bugün

Ben de bakkal örneği gibi...
Labratuar üretiminden uzak durdum hep çizgim oydu. yoksa bir şekilde hepsine denk geldim önümde yanımda yönümde.
Ha bu boku içtim amerikada.. ama her allahın günü içtim.
Sonra sesli halisünasyon falan bildiğin tımarhaneye gittim.
Adam gırtlaklasam 10 ay yatarım raporum ordan gelene kadar.

Buraya gelip bırakınca geçti tabii.

içerseniz de düzenli içmeyin aq benden demesi.
babam üniversiteye giderken dedi ki, oğlum ben alkol içmedim, bu sigarayı içtim bundan bi bok anlamadım. ama benden sana en önemli öğüt, bakkalda satılmayan şeyi içme. içmedim amk, dinledim babamı. o kadar ortama girdim hayatımda ağzıma uyuşturucu sürmedim. hiç de merak etmiyorum. koyim amına. bakkalda satılan sigarayı içerim, arada sırada arkadaşlarla oturur sofra kurar muhabbet eder rakı da içerim ama, başka birşey içmem. oğlum adam tribe girmiş, annesinin kafasını kesmiş. kendine geldiğinde polislere diyor ki annemi çağırın. ortada anne mi kaldı? herif hatırlamıyor. lan bu kadar acı birşey olur mu herif hatırlamıyor!

uzak durun kardeşlerim, sizden ricam bakkalda satılmayan şeylerden uzak durun. çok adam gördüm bu işlere takılan, hepsi bok yoluna gitti. hazır uzaktayken, uzak durun.
Sağlığa zararlıdır zaralı.
gün gelecek türkiyede de yasallaşacaktır.
buna joint diyenle arkadaşlık kurmayın. hayır gelmez.

cigaradır, fişektir, teklidir, çiftlidir, yeri gelir üçlüdür.
nam-ı diğer fişek.
70'li yıllardan itibaren halk dilinde esararın yerine kullanılan kelime. Günümüzde, "Ok, bok, beton" gibi alternatif isimleri de vardır. Kendini seven, uzak durmalı.
anadoluda sigara yerine kullanılmakla beraber gerçekte esrar dürümüdür.
Tütünden farklı olarak yeşil tonlarında olan, bünyesinde thc barındıran... Esrar işte amk.
en organik kağıt aldım,

birazdan test edeceğim.
Ah olsa.
Sigaranın diğer adı.
Kutuyu açtı.

Kurumuş yapraklardan ufalandığı belli olan tozdan bir tutam aldı. Büyük kağıda düz bir çizgi olacak şekilde gezdirdi tutamı.

Bir tutam daha. Bi tutam daha.

Eli tütüne gitti. Kağıdın üstüne genişliği bir serçe parmak olacak düzende yerleştirdi tütünü. Sol elinin işaret ve baş parmakları arasında kağıdı tutarken sağ eliyle 2 cm genişliğindeki kartonu yuvarlamaya başladı.

Zıvanayı kağıdın bir ucuna yerleştirip kağıdı elinde yuvarlayarak oynamaya başladı. Zıvananın üstünden kağıdı sarmaya başlayıp, açık kenarını yaladı. Elinde tuttuğu cigaranın başını kapatıp zıvanayı iyice kıçına itti. Sımsıkı cigarayı görünce k. Bi gülüş atıp, göz kırptı. Cebinden zippoyu çıkarıp m.ye fırlattı.

Odayı kaplayan benzin kokusundan sonra hafifçe yanmaya başlayan cigarayı körükledi. Mavi dumanın havada çizdiği hareketle, yüzü esrarlandı.

ikinci nefesini de çekip sağına uzattı.

O., Elindeki cigaraya bakıp yarın da sınavım var ama hayır diyemiyorum diyip güçlü bi nefes çekti.

M., Sardığının beğenilmesinden memnun, ayaklarını uzatıp başını arkaya bıraktı. Soldan gelen cigaraya uzanıp "üff ne uzun bir yoldu ya?" diye söylendi.

K: hahahaha. Ne yolu lan?
M: siktir et.
K: ne yolu lan söylesene be. Nereye gittin yine?
M: bi şey değil lan. Uzanırken çok uğraştım da bitmedi yol.
K: haha hahaha. Olum ben de bi yere gittin sandım lan.
O: beyler!
M: hah?
O: bi dakka ne söyleyeceğimi unuttum.
K: o zaman hatırlayınca söylersin. Haha haha.
M: müptezele bak ya. Yine gülmeye başladı.
K: hahah hahah.
O: ne zaman ayıktı bu en son?
M: ne bileyim 5-6 saat olmuştur, hatırlamıyorum ki.
O: yarım saat önce başladık zaten lan. Ne 5-6 saati? Hahahah.
M: ne bileyim olum ben. Saat miyim ben? Hahah düşünsene saat olsam cebimde akreple gezerdim.
K: yelkovanı nereye sokcaksın? hahahaah.
M: tövbe estağfurullah. götüne sokucam yelkovanı mutlu musun?
K: hahahahaaha. Hiç aklıma gelmemişti lan. Ben cebine sığmaz diye demiştim. Hahah.
M: aaa hakkaten lan.
O: şarkı açsak ya hadi.
K: tamam ben açıyorum ama beş dakika ver bana. Yol çok uzun hahahaahah.

On dakika boyu hareketsiz, sessiz, düşüncesiz. On dakika sonunda downtempo bir şarkı başlıyor.

K: şşt!
M: haa?
K: sarsana bi tane daha.

Kutuyu açtı.
Küçükçekmece çevresi bulunduranlar yeşillendirsin.

tamamen doğal olması tercihimdir.

yok kurutulduktan sonra ilaç atılmış, yok sentetik yok Şu yok bu olmasın Beyler.

iyice deepweb e çevirdik burayı. zall a uyuşturucu kartelliğinden dava açılacak.
Bu aralar yapıştıracak gibiyim ama hadi bakayım.
içince bünyeyi bir değişik yapar.
kafası alkolden kat kat güzel lakin halk tarafından yanlış anlaşılmış bir çeşit ot türü. ertesi gün mide bulandırıp baş ağrısı yapmadığından ev ahalisi olarak tercihimizdir.
1 tüm ekmek kola cips çekirdek su trip ve hayalleri yaşaatan ''yeşil melek''
deniz de kova yapan adam...
(bkz: cıgarayı attım denize)
argo'da esrar anlamında kullanılır.

not: eroin gibi değil fakat o na yakın bağımlılık yapacak tehlikeli maddedir.
yedinci nesil yazar.
(bkz: sarıgöl)
içince bişeylere bi yerlere kitlenme olasılığı yüksek ot...
günümüzde esrarın yerini almış kelime.
kendi değil adı güzel.

"...karanfil kokuyor cıgaram..."