bugün

citroen in uzun yıllardır başarı ile sürdürdüğü küçük otomobil kategorisinin yeni üyesi, testlerde oldukça iyi notlar alan bir küçük dev. bilhassa vtr modeli süper bir araç olup 110 beygirlik gücü ile 4 tekerlikli mezarlıktır.
fransız üretici citroen'in mini sınıfındaki temsilci modelidir. küçüktür. küçücüktür. 1,6 lt 125 hp olanı da vardır.* ikinci eli olmadığından turkiyede pek tercih edilmez.* ayrıca citroen yedek parçasını yetkili servis dışında bir yerden temin edememek de buna dahildir.
(bkz: citroen c2 vtr)
(bkz: citroen c2 vts)
Vts modellerinin disli oranlari acayip kisa olan aractir. elinizi vitesten alamazsiniz fakat ivmelenmesi oldukca iyidir.
canım arabam. valla çok az yakıyor. tatile 4 kişi gittik toplam 2000 km yol yaptık ve sadece kişi başı 110 tl cebimizden çıktı. elinize temizi geçerse kaçırmayın.

ayrıca ön tarafına da iki kişi birbirinin yüzüne bakarak gayet iyi sığıyor. Hatta götünü cama dönen için belirli bir hareket mesafesi bile var.
Bu aralar ilanlarını sık sık takip ettiğim araba modeli.
Daha önce kullanmış veya kullanan arkadaşlar var ise eğer araç hakkında düşüncelerini paylaşmalarını dilerim efendim.
2005 model 1.4 SX modelini 40000 km civarında bularak havada kaptığım. Araçtan çok memnunum, artısı ve eksisiyle değinmek istediğim bazı konular var.

özelllikle konfor açısından model ve yılına göre çok iyi, fakat ses yalıtımı hakkında bunu söyleyemem. kalkış ve hızlanması iyi olması, virajlarda yol tutuşu çok iyi. fakat otobanda uzun araçların yanından 130 üzeri bir hızla geçerseniz sizi direkt yan şerite gönderiyor, hafif araç.

kliması çok iyi olmasına rağmen hava ve polen filtreleri çabuk kirleniyor. 15000 km aralıklarla yapılan bakımlara yetişmiyor, arada değiştirmek lazım.

deli gibi gazı köklemezseniz ortalama 5.9lt/100 km yakıyor (evet benzinli). ama hava filtresii önemli, temizletmeden önce 7.2 lt ortalamaları görmüştüm.

stepnesi yarrak gibi yerde bu aracın. düğüne veya özel buluşmaya giderseniz hiç stepneyle uğraşmayın, stepneyi sökücem diye dilenciye dönüyosunuz. sadece bagajdan vidayı açmak yetmiyor, yere yatıp altta da vidalı mekanizma yapmışlar cibiliyetini siktiklerim. sike sike yere yatıyorsunuz.

araç 10 yıllık, şu an 65000 kmde, bütün gün güneş altında beklemesine rağmen güneş yanığı olmadı (siyah renk) yani sikin anasını, istediğiniz yerde bırakın ama motor yağı sıcaktan su gibi oluyor, dikkat edin. ilk defa bu araçta yağın sıcakta bu derece inceldiğini gördüm. sebebini bilemiyorum.

bilindiği üzere araç 2 kapılı, yani 4 kişi binmeyin. şişman pislik arkadaşlarınızı asla araca almayın, sığılmıyor.
Citroen'in ürettiği 2 kapılı araçtır.

Temiz hdi motorlusunu bulursam gözüm kapalı alacağım.
Türk kullanıcı profiline uygun olmayan, tek kapılı, Küçük otomobil.

Sürücü ve ön yolcu tarafı ideal genişlikte, arka kısım dar, bagaj ise neredeyse yok.

Ancak cezbetti beni.
Bu birazcık modifiyeyle deli bir şeye dönüşür.

Ha bu haliyle para eder mi?
100 binin biraz üstü. Piyasası 130-150 zaten. 110-120'ye fena değil.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel