bugün

Doğum gününde teğmen olmuş yazardır. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Poni bey de “iyi ki doğmuş teğmen olmuş hayırlı olsun falan filan da ne zaman bana yaş mama alacak ondan bahsetsin...” diyor... sevgiler, saygılar.
Bizdeki aktarın gelişmiş versiyonu.
Doom günü çocuğu, 23 olmuş astek. Samsunlu deyip geçmeyin.

https://m.uludagsozluk.com/e/43047013/
Bir zamanlar kelimelik oynayalım dediğimde çok fark attığım için “Ben çözemedim bu oyunu siliyorum.” Diyen yazardı. Şimdi görüyorum ki başkalarını yeniyor bile. Poni ve ben bol şans diliyoruz...
kelimelikte yendikten sonra "ağlayacak omuz ararsan ben varım" diyeceğim yazardı.. yenildim.

Tebrik ediyorum kendisini ama hala ağlayacak bı omuz ararsa ben varım yani.
Bi süredir tanıdığım, çok cana yakın bir yazar. Cidden düşündüm de ne kadar zamandır tanışıyoruz bulamadım, çok şey paylaştıgimizdan olsa gerek. Hani doğal olabildiğim insanları ayrı bir seviyorum. Öyle özel bir insan. iyi ki var, iyi ki psikoloji bilgilerini bizimle paylaşıyor *
çaylak olup entry girmediği için yazılarını ve kendisini özletmiş olan yazar. böyle bir yazar neden çaylak olur diye düşünmedim değil swh
en kısa sürede ana sayfamı güzelleştirmesini bekliyorum.
görsel

Acemiyim deyip bowlingte birinci olmasının bedeli olarak , tegv sergim için yardıma gelen yazar.* yardımları ve bana olan sabrı, bir de bu tatlış gün için kendisine teşekkür ediyorum. *
hollanda'nın özgürlükler başkenti amsterdam'da görülen yerlerdir.
ki şayet kahve değil kokain vardır.
Amsterdam'daki uyuşturucu satan dükkanlara verilen ad. bu dükkanların en prestijlisi ve en eskisi bulldog olmakla beraber kesinlikle en iyisi değildir. zira bulldog genelde turist kazıklayan bir mekandır ve genelde yerliler burayı tercih etmezler. mekan, farklı olarak kendi haşhaşlı kekini ve mantarını üretmektedir. eğer alacağınız şey ot ise orda kazık yemekten ziyade greenhouse'a gidebilirsiniz. zira fiyat olarak düşük ve kalite olarak yüksektir. * ayrıca ürünlerinin yarışmalarda ödül aldığını da belirtmek isterim.
bilimum ot ve türevlerinin satıldığı yerdir. amterdam'da binnenoranjestraat caddesinde bolca bulunur. bio haze kimyasal katkısız olanıdır. ve yanlış hatırlamıyorsam
6.50 euro civarındadır.

https://www.facebook.com/...eeshopRelax/photos_stream
o kahvenin ya da kahvehanenin içinde bi şeyler olmasın diye düşünmeye sebep veren şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=WkkKStRwokQ
Amsterdamda gördüğünüzde kahve içmek için sakın girmeyin 1 posta ot içip g.t olmuş vaziyette çıkabilirsiniz zira içerde kahve filan yoktur.
amsterdam'da her müşteriye en fazla beş gram cannabis satılan, 18 yaş sınırı olan ve genelde alkol bulundurmayan yerler. turist olanlar ve olmayanlar kolaylıkla belli olur. açıkça ilan etmek yasak olduğu için camına ya da ön kapısına yapıştırılan yeşil-beyaz renkli bir etiketteki küçük "coffee shop" yazısıyla ayırt edilirler. bulldog gibi ünlü yerlerde cannabis ve yan ürünleriyle ilgili hediyelik eşyalar, alet, edevat bulunabilir. menünün yanında genelde "marijuana for beginners" tadında broşürler ve beklenmeyen bir etkide başvurulması gereken ilk yardım merkezlerinin adları ve adresleri bulunur.
içinde telefonla konuşmanıza izin verilmeyen esrar diyarı. hollanda'da bir kuralmış ve bir çok kural gibi neden koyulduğu anlaşılamamış..
halusinasyonlar görmenizi sağlayacak mantarları alabileceğiniz hollandada ki uyusturucu cafelerin adı.
(bkz: grasshopper)
(bkz: the bulldog)
kafasi guzel olmak isteyen insana 1 e 1 gelen yer.
Hollanda`da kac tane oldugu sanirim sayilamicak kadar coktur bunlardan, nitekim her yastan iceride insan bulmak mümkündür. Burlarda ot diye tabir edilicek seylerin niceleri bulunmaktadir, sansliysaniz kek de bulabilirsiniz:) birden cok katli olan yerlerde her katta ayri bi heycan yakalamakda sizin elinizdedir..
hollanda'da yaşamadan önce varlıklarından bihaber olduğum lakin orada bulunduğum süre içerisinde haşir neşir olduğum tanımlanması zor mekan. tanımlanması zor diyorum zira her sokak başında irili ufaklı, lüks veya salaş cafeler düşünün ve içerisinde marijuana satılan sinema gişeleri gibi bir bölümün olduğu ve sizin fiyat listelerine göre tercihinizi belirleyip onca çeşit arasından birini seçip aldığınızı akabinde de masalardan birine oturup usul usul takıldığınızı ve kendinizden geçtiğinizi farzedin. sanılanın aksine turistler kadar yerli insanlar da böyle mekanlara ilgi gösterirler. her türlü insanı içinde görebilmeniz mümkündür; iş adamından üniversite öğrencisine, hayattan beklentisi kalmamış sokakta yaşıyor izlenimi veren kişilerden güzel ve şık giyimli bayanlara kadar. velhasıl eğer ki hollanda'ya yolunuz düşerse en az bir kere gidin derim ben, görmenizde yarar vardır vesselam.
Bas gitar bölümleri manyak olan hatta Flea nın uzaya çıktığı adamı slap manyağı eden nefis Red Hot Chili Peppers şarkısı.One Hot Minute albümünde 5. sırada yanlış hatırlamıyorsam.

Sözleride şöyle

I am just a lousy burn
Searching for the unknown crumb
The crumb the crumb
Something or someone to come
Come along illuminate my lust
Combust
Confucius might have been confused
And Buddha might have blown a fuse
Jooze the muse

Meet me at the coffee shop
We can dance like Iggy Pop
Another go in the parking lot
Frewak the cheek on your hotspot

Back and forth my body's jerking
Will to thrill will not stop working
Work and work
I'll take you on a honeymoon
Jumping on a bed in a hotel room
The room the groom

Meet me at the coffee shop
We can dance like Iggy Pop (2x)
Another go in the parking lot
Frewak the cheek on your hotspot
Özellikle Hollanda'da görülen, dışarıdan bakıldığında Irish Pub izlenimi veren ancak içeri girdiğinizde kitlenmenize yol açacak mekanlar dizisidir.içeride bilimum uyuşturucu çeşidi bilimum farklı biçimlerde satıştadır.Aslen yasak olup olmadığı net olmasa da kendilerine müsamaha gösterildiği apaçık ortadadır.Genelde yerli insanlar pek rağbet etmezler.Özenti turistlerin uğrak yerleridir. içeride her türlü tipe rastlamak mümkündür ve hiç kimsenin kimseyi sallamaması da ayrı bir vaziyettir. Uyuşturucuya hayır demek için pek iyi bir yer seçimi değildir.Yeni yetme Türk turistlerin de uğrak mekanlarındandır. Zararı görülmese de faydası da görülmemiştir.