bugün

çin'de üretilip ülkemize gönderilen, Alia, Kimo, Tiggo, S16, Queen ve Boss olmak üzere 6 farklı modeli olan, Mermerler Otomotiv tarafından türkiye'ye getirtilen otomobil markası. tanıtımı ilk kez Auto Show 2006'da yapılacaktır.
(bkz: chery qq)
Türkiye'ye mermerler grup tarafından getirilen çinli dandik otomobil markası. Chery türkiye genel müdürü yüksel mermer dir. Merak ediyorum, acaba bu otomobil türkiye pazarında satılmaya başlandığında 14 bin ytl'ye bu otomobili alan insan çıkacak mı? aynı fiyata çok az ekleyerek bi dünya özelliği olan otomobiller almak varken bu otomobili almak herhalde ticari deha! gerektirir.

Çin'De 3 bin 400 avroya satılan qq modeli Türkiye'de 14 bin ytl'Den satılacakmış yüksek vergiler nedeniyle.

Chery satılmaya başlandığı gün cevizlibağ'a çıkacağım yolun kenarına elimde fotoğraf makinemle birlikte çökeceğim. Chery kullanan bütün kerizleri tek tek belgeleyeceğim.
türkiye'de satışları şubat ayında başlayacak olan otomobil markası.
ayrıca türkiye'de fabrika açma hedefi olan otomobil markası.

http://www.chery.com.tr
(bkz: chinese shit)
türkiye'de halen en ucuz modelinin anahtar teslim fiyatının 20 bin ytl'nin üzerinde olduğu çin malı otomobil.bu fiyata iyi bir satış rakamı yakalamaları çok zor görünmekte.ayrıca:

http://www.youtube.com/watch?v=5kQGAK550LE
yüksel mermerin açıklamalarına göre motor dahil tüm parçalarını kendisi üreten büyük bir çin otomobil fabrikası.
37.000 YTL ye 4x4 veren otomobil markası. her ucuz mal gibi, güven vermiyor.
çin malı teneke yığını. işi estetik kılan çinko malzemeyi iyi bükmüş olmaları.
kendisini yıllarca doğan'a brodway'e teslim etmiş türk insanının bile burun kıvırdığı çin malı otomobil markası.
hakkında olumlu ya da olumsuz hiçbirşey bilinmiyor olmasına rağmen, çin'den adam çıkmaz mantığından mıdır nedir pek de sıcak gelmeyen araç markası.

Sanki içine oturunca burnuma bok kokusu gelecekmiş gibi, sanki klozete oturacakmışım gibi bir his var.

Neden bilmiyorum...
fiat'a yılda 100.000 motor üreten çinli otomotiv firması. ayrıca chrysler'ın alt-orta sınıf arabalarını da bu firma üretecekmiş.
yıllar önce japon arabalarına önce ön yargı ile bakıp sonra atlayan yurdum insanının kısa süre sonra yükleneceğini tahmin ettiğim marka.
bu ülkede yıllarca kia'nın dandik kamyonetleri iş yerlerinde satıldı. ucuzdu muadillerine göre, çok rağbet görmesi ile de yedek parça sıkıntısı da kalmamıştı ve dandik ama iş görecek şekilde 3-4 sene biner atarım diye kullanıldı bir dönem. o zman için idare eden bu araçtan kat be kat daha güzel araçları var chery'Nin.

maalesef verdiğiniz paranın yüzde 65-70 kadarı vergisine falan gittiğinden ucuzluktan falan bahsedemeyeceğiz. ha 20 bin liraya ikinci el 2007 model üst sınıf bir araç almaktansa kıyarım paraya alırım sıfır aracı hiç olmazsa garantisi olur derseniz hiç sorgulamayın alın.

artık büyük firmaların devri geçti. özellikle fiat'ın orta ve alt sınıf araçları sadece kaporta olarak satılmaktayken sırf ikinci eli kuvvetli diye alıyorsak, bu yeni firmalardan alıp piyasasını oluşturmak daha mantıklı bence. böylece fiat gibi hedefi üst sınıf olan firmalar da yediği boku görür.

http://galeri.hurriyetmax...860&p=1&rid=27027

şöyle bir aracı fiat yapmış olsa fiyatının 50 -60 bin liradan aza olmayacağını hepimiz biliyoruz satarken kaça satarsın?
desteklenmesi gereken firmalardan.
yerlisini üretene kadar.
yakın zamanda sakarya karasu'da üretim yapacak olan çinli otomobil markası.
(bkz: yenichery)
bir domates türüdür.
Bir boka benzemeyen araba markası. Ikinci eli taş catlasa 10 bin lira olmasi gereken arabaları 30 bin liradan gidiyor.
en kötü otomobildir otomobil demeye bin şahit ister.

yeni modellerde virüslü virüssüz seçenekleri vardır.
Son kasa suvları tasarım olarak, teknolojik albenisi açısından cazip.
Ama marka olarak güven vermiyor.

Kozan'da dahi kırmızı ve gri birer chery tiggo7 plus var.
Görüntü enfes.

Ama uzun ömürlülük açısından nasıldır, önemli bir sorun durumunda çözüm ne şekilde sağlanır, yetkili servis ağı ve yedek parçası derken soru işareti oluşturan çok fazla nokta var.
Omoda5, tiggo7, tiggo 8 SUV kasa modelleri ile Türkiye'de yeniden pazara dönmüş Çinli otomotiv markası.
Adam gibi satis noktasi, resmi servisi, yedek parcasi ve ikinci eli olmayan cinli marka.
türkiye'de fabrika açacağı söyleniyordu.

ispanya'da açacakmış fabrikasını.
dün bir tanesi önümdeydi. son model tiggo 8 olanlardan. ulan resmen stop farı diğerinden daha geç yanıyordu arabanın. hani çin malı kulaklıklarda sağ kulaklığın sesi sol tarafa göre bir tık önce gelir ya bazen aynen öyle. senkron hatası vardı sıfır arabanın stop farında amk.