bugün

Canlı performansta stüdyo kaydından daha iyi olduğunun güzel bir örneği:

Stüdyo kaydı:

http://www.youtube.com/wa...TUuI&feature=youtu.be

Canlı performans:

http://www.youtube.com/watch?v=BbVPFGkPHMs
Laf anlatmaktan yılmış kişi, kazara nik altıma gelmiş aklı selim insanlar ve diğer bazı kişiler için son kez anlatacağım. iki tane kale direği var bunların birine a diğerine b diyelim, diğer kalenin olduğu yöne de x diyelim korner a tarafından kullanılıyor oyuncu b direğini yani arka direği tutacak oyuncu direğe önden yapışırsa b direğinin x yönüne doğru hacmini arttırmış olur yani a direği tarafından korner kullanan adamın açısı ve doğrusal olarak da topu arka direğe/oyuncuya çarptırarak gol atma şansı artmış olur, şimdi ben haksızmıyım güzel kardeşlerim yani benimj haklı olmam için ligde her hafta 3-4 tane korner golü mü atılıyor olması lazım? dua et ayağım taşa takıldı paulista seninle dışarıda görüşeceğiz hıaammınamına* sana şunu anlatabilmekiçin harcadığım çabayı nabi avcı görse okulu bırak yarın işe başla istediğin okulda der bana özel mesaj dökümümü meb e göndermeyi düşünüyorum o derece artık.

Şema:

Top A. B.

x
Kıbrısta hangi uçağın uçtuğu daha doğrusu uçamadığı umrunda olmayan yazar, bu işi az bilenler modellerin değil üreticilerin önemli olduğunu bilir, bu konuda f bilmemkaç yada mig bilmemkaç değil amerika, rusya, çin, fransa ve italya vardır gerisi tamamen fasa fisodur.
Kıbrasa f16 ları yollamış kenan komutan.
(#24220691)

kıbrıs barış harekatında f-16 uçtuğunu zanneden komik yazar. ehueuhe, şakacı seni.
Maçları adam gibi izledikten sonra youtube den özetini tekrar izleyen insan, o pozisyonda sneijderinde onurun da hakkını sonuna kadar vermiştir yaptığı edit de.
(#23779190) youtube'dan özet izleyen boş insan. maçı hd olarak tv'den izlese o topun gelişi değil bir onur'u, iki onur'u daha zor durumda bırakacağını rahat rahat görürdü. ya da futboldan anlamıyor bu arkadaş.
atletizm konusunda bilgili, spor kültürüne sahip yazar .
Kimseye sebepsiz yere küfür etmeyen yazar, sen başlık altlarından benim, ali ece desen arkadaşın mı diye soracak olan anama küfür edersen bende sana ederim ayrıca 15 sene önce her hafta 9 tane maçın naklen yayınlandığını sanan yazarlarca eleştirilir.

(bkz(#22306024)

Ha birde sen önce bi sbs ye gir 15 sene önce 9 tane maçın yayınlandığını sanıyorsan.
özel mesajla bana küfürler eden şahsiyet. yok bilmem ne çocuğuymuşum falan filan.

seneler önce kaybettiği bir kardeşi olduğunu düşündüğüm 10. nesil, sanırım kardeşini arıyor sözlükte.

benden sana iş çıkmaz bilader. kütük daday . kastