bugün

duman solisti kaan tangöze konserlerinde sık sık kullanır. şaşırma efektinin türkçesidir.
özellikle argo da daha çok pazar satıcılarının dilinde olan "buyrun apla karpuz bak vay vay vay gel apla buyur" gibi bir sözcüktür dizisidir.
deniz çetin'in utanır insan şarkısında geçen haykırış.

utanır insan böyle güzel olunur mu?
onlar nasıl dudaklar?
utanır insan böyle güzel olunur mu?
onlar nasıl gözler?
vaay vaay vaay
aşk beni bekler
vaaaaaaay vaaaay
emin çölaşan'ın bugünkü köşe yazısının başlığıdır.

http://www.hurriyet.com.t...lar/7080165.asp?yazarid=5
emin çöleşan ı kovmak için bir nedendir. ama kafama takılan şu ki madem bu yazıdan dolayı kovuldu emin çöleşan neden bu yazı yayınlandı hiç kimse bakmıyor mu yayınlamadan önce kim ne yazmış madem kovucaktınız arkadaş bu yazı ağır olmuş kaldıramayız yayınlamıyoruz deseydiniz.
emin çölaşan ın kovulma sebebidir. aslında bardağı taşıran son damla olmuştur iktidar piyonu medyamız için.
özgür basına vurulan kilitin son dönem örneğidir.
rusça'da da aynı şekilde kullanılan şaşırma efekti. paşa, aga, çay, vay vay vay; şu ana kadar yakalayabildiklerim bunlar aynı şekilde söylenen. rus hatuna soğuk bir gazoz ister misin yavrum dediğinizde cevap olarak duyabileceğiniz hede.
1 kere vay: vay hacım naber.
2 kere vay: vay vay kimler gelmiş efendim
3 kere vay: vay vay vay, bak sen şuna da hele ne laflar ediyor.

yahu bu türkçe hakkaten don lastiği gibi. şimdi bu vay ları nasıl anlatacağız elin gavuruna.
emel sayının şu an dinlediğim şarkısıdır.
emel sayının şu an dinlemediğimiz şarkısıdır.
tersten okunduğunda kimin albümünde olduğu bilinmeyen kakarat.
kıvanç tatlıtuğ un mavi jeans reklamındaki repliği. *
yoldan geçen güzel karıları görünce ağzımızdan çıkan sesler buna benziyir.
(bkz: vay vay vay vay consume obey die)
(bkz: çantaya bak)
(bkz: hatuna bak)
'well well well' in türkçesidir. Kullanım alanı çok fazladır. Türk gencine, kızlara laf atarken fazlasıyla yardımı dokunmuştur.
(bkz: hayat bana vaykiki)
'way way way kimler gelmiiiiş' şeklinde sıklıkla kullanılan , ingilizcedeki w harfinin dudaklara yansıyan en güzel kullanım biçimi.