1. 1.
  Temelleri 7 Mart 1978 tarihinde atılan ve Aralık 2004 tarihine kadar Park Grubu adıyla bilinen Ciner Grubu; ticari faaliyetlerine oto yedek parça üretim, satış ve ithal işleri ile başlamıştır. Grup, 1980'li yılların ikinci yarısında yurtiçi ve yurtdışı zirai motor ve yedek parça üretim projeleri, anahtar teslimi entegre tesis taahhütleri ve tekstil sanayii tesislerinin kurulması ve işletilmesi projeleri ile çalışma alanını genişletmiştir.

  1990'lı yılların başından itibaren özelleştirme projeleri ile birlikte "Enerji ve Madencilik"; alanında yatırımlara başlayan ve Türkiye';de madencilik ve enerji sektöründe büyük yatırımlara imza atan Ciner Grubu, bu sektördeki Grup şirketleri ile Türkiye'de bir çoğu yeni, ya da ilk olan atılımlar gerçekleştirmiştir.

  1995 yılında; Türkiye'nin en verimli özelleştirilmesi olarak gösterilen Havaş deneyimini, işletme hakkı devir modeli ile Çayırhan'da madencilik ve ve enerji alanında da gösteren Ciner Grubu'nun bu başarıları, üniversitelerde ve konferanslarda özelleştirme ile ilgili en başarılı uygulama örnekleri olarak gösterilerek literatüre geçmiştir.

  Çayırhan / Beypazarı'nda bulunan Linyit Kömür Madenini Avrupa'nın en verimli yeraltı işletmesi haline getirmiş ve Türkiye'de özel sektöre devredilen ilk termik santral olan Çayırhan Termik Santrali'ni yine ülkemizin "en verimli çalışan termik santrali" haline getirmiştir.

  2002 yılında medya sektörüne adım atan ve bu alanda da sürekli gelişen Grup, kısa bir süre içinde yapmış olduğu yatırımlar ve kurmuş olduğu şirketlerle sektörün her alanında faaliyet gösteren modern bir yapıya kavuşmuştur.

  istanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayii Kuruluşu" arasında Ciner Grubu'nun çeşitli sektörlerdeki bazı şirketleri her yıl yer almaktadır.

  Ciner Grubu'nun vizyonu içinde ifadesini bulan; "50 BiN 50" yani "50 bin kişilik iş gücüne ulaşılması ile 50 eğitim kurumu inşası ve Milli Eğitim'e devri" hedefi çerçevesinde, sayılan her yıl artan modern eğitim kurumları inşa ettirilerek, Türk Milli Eğitimi'nin hizmetine sunulmaktadır.

  Ciner Grubu bugün;

  Enerji ve Madencilik
  Ticaret ve Hizmet
  Turizm ve Havacılık
  Medya

  Sektörlerinde, üç holding ve Gruba bağlı şirketlerle faaliyet göstermektedir.

  2005 yılı başı itibariyle yaklaşık 13.600 kişi istihdam etmekte olan Ciner Grubu her yıl Türkiye'nin en yüksek vergi ödeyen grupları arasında yer almaktadır.

  http://www.cinergroup.com.tr/
  1 ... atan alir spor
 2. 2.
  üsküdar da iskelenin hemen yanıbaşında ışıl ışıl bir binaya sahip olan ve sahibinin işe hem denizden hem karadan hem de havadan ulaşabileceğini düşündüğümüz grup.
  1 ... dogupark
 3. 3.
  talimhanede ki inşaatın izni için imar ve iskan müdürlüğüne başvuran, 8 kat imar hakkı olan bölgeye 42 katlı bir kule dikmek isteyen ve bunu yaptığında cebine ekstradan 270.000.000 usd para kalacak olan grup.
  ... karpuzkabugu
 4. 4.
  uzan grubuna haksız yere zamanında karalamış olan ancak aynı çarpık sistemnden dolayı medya grubu şirketlerine el koyulan grup.
  ... arude50
 5. 5.
  antalya lara'daki larespark otelin de sahibi olan holding.
  ... lucky strike
 6. 6.
  atv - sabah'ı elinden göz göre kaptıran, açıkça aleyhlerinde yapılan sahtecilik ve iftiralar yüzünden tmsf'ye devrolan varlıklarından nedense çok kolay vazgeçmiş gurup.

  şimdi çarıklı adamlar televizyonlarımızı dolduruyor bu vurdumduymazlıkları yüzünden...

  http://www.internethaber....news_detail.php?id=135230
  -1 ... bl
 7. 6.
  ciner grubu
  ... recomax
 8. 7.
  (bkz: ciner grubunun show tv yi satın alması)
  2 ... byoser
 9. 8.
  show tv'yi satın alan şirkettir.
  3 ... iki kapili han
 10. 9.
  show tv'yi satın alan şakirt şirkettir.
  2 -1 ... similadon