bugün

kahvaltılık olsa da çocukluğumda gece yatmadan önce atıştırdığım kakaolu gevrektir. süt henüz içine işleyip yumuşamamışken daha çok severdim yemeyi, şöyle katır kutur... *
Gece açlığını bastırmak için kullandığım daha az vicdan yaptıran tatlı şey.
küçüklüğümden beri yiyorum, vaz geçemiyorum.
bana hayatımın en büyük kazığını atmış gevrek markası. sayesinde asla ama asla hiçbir şeye güvenemeyeceğim. şöyle ki; bilen bilir. bu markanın çikolata kaplı bir ürünü var bir de. tabi çikolata kaplı ya ben sazanı hemen atladım. neyse işte, açlıktan midem bulanır halde uyandım. üşendim de bir şeyler hazırlamaya. çikolata toplarını dökeyim dedim kaseye. bir de ne göreyim? bildiğin normal coco pops. içinde de 3-5 tane o bahsettikleri çikolata topları. koca cips paketinden çıkan el kadar cipsten bu yana hiç böyle aldatılmamıştım. mağdurum.
Minik yuvarlak kakaolu toplar bütünü.
Nesquik’ten daha güzeldir.
Sevimli küçük toplar bütünü.
yav ben senin nick altında ne yazdım? boş yapma dedim. daha önce de zaten coco pops'lu görsel paylaşmışsın. aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyma.

nesquik'e göre gerçekten berbat kalan gevrek.
sütsüz oyle catur cutur yemesi daha guzel bence.
bağımlılık yapan çikolatalı tahıl gevreği.

görsel
Bi nesquik kadar olamasa da tadı çok guzeldir. Cabuk bitmesi nedeniyle pahalı gelir çoğu kez
(bkz: bir kase coco pops isteriz)
Sayesinde aç kalmadığım, çikolatalı, yenilebilir, mükemmel icat.
saçma sapan reklam ürünü.
nedense yaşıma aldırmadan bir çocuk edasında halen yemekte olduğum gevrek. ki süt kalmamış, aldım paketi elime çerez niyetine götürüyorum.
sevgilimin bunu süt yerine vişne suyuyla yediğini duyduğum, zaten pek haz etmediğim ve o günden sonra da hepten haz etmeyeceğim çikolatalı mısır gevreği.

-hadi ılık süt olsa bir nebze.
-o değil de harbiden vişne suyu nedir? *
açlıkla imtihan eden üşengeç bünyenin dermanı.

edit: tüh be! bayatlamış. neyse ziyan olmasın.
nestlenin nesquik iyle asla yarışamayacak kadar kötü ülker ürünü. bir kez aldım; almaz olaydım.
"indiana jones" tadında reklamlara sahiptir.
bir kase coco pops isteriz.
bir kahvaltıda yenmese bile eksikliği hissedilen bağımlılık.
corn flakes tarzı özlenen bir yiyecektir. şuan türkiyede satışı durmuştur. süte koyduktan sonra küçük patlama sesi çıkaran sevimli aburcuburdur.
aruz veznine uymayan müziğini yada şiirini, mfö grubundan özkan'ın seslendirdiği reklam filmidir.
süt dolu kaba katılıp yenilen çikolatalı mısır gevreği türü üründür.ürünün türevleri marketlerde bulunmaktadır ancak reklamındaki şarkının eşine rastlamak mümkün değildir. şöyle ki dile takılma büyüsü yapıldığına inanılması işten bile değildir. gerçekten de büyülüdür. dile dolanır. kişiyi olur olmaz yerlerde tuhaf durumları sokar. sözleri de şöyledir ki;

bir gün çok tuhaf bir şey oldu
coco pops'un çikolatası kayboldu
ben de hemen dedeme koştum
çikolata nerede diye sordum
ama canavar croc gizli yeri duydu
bizden önce hemen yola koyuldu
sanki zaman durdu
-şimdi napıcaaz?!
-*ülker çikolata dağına giden en kısa yolu tarif et!!*
bir kase coco pops isteriz. *
bir de kısa ve öz şarkısı vardır bunun.
-bir kâse coco pops isteriiis!.
çikolatalı küçük topçuklardan oluşam mısır gevreği. coco üzerindeki maymunun adı. bim'deki versiyonu için; (bkz: cupido)