bugün

Koyundur.
ülkedeki %35lik bir seçmen kitlesine eşşek diyerek gezen bir takım akplilerin doluştuğu seçmendir. faiz %19'ken enflasyon da %19'du ve faizi nas diye düşüren bir lidere sahip değillerdir. onlar düşürdü enflasyon arttı, dolar fırladı. geleceklerinin iyi taraftan düşünürsek 10 senesine ambargo koymuş bir zihniyete sahip değillerdir. şimdi faiz %50 mi ne. enflasyon %80... ayrıca o %35lik kitle, senin komşundur, senin arkadaşındır. eşşek demek en hafif tabiriyle "benim annemin mesleği toplum tarafından çok da kabul gören bir meslek değil" demekle eş değerdir.
---
şu fotoğrafa oy veren eşşek gibi eşşekten doğma eşşeklerdir.
---

hasta mısın sen? valilik gösteri izni vermiş. hadi götün yiyorsa her gün o valiyi atayana "eşşektir" "eşşektir" "eşşektir" "eşşektir" diye spam yap. sabah 4'de polis karga tulumba karakola çekene kadar yap bunu.
Gerçek vatansever ve Atatürkçü seçmenler chp den yollarını ayırıyor.
--spoiler--
--spoiler--
o fotodan sonra oy verenler essek gibi essekten dogma esseklerse, bu fotoya verenler neydi?
görsel

Ne chp liyim, ne akp li ama ikiside birbirinden bokken birini suclayip otekinin yaptigini hos gormek... bence asil esseklik bu... Aslinda cok daha agar tanimi varda, hadi neyse.
görsel
"babadan dededen" chplidir.
akp+mhp karşısında olan tüm partilere "oyları bölüyorsunuz oyları bölüyorsunuz" diye yaygara koparan seçmendir. ulan farklı siyasi parti farklı ideoloji, senin siyasetini beğenmeyen farklı siyasi partinin seçmeni... acayip kafalar.
Eşşel deyilsek bilene pek de bı farkımız yok. Acı ama gerçek!?!?!?!
CHP aldığı seçim ödenekleri üzerine bir rant dünyası ve biatçı bir cemaat yaratı. Yanlışı söyleyen herkesi düşman ilan etti. Her zaman akpnin faydası gündemler yaratıp ihanete destek oldu. CHP ihanetin ta kendisi oldu.
bakıyorum. bugün de eşşekler.
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama eşşektir.
oyları bölünebilir belki. benim bu sefer oy vermeyeceğim partidir. en iyi ihtimalle ailem zorlarsa oy kullanmak için geçersiz oy atarım ama zorlamayabilir de bu sefer.
daha önce de söylenilmiş galiba ama tekrar edelim.

eşşektir..
Az miktarda dahi olsa Yobazı,%52'lik tüm akp seçmeni ile yarışacak seçmendir. En azından birisi eşşek ise diğeri oğludur.
eşşektir.
(bkz: koyun)

kemalizm için oy verirler ama oy verdikleri partinin kemalizm ile hiçbir alakası kalmamıştır, bilmezler.
her türkiye cumhuriyeti vatandaşı, oy'unu seçime giren herhangi bir partiye eşşek gibi tıpış tıpış verme özgürlüğüne sahip.
görsel
görsel
eşşek gibi tıpış tıpış oy verir.
Sen siyasal islamcılara oy veren kölelerden bahsediyorsun.Başlık yanlış, akape diyeceksin.Ahahahaahs.

Edit: Eskiden me ha pe ‘ye oy verip sonradan aydınlanan apolitik bireyim.

Tüm partilerin canı cehenneme. Hepsi bir saadet zincirinin halkası olmuş.
bazı yemeklere fiyatları yüzünden uzaktan bakan, sabah 9' dan akşam 5' e kadar çalışıp tatil zamanı geldiğinde otobüs bileti fiyatlarına bakınca, gitmek istese bile tereddüt eden, '' ben sevmiyorsam o da sevmeyecek, ben yapmıyorsam o da yapmayacak '' zihniyetinde hareket eden kişilerin baskı içeren tavrından bunalan, atatürk ve silah arkadaşları hakkında kırıcı çıkışlar yapan bazı şahısların hukuki yaptırımla karşılaşmamasını üzüntü ve öfkeyle karşılayan, türkiye cumhuriyetinin laiklikten kopmaması gerektiğini her fırsatta hatırlatmaya devam edecek olan seçmendir.

edit: türkiye' de zırt pırt karşısına çıkan suriyeliler, afganlar, pakiler ve arapları görmek istemese de yapacak bir şeyi olmayan seçmendir ayrıca.
Yıllardır iktidar hasreti çeken bir ümitle sandığa gidip bu sefer kazanacaz diyen seçmendir.
Koyun sürüsü.
belediye seçiminde yine eşşek gibi oyunu vermeye hazırlanmaktadır.
Çoğuna deden kalmadır.

Umarim sıhhatte olurlar.