bugün

yaran youtube videolarına konmayı haketmeyen bir görüntü.

allahım o nasıl bir stil? o nasıl bir düğün? o nasıl bir oynama? o nasıl bir, nasıl bir...

http://www.youtube.com/watch?v=rCWmrCh0LWM

edit : avaremu'ya giriş. zombivari hareketler. kiling me softly...
(#2540264)

break dance'in dogu kulturuyle sentezlenmi$ hali.*
akıllara durgunluk veren bir eser..
turunculu elemanın tek kişilik dev kadro ile şov yaptığı video.
break dance ın yeniden yorumlanışıdır. bu dansa dair tüm klişeler ve kurallar yerinden oynamıştır bu elemanlarla birlikte. dünya medyasının dikkatini çekmeleri an meselesidir sanırım.
kesinlikle hapın marifetleri bunlar.

(bkz: bir arkadaşımdan biliyorum)*
kayseriyi sevmeme sebeplerinden sadece bir tanesi.*

edit1: sevmiyorum abicim sevmeyeceğimde... istediğiniz kadar eksileyin...
edit2: ayrıca araştırmalarım sonucunda bu dansı sadece bu arkadaşların yapmadığı hatta kayseri ve civarındaki bazı illerde çilli oyunu diye bilinen bir dans çeşidi olduğunu öğrenmişimdir.
yurdum insanının kendidce oynayıp kendinden geçtiği görüntü.
bir kısım insanımızın pek bi komik bulup eğlenmesine rağmen halen komik olan yanı anlaşılamamıştır ayrıca.

ülkede herkes dans kursuna gitmiş de bunlar açıkta kalmış gibi izleyip izleyip eğlenmektedir bir kısım insanımız.
evet ülkemiz insanı * dans olarak yöresine göre halay, horon kasap havası şeklinde eğlence kültürüne sahiptir genel anlamda. * *
yorumları şahane video. aklımda kalanları aktarıyorum.

yorum1: bu ne biçim birşey ya bagımlısı oldum gece gündüz izliyorum. forever turunculu dayı.

yorum2: zombi yürüyüşüne dikkat.*
piyanist şantör ün soloları ve geçişleri ile coşturduğu, şapkalı ağır abinin kendinden geçip de karizmasını çizdirerek akıllara durgunluk verici zombi hareketini dünya dans figürlerine dahil ettiği*, turunculu elemanın ise şimdiden bir efsane olduğu kayseri düğün salonlarından birinde çekilmiş 3 dakikalık bir video.

arada bir tane abimiz de pantolonunu yukarı çekip kameraya dik şekilde yerde parendeler atıyor ki akıllara zarar. insanın düğüne gidesi geliyor bu videoyu izledikçe. dans edesi geliyor..
"ajdar anık dini" mensuplarının yaptığı "sema" gösterisi.
insanda inanılmaz bir şekilde bağımlılık yapan, "ulan ne kadar da salakça birşey" dedirtmesine rağmen her gün kendisini izlettiren, güldüren, sürrealist bir çalışma. empresyonist akımın emperyalist meyvesi.

(bkz: çillibom)
(bkz: al dayisi al amcasi)
(bkz: olacak olacak)
(bkz: vay vay vay)
bir kayserili olarak gülsem mi ağlasam mı ikileminde bırakan video. yok lan, değilim ben kayserili filan.

http://userserve-ak.last.fm/serve/160/3375849.gif
türk düğün salonlarında şu ana kadar çalmış en iyi orkestranın eşlik ettiği video. sanki davdi gilmour elektro bağlamayla solo atıyor. ian paice o muhteşem geçişleri yapıyor sanki..

şaka gibi..
turunculu abi justin timberlake'nin baldızının ortanca çocuğu olabilir, yok böyle bir figür ve ritim.
Bu stili Cankan'dan izlemek isterdim bir de. aman yarabbi figürler+cankan evet evet çok güzel olacak. bu teklifi bi şekilde birileri götürmeli.
(bkz: ağlamak istiyorum)
(bkz: pardon siz gerçek misiniz)
(bkz: hanım koş kayseriyi cin çarpmış)
orta anadolu dugunlerinde o kadar yaygin ki bu tarz taklali danslar onun icin hic sasirmadim,ozellikle nigde de aksarayda bolca vardir taklaci amcalardan genclerde feci sekilde cilli bom oynar kendilerince hip hop tarzi bisiler alin nigdeden bir ornek.

http://www.youtube.com/watch?v=s1kIWz7kPsA&feature=related
videonun ilk kısımları parandeci abiyle kuyudan su çekme hareketi yapan abinin arasında cereyan ediyor. parandeci abi türlü kalça hareketleri, bacakları aç-kapa gibi aksiyonlarla şapkalı abiye yanaşmaya çalıştıkça şapkalı abi bu ataklara kıçını dönerek ve gene kıvrak hareketlerle kendini sıyırarak karşılık veriyor. bunun üzerine diğer abimiz 'senin ebene atlarım ulan' nidaları eşliğinde parandeleri sıralıyor hatta ve hatta bir tanesinde şapkalının kafasına oturmaya çok yaklaşıyor.

ikinci kısım ise piste birkaç kişinin katılmasıyla başlıyor. bu yeni isimlerden kalıcı olanı bir tek turunuculu abi oluyor. uzun bacaklarının avantajıyla pisti domine eden bu abimiz,parandeciyle şapkalının küslüğünden yararlanarak kendine şapkalı abinin karşısında yer buluyor.

videonun kırılma noktası ise avarehu. bu müzik başladığında parandecinin bir süre mal mal etreafa baktığını görüyoruz. işte burda resmen 'ben bu pistin en zayıf halkasıyım' diye bağırıyor. çünkü o etrafa bakarken, yaşlı abimiz konsept için gerekli aksesuar olan şapkasını geri almaya gitmiş, turunuculu ise çoktan figürlerine start vermiş oluyor. sonraki süre zarfında şapkalı abimiz kuyudan su çekme hareketinin yavaş versiyonunu uygulayarak bir nevi ne kadar işlevsel bir dans tarzı olduğunu gözler önüne sererken, turnuculu abi sırtındaki ceket ayrıntısını bile atlamayarak bu kısımın tartışmasız yıldızı oluyor.

bu üçlüyü artık show haber e çıkartma zamanı gelmiş olmalı diye düşünüyorum.
10 numara bir kisa film. filmin ozellikle parende atan abinin karsisina sonradan gecen ve basta normal bir vatandas imaji veren beyaz gomlekli abimizin dansa baslayis kismi ve filmin basinda gobekli abimizin kafasi ile yaptigi dans sova ayri bir anlam katiyor.
(bkz: kayserililerden açıklama beklemek)
süper mario'nun kayserili versiyonu döt kafalı abi nin beni benden aldığı video.