bugün

bir zamanların şifreli olmasına rağmen en çok reyting alan kanalı. ekrana kolonya dökülünce şifrenin kalktığı rivayet edilirdi.bir rivayete göre de baş aşşağı bakıldığında her şey netleşiyormuş
artık arapların eline geçen kalitesiz televizyon kanalı..
al jazeera'nin satın almak için 40,5 milyon amerikan doları teklif ettiği televizyon kanalı. satış için tmsf fon kurulunun onayı bekleniyor.
dekoderi hala aşağıda bodrumda duran tv kanalı.

hiç unutmam yıl 2000 galatasaray şampiyonlar ligi'nde milan maçıyla 3. olup uefa'ya devam ediyor. bir açıklandı maçlar cine5'te. pedere dedim "baba cine5 alalım" peder diyor evladım daha ilk turda elenir galatasaray italyan rakip çıktı 2 maç için değmez. ben diyorum bu takım en kötü yarı final oynar.

gittim cine5 bayisine adamla bir güzel pazarlık yaptım. birde kampanya varmış cine5'e üye olanlara ericsson a1018 telefon hediye. telefonda yok o zamanlar bende iyicene atıl kurt moduna geçtim. akşam evde de pederi iyice kafa kola aldım. ertesi gün gittik üye olduk.

allahtan galatasaray'da beni yanıltmadı pederin dırdırından kurtuldum. * a1018'ide ankara'da ki bir galatasaray maçında sahaya atmıştım. çok holiganım olm ben.
bir zamanlar gece yarısından sonra fantasy tv için sevilen kanal. fred çakmaktaş logolu 1.44 mb lık diskete sığan bir program ile bilgisayarda çözerdik. ses için de ayrı çözücü kullanırdık. çok emek çektik çoook. (bkz: 31 e malzeme bulmak)
bundan sonra yüksek maliyetli işleri göreceğimi beklediğim tv kanalı. (bkz: katar)
dönemin şifreli maçlarını bilgisayardan izlememe sebep olmuş TV kanalı. ekran kartınız ve 32 mb ram'lik bilgisayarınız var ise anteni pc'ye takıp bir tıkla, internet bağlantısı olmadan, basit bir programla şifreyi kırıp maçları* izleyebiliyorduk*.

artık öyle programlar bile ücretli ve internet bağlantısı şart*. ayrıca korsana karşı olduğumuz için, paşa paşa lig tv bayisine gidip, üye oluyoruz.
"kspp kssp kssp ksssp" seslerini özlediğim kanal.
salçayı konuk ederek uludağ sözlük e destek verecek arap kanalı.

(bkz: arap sermayesi)
şifreli olduğu zamanlar bin bir türlü numaralarla izlenmeye calışılan tv kanalı.

hiç unutmam aynayı 7 metreden tam televizyonun karşısına koyarsan şifreli yayını şifresiz izleyebiliyorsun diye söylendiler cıkmıştı. evini değiştirenlermi dersin duvar kırıp yan odaya gecenlermi. hey gidi günler.
salçanın katıldıgı programından sonra bir türlü açılmayan kanal.hiç bir uyarı yok,şifreli veyahut sinyal yok diyerek direkmen simiyah bir ekran,enson gördügüm sıfat salçanın sıfatı idi bu kanalda.

