bugün

bundan yüz yıl sonra ortaya çıkacak uzun vadeli etkileri tek tek sayıp, aşı yaptıranlara bak ben biliyordum da yaptırmadım işte diyecektir.
vaftizci musa'yı bilenleriniz vardır belki o da olmadı geçen gün ölüm haberini aldık covidden. dışardan baktığında dağ gibi adamdı dersin ama o işler öyle olmuyor işte.
aşı olmayıp ölüp kurtulmak istiyordur bu Türkiye cehenneminden? size ne.
Benimdir, çünkü deney faresi değilim.
Önce kendine, sonra cefakar doktorlarımıza, haliyle sağlık sistemine ve ülkeye zararlı tiptir.
"herkes önce bi olsun, kimseye bişey olmazsa ben de olurum" diye kendini garantiye alan tiptir. askerdeyken "ne önde ol ne geride, daima ortada ol" diye nasihat etmişlerdi. çok işime yaradı. burda da aynı prosedürü uyguluyorum.
görsel
Covid aşısı olmayan insanın çevresine bir zararı yoktur varsa kendine zararı vardır. Aşı olduysanız zaten korkmanıza ve ağlamanıza gerek yok. Evet.
Kendini akıllı sanan aslında geri zekalı olan insandır! Aşı hafif atlatmamızı sağlıyor diyoruz hala anlamıyorlar.. Yaaa sabır diyorum..
Valla olmuştum. 3 günden beri ağır grip oldum. Olmasaydım aşı herhalde piskolojik olarak biterdim.
çevresindeki insanları düşünmeyen insandır.
Benim bu ve bu konu ne kadar uzatıldı.insanlara istemedikleri bir şeye zorlayamazsınız. Bu olay ancak aşıyı aşırı savunan bilim insanları ile aşının hiç bir ile yaramadığını söyleyen bilim insanlarının ulusal bir kanalda tartışması ile çözülür.
hem ne kadar az kelime bildiklerini hemde ne kalitede olduklarını üstteki entry'den anlayabilirsiniz.

edit: ben sayılsalcıyım kardeşim, başlarım de-da ayrımına. git iki kitap oku da kelime darağacın gelişsin, sike sike bitiremedin amk başka bir bok bildiğin yok.

edit2: öşeğe altın semer vur öşek yine öşek. donuzluyorum lan seni, konuşmayı bilmeyene cevap vermem. kendi kendine cevap ver.
bugün 2. dozu oldum. sağlık ocağında aşı kalmadığından en erken tarih iki hafta sonrasını gösteriyordu, ben de babamla hastahanede oldum.
aşıdan önce zaman geçirmek için markete uğramıştık, sayıca az şey aldığımız ve aşıya yetişmemiz gerektiği için bir çocuktan, aşıya yetişmemiz gerektiğini söyleyerek sıra istedik. "ben aşı olmadım, zorunlu tutulmadıkça da olmam 1.5 yıldır corona beni bulmadıysa bu saatten sonra da bulmaz." dedi.
ne diyelim kafalar yine pırıl pırıl..
kendi tercihidir, olur olmaz dert değil. kafası karışık insanları kandırıp sebep olmasınlar yeter.
Asosyal, çalışmayan, evden çıkmayan biri ise sorun değildir. Aşıyı ziyan etmesin boşuna.
Fakat insanlarla temas halinde bir işte çalışıp hala aşı olmuyorsa bu tehlikeli işte.
Bı nevi haklı sayılabilecek tiptir. Aşı olanlar daha faşizan olabiliyor. Malın biri * başlığına "or.spu çocuklugudur" yazmış mesela. Komplo teorilerine gram inanmam ; ama böyle tipleri gördükçe de devletin , aşıya dair halkı güvende hissettirmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kendisi yüzünden yine kısıtlanırsam ve kafe, bar keyfim elinden alınırsa hakkımı zerre kadar helal etmeyeceğim tip. inşallah sadece aşı yaptırmayana kısıtlama gelir.
dağda yaşıyorsan ve hiç bir şekilde insanlarla temas etmiyorsan aşı olmayabilirsin ama bu şekilde değilsen senin aşı olmaman diğer insanların sağlığını tehlikeye attığın için 'kul hakkıdır'.
(bkz: korkak)
keyfi için halkın sağlığını tehlikeye atan tiptir.
Millet biontech den patır patır dökülüyor. israil kadar halkına değer veren bir ülke olduğunu düşünmüyorum. Nüfus az diye.

israil hangisini olursa onu olabilirim.
Korona dininin gereklerinden biri de aşı,demek ki korona dinine inanmıyor,ama tüm kemalistler aşı olsun,bunu canı gönülden istiyorum.
mecburen olacak.

(bkz: aşı kartı)
Aşıların güvenilir olduğuna inanmam için bir on yıl süreye ihtiyacım var.