bugün

entry'ler (99)

nihavend longa

En sevdigim yazarlardan birisidir.

uzaylılar tarafından kaçırırsanız ne yaparsınız

Dans eder şarki söylerdim.

bluevelve

Sozluge geri gelse de sozluk küllerinden tekrar doğsa.

scurtel

Gelmiş geçmis en populer sozluk yazaridir.

hangi ırka mensup olmak isterdiniz

Arı ırk olan alman ırkına mensup olmak isterdim mavi göz sarı saç harika olurdu.

ben bu yazıyı sana yazdım

Keske bana da birisi boyle birsey yazsa.

mert müdür

Super bir sporcudur.

geceye azdıran bir şey yaz

Sex bomb şarkısıdır.

vajina vajina diye bağırarak sokakta koşmak

jon lajoi dir bu derim olsa olsa. yoksa diğer türlü türk falan olsaydı am am diye koşardı. belki bi kaç metre o da.

hoşlanılan kızı striptiz kulubünde görmek

hoşlandığım kız benden önce türkiye de "strip club" bulsun zaten pezevenkliğine stajyer olayım.

bir kadını kırmadan ona şişman olduğunu söylemek

birkaç yüz kilo vermek istemez misiniz hanfendi?

insan etinin kasaplarda satıldığı karanlık çağlar

ortaçağda herhangi bir zamandır.

icra mahkemesi

icra mahkemesi; tek hakimden oluşan ve icra ile iflas işleri ile ilgilenen ilk derecede mahkemeler olarak geçmektedir.

Mahkemenin hakimi; icra dairelerine karşı yapılan itirazları inceleme, gözetim ve denetleme yapma konularında yetki sahibidir.

iş durumuna bağlı olarak bazı yerlerde Hakimler ve Savcılar Yüksek kurulu onayı ile kurulan icra dairelerinin sayısı artırılabilmektedir. icra dairesi sayısındaki artış, Adalet Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Bu göre icra mahkemesi ne demektir? görevleri nelerdir?

https://www.cerensumer.av...rev-ve-yetkileri-nelerdir

sapığını öldürüp 10 yıl ceza almak

trajikomik bir olaydır. yanlızca ülkemizde olabilir.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

zaten sözlüğün yüzde 99.9 erkek birbirimize foto gönderip ne yapacağız arkadaşlar.

geceye bir adam bırak

(bkz: adam sandler)

yazarların en son mutlu geçirdiği yıl

2009 yılıdır bu yıldan sonra her şey kötüye gitmiştir.

velayetin değiştirilmesi davası

Velayetin Değiştirilmesi Davası ve velayet hakkı, ana ve babanın küçükler ile kısıtlıların şahısları ve malları üzerinde sahip bulunduğu yetki ve haklardır.
Velayetin değiştirilmesi davası,velayet hakkı kendinde bulunmayan eşin, öbür eşe açtığı davadır ve Aile hukukunun alanıdır bu yüzden aile mahkemelerinde açılır.
Ana baba reşit olmamış çocuk üzerinde velayet hakkına sahiptir ve ana babaya çocuğunun menfaatlerini koruma yükümlülüğü yükler bu yüzden çocuk menfaati, ana ve baba menfaatinden üstün tutulur.
Hâkim de velayetle ilgili davalarda çocuğun menfaatine öncelik verecek şekilde takdir yetkisini kullanır ve evlilik birliği içinde, çocukların velayetini ana baba birlikte kullanır.
ikisinden biri öldüğünde, sağ kalan eş velayeti alır, boşanma durumunda ise hâkim takdir eder ve velayet kişiye sıkı sıkıya bağlı haktır bu yüzden başka kişilere devredilemez.
Gerekli bir neden olmadıkça velayet kaldırılmaz ve çocuk, 18 yaşını doldurduğunda veya reşit kılındığında velayet sona ermiş olur, bunun nedeni çocuğu korumaktır.

https://www.cerensumer.av...gistirilmesi-davasi-nedir

ciddi ciddi işe gitmek

Sevgi degilseniz eninde sonunda yapmak zorunda oldgunuz hededir.

tebligat nedir

Cumhuriyet Savcılığı, adliye, mahkeme ya da icra daireleri gibi resmi kurumlardan gönderilmiş olan her türlü evrak tebligat olarak kabul edilmektedir.

Tebligatlar, resmi işlemler hakkında bir çeşit bilgilendirme ya da uyarı özelliğine sahiptir.

Dikkatlice incelendiğinde tüm bilgilerin açıkça yazılı olduğu resmi evraklar, kişiye karmaşık ya da anlaşılmaz geldiğinde mutlaka bir avukat yardımı alınarak bir uzman ile birlikte incelenmelidir.

Ayrıca adliyeden eve gelen tebligat sorusunun yanıtı adliyelerde bulunan danışma masalarından alınabilmektedir. Danışma masasında bulunan görevliler de ilgili konu hakkında bilgi verebilirler. Tebligat niteliğindeki resmi evraklar, imza karşılığında teslim edilmektedir.
Bu durumda ortaya tebligat gelince ne yapılmalıdır? sorusu çıkmaktadır. Evrakın teslim alındığı gün aynı zamanda hukuksal sürecin başlaması demektir.

Süreç başladıktan sonra tebligatın tarihi not alınmalı ve her hangi bir kayba uğramamak için bir uzmandan konu ile alakalı yardım alınmalıdır.

Tebligat alındıktan sonra belirli bir itiraz süresi bulunmaktadır. Tebliğ tarihine göre belirlenen bu itiraz süreleri hak düşürücü olarak işleyebilmektedir.

Bu nedenle itiraz süresini kaçırmamak ve bunun yanı sıra tebligatın bulunduğu zarfı, içerisindeki evraklar ile birlikte saklamak da oldukça önem arz etmektedir.

https://www.cerensumer.av...lmasi-gerekenler-nelerdir