(bkz: ne yaptın lan salça cine 5 kanalına)
zamanın digitürk'ü.
zamanın şifrelisi.
bir şeyler görebilelim diye deli oluyoruk lan.
ah ah nereden başlasam ki diye iç çektiğim gençliğimin kanalı. (bkz: krista allen)gecelerimi ilk olarak (bkz: emmanuelle 1 queen of galaxy) ile süslemişti. daha sonra (bkz: emmanuelle 2 a world of desire), (bkz: emmanuelle 3 a lesson in love), (bkz: emmanuelle 4 concealed fantasy), (bkz: emmanuelle 5 a time to dream), (bkz: emmanuelle 6 one final fling), (bkz: emmanuelle 7 the meaning of love) gibi serilerle devam etti. lakin o dönemlerde bir arkadaşım bu serilere o kadar kaptırmıştı ki kendisini kanalları geçerken gördüğü şifre üzerinden o sırada hangi seri oynuyor saniyesinde söyleyebiliyordu. ey gidi gençliğim.
vakt-i zamanında yayınladığı erotik filmlerin sadece ilk üç dakikasının şifresiz verilmesi ile günümüz türkiyesi'ndeki erişkin erkeklerin belirli bir kısmında gözüken erken gelme sorununun en önemli sebebidir.
karıncalı döneminde daha çok izleyici kitlesinin olduğunu düşündüğüm televizyon kanalı.
Artık eskisi gibi kaliteli yayın yapamayan televizyon kanalı.
bir dönemler şifreli yayına geçmeden verilen bi 3,4 dakikalık bölümde işini çabuk halletmek isteyen gençleri erken boşalmaya sürükleyen ve belki de türkiye'de erken boşalmanın bu kadar yaygın olmasının nedeni olan kanaldır efenim.
ne güzel yıllardı cine5 li yıllar. gece 12 den sonra kırmızı noktalı filmler basladımıydı şifreleniyodu. o cızırtılardan, ekrandaki karıncalanmadan pozisyon analizi yapardık. hey gidi hey.
zamanında nice şehir efsanelerinin doğmasına sebebiyet vermiş kanal. tabi amuda kalkıp izleyerek şifre çözülmeyeceğini öğrenene kadar bayağı kas yaptım o ayrı.
gece yarısı başlayan playboy kuşağında ilk beş dakikanın şifresiz olması kalıcı etkiler bırakmıştır bizde*.o ilk beş dakikada ne yaptın yaptın usta sonra çat şifre.bizi bitiren cine5 oldu.*
-bu haftada bize ayrılan sürenin sonuna geliyoruz
-sedat! erken boşalma gözünü oyarım!
-haftaya aynı gün aynı saattee..
-sedat allah belanı versin!
bu kanal hep bana galatasarayın uefa kupası maçlarını hatırlatır.her avrupa maçını veriyordu maç başlayınca hemen karıncalı görüntü girerdi devreye.hatta leeds united - galatasaray maçında kanal logosunu sarı kırmızı yapmışlardı.
son yıllarda pek izlenmese de, eski popülerliği kalmasa da, benim çocukluğumun en kral kanallarından birisidir.

eskiden lig tv yoktu, cine5 vardı. süper lig maçlarını yayınlardı. ayrıyeten o dönemdeki en taşaklı filmler de bu kanalda olurdu. ben, casper'ın ve taş devri'nin filmini, jurassic park'ı falan bu kanalda izledim. hey gidi.

e tabii gece yayınlarını da unutmamak gerek fakat ramazan dolayısıyla şimdilik sansür uyguluyor ve daha fazla derine inmiyorum.
bir ara burda hipnoz yapan bir çocuk vardı ne oldu ona.

(bkz: hakan mengüç)
cine5 bir dönemin en iyi kanallarından biriydi aslında. o zamanki adıyla türkiye 1.lig maçlarını şifreli yayınlayan milleti kahvehanelere, kafelere dolduran bir kanaldı. bana göre kahvehane kültürüne zamanında çok hizmet etmiştir bu kanalımız.
daha sonra sadece maçlar yetmedi efsane playboy kuşakları, fantasy kuşakları vs... dünyaca ünlü ödüllü filmler
üst üste cine5'te idi. daha sonra ne olduysa oldu işler bozuldu bir naklen yayın ihalesinde maçları teleon'a kaptırınca decoderlerde iade adilmeye başlandı. cine5 artık kendi çizgisinde masum ve sessiz ilerleyen bir kanaldı hatta yanılmıyorsam ramazan ayında dahi geceleri playboy kuşağı devam ediyordu. ama birşeyler ters gittimi gidiyor işte çok geçmedi dönemin ünlü medya patronlarından erol aksoy abimiz önce hürriyet gazetesini sonrada show tv'yi satıverdi elde bir cine5 kaldı onuda tmsf elinden aldı. çok geçmedi cine5 şifreden çıktı temiz ak, pak bir kanal oluverdi artık hem şifresiz hemde en güzel türk filmleri, müzik eğlence haber vs bu kanalda. bir ara el cezire'ye satıldığı iddia edildi gerçeklik payı var mı? yok mu? orasına aklım ermez ama bildiğim o ki eski günlerde maçın ilk 5 dakikasını şifresiz sonrasını da hafif görünür nitelikte şifreleyen cine5'i arıyoruz biz.
not: ayrıca evvelki gece ben bu kanalda hülya koçyiğit'in bebek gibi maşallah adlı filmini izledim. (dipnot).