1. 1.
  türk dili ve edebiyatı bölüm başkanı, osmanlıca isimli kitabın yazarı, artık emekli olup altınoluktaki evine yerleşmesi gerektiğini bölümce düşündüğümüz zat.
  1 ... lazy
 2. 2.
  her ders arabasının anahtarını elinde tesbih gibi kullanarak sinirlerimizi hoplatan, kitap sayfalarını çevirirken çıkan "hışırtı" seslerine yavaş olun beaaa!" diye bağırabilen, "sessizliği bozma bozarım heea" derken ne demek istediğini anlamadığımız, "bana ders dışında; hocam gelin bir halı saha maçı yapalım deyin tamam ama derste saygılı olun." diyerek burhan altıntop modeli çizen, uludag üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölüm başkanıdır.
  edit: bölüm başkanıydı.
  (bkz: hatice şahin)
  -1 ... pnar
 3. 3.
  uludag universitesi'nde gorev alan insan.
  1 ... soyle-boyle
 4. 4.
  babamdan bile fazla korkup saygı duyduğum kişi.özellikle 1.sınıf edebiyat öğrencilerinin korkusu,TDE bölüm başkanıdır.
  1 ... sudancikmisbalik
 5. 5.
  birinci sınıf öğrencilerini her sınıfa geldiğinde ayağa kaldıran,
  kalkmayan bi kızı sınıftan attığına şahit olduğum,
  nadirattan yaptığı esprilere gülmemiz gerektiğine inandığım,
  odasına girilemeyen
  otoriter şahsiyet
  bölüm kurucusu...

  O kadar yıldan sonra editlenmesi gerekli:
  - Zorla kendi hazırladığı "Muhibbi Divanı"nı öğrencilere satmıştır. Alan kişilerin yanına yoklamada artı koydurmuştur, ki herkes emindi, o artılar sınav notuna koyulmaktaydı.
  - Derste Su Kasidesini tahlil eden, ancak bir kere dahi Hz. Peygamber (s)in adını ağzına almayan acuzdur. Malum bu kaside Fuzuli tarafından Hz. Peygamber (s)e yazılmıştır. Dileyenler iskender Pala'nın (bizim iskender) aynı ismi taşıyan eserine göz atabilirler.
  - Bölümü çiftliğe çeviren zat da kendisidir. Bölüme bir bakın alayı Erzurum menşeli. Liyakat önemli değildir, hemşerilik hatta akrabalık geçerli akçedir.
  - Her yıl kendini tekrar eder. Hasene'nin notunu aldıysanız onlara çalışın, hatta ezberleyin, geçersiniz.

  devam eder...
  2 ... gonupba laoun
 6. 6.
  prof. oldugu kadar da bu unvana yakışan biri.bir nevi yuruyen sozluk.gorevine hala turk dili ve debıyatı bolumunde devam etmekte olan şahsiyet..
  yaptgı amansız ve hiç beklemedık durumdakı espırılerı mılletı saskınlıga ugratır.4 yıl boyunca guldugu sadece bir veya iki defa gorulmus hocamız..

  ayrıca yenı aldıgı BMW'siyle de telmıh,tevriye,tenasüb,kinaye ve bilimum edebi sanatı içinde bulunduran bi durum yaratıp,ortalıgı yıkıp geçmiştir..

  (edit;araba ak,soyadı ak,plaka ak,saçı ak... )
  3 -1 ... speedyboy
 7. 7.
  türk dili ve edebiyatı bölümünün bel kemiği , ayrıca bir çok ders kitabının yazarı hocamızdır. derste aniden ilginç espriler yapabilen biridir.
  1 ... ishen
 8. 8.
  facebook hesabı acmış olduğunu görünce ağzımın açılmasına neden olmuş uludağ edebiyatın güzide hocasıdır.
  1 ... sudancikmisbalik
 9. 9.
  1. sınıfta elinden çok çektiğim, üstüne bir de yaz okuluyla samimiyet dozajını artırdığım, osmanlıca dersinin birzamanlarki vazgeçilmezi, mezun olduktan sonra en sık andığım hocam.
  1 ... gitmekle gidilmiyor
 10. 10.
  ilk yılımda kendisini görmeden önce en çok adını duyduğum hoca. ''Bölüm başkanıdır, çok serttir, derse girince ayağa kalkmayanı sınıftan atar, sınavları çok zordur, bir harf hatasından puan kırar...'' gibi şeyler duyup da ilk dönemin her dersinde tir tir titrediğim hocam. Bir de tahtaya kalktıysam...

  ikinci yılımda sırf ''Coşkun Hoca olmadan Üniversite mi olur?'' diyerek seçtiğim Farsça dersinde anladım ki, dünyalar tatlısı biri. Otoritesine hayran kaldığım, en alçak ses tonuyla bütün sınıfın kendisini dinlemesini sağlayan bölüm kurucusu hocamız; seçmeli dersinde alışılmışın aksine, oldukça anlayışlı ve güleryüzlüydü.

  Sanıldığı gibi katı bir hoca değildir vesselam. Saygı duyduğunuzu ve sevdiğinizi anladıysa, sizi her gördüğünde gülümser, ve dile getirdiğiniz maruzatlarınız için mümkün oldukça yardımcı olur. itiraf etmek gerekir ki, O'nun tarafından sevilmek her öğrenciye nasip olmayan bir duygudur.
  1 ... jenesaisquoi