554B7YHk4
ing. inanç, iman.

--spoiler--

"No creed, no mercy."
- Assassin's Creed.

--spoiler--
imdb de 2 bin küsür oyla 8.9 puanda olan film.
eğer türkiye'de vizyona girmeden önce torrent'e düşerse ve ben dayanamayıp bu filmi izlersem topunuzu keserim çok ciddiyim.

son kez rocky ile ilgili bir filmi sinemada izleme fırsatı yakaladım , onu da dayanamayıp piç edersem valla hıncımı sizden çıkarırım

uplamayın bu başlığı aq.

edit : torrent'e düşmüş aq izleticeniz bana zorla ya sikicem yapıcağınız işi.
dayanamadım amına koyim izliyorum

ama 4 ocakta dünya tersine dönse yine de sinemaya gidip izlerim.

sinema'da bir rocky filmi izlemeden ölmek istemiyorum aq
oscar almazsa o oscar ödülünü verenlerin anasını avradını sikeyim.

hiç değilse en iyi oyuncu ödülünü sly almalı , 1.filmdeki oscarın babasını hak eden performansına veremediniz amk bari buna verin götelekler.
inanç anlamına gelen ingilizce kelimedir.
sylvester stallone'nun son dönemde oynadığı en iyi filmdir. yer yer zorlama duygusallık varmış gibi görünse de eski rocky filmlerinin havası vardır bu filmde. rocky balbola ve rocky 5'ten daha iyi bile diyebilirim. valla boks filmlerini seven biri olarak diyebilirm ki kesinlikle kaçırmayın.

* philedelphia sanat müzesi merdivenleri
* amerikan bayraklı şort
* tavuk yakalama
* ve kötü mahallede koşma

bunlar aşırı alışık olduğumuz ama filmde gördüğümüzde sırıtmayan ve hatta duygusallaşmama bile neden olan beklediğim ayrıntılardı. (papaz'dan dua almadılar ama...)

neyse güzel filmdi sonu ilk film gibi bitti. yani zaten başrol oyuncusu bi creed değil bir balboa oluyor. umarım daha iyi filmlerle karşımıza da çıkarlar.

rocky filmlerini sevenler sevecektir.
naçizane şahsımdan geçer not alan ss filmi.

filmin sonu tahmin ettiğiniz gibi bitmiyor. elemanın vücut fena.
Rocky serisinin devam filmi. Fantastic four rezaletinden tanıdığımız michael B. Jordan başrol de. Film iyi eleştiriler aldı, iyi gişe yaptı üstelik devamı kesin gelecektir. Gayet iyi bir film.
filme kötü film diyemem ama ilk rocky filmini seyreden birisi bu filmin son 1 saatini dakika dakika tahmin edebilir. yani üstteki rocky serisine pek aşina olmadığını tahmin ettiğim yazarın aksine diyebilirim ki, film tam da düşündüğünüz gibi devam ediyor ve bitiyor. stallone'un oscar'a aday olmasını da anlayabilmiş değilim, çok minimal bir oyun sergilemiş her zamanki gibi, herhalde akademi üyeleri rocky nostaljisine kapılmış...

--spoiler--
filmde önceden tahmin edilen gelişmeler:
1-creed'in oğlu adonis, rocky'i bulacak ve beni çalıştır diyecek
2-rocky önce bu işleri bıraktım diyecek sonra kabul edecek
3-o sırada film yarılanmış olacağından çocuğa bir şampiyonla maç ayarlanması gerekecek
4-rocky hasta olduğunu öğrenecek ve tedaviyi reddedecek ama adonis onu ikna edecek
5-adonis, şampiyonla olan maçta onu rocky'nin apollo creed'i zorladığı gibi zorlayacak, dövecek ama mağlup kahraman olacak.

Bu 5 gelişme rocky filmlerine ve sinemaya alışık her seyirci tarafından önceden tahmin edilebiliyor film sırasında, yani özetle filmde hiçbir süpriz yok.

--spoiler--
rocky 7 de denilebilir. zaten 6 nın adı da sadece rocky balboa ydı. neden rocky 6 ve 7 koymamışlar anlamadım.
90 lı yıllar özlemi çeken bünyeme iyi gelmiş filmdir. başlangıcı biraz klişe gibi geldi ama kaliteli film. son 10 yılda slyvester kendine çok şey kattı. filmleri çok anlamlı oldu. kendi yönetiyor üstelik.
"eh işte" diyebildiğim film. olmasa da olurmuş sanki. şahsımca ilk film dışındakiler biraz gereksizdir zaten. stallone şöhretinden olmasın diye izliyoruz işte. çok standart, tahmin edilebilir bir hikaye ama en azından 2006'daki filmden daha iyiydi.
asilamak istedigi fikir bakimindan asla 2006 yapimi rocky balboa filmi kadar etkili olamayacaktir.

Evet stallone'u rocky karakteriyle yeniden gormek guzel ama gonna fly now olmadan yapilan antrenmana antrenman demek pek icimden gelmiyor.lakin dedigim gibi ozlemistik , iyi ki de cekmis bu filmi
2015'in en güzel filmlerinden. boks filmi tutkunları için biçilmiş kaftan. rocky serilerinde ki meşhur boksör,apollo creed'in oğlunun hayatını konu alıyor. nam-ı diğer rocky balbao'ayı da unutmamak lazım.
henüz daha başındayım ama çok güzel film. bayağıdır izlemeye üşeniyordum. en hoşuma giden sahne yani durdurup bu entry'i filmin yarısında girmeme neden olan şey:

bizim oğlanın alt komşu kızının: amca'nın rocky balboa olduğunu söylememiştin, lafı. niye bilmiyorum çok hoşuma gitti. tam bir yaşlı kurt silvester stallone ya. seviyorum bu baba adamı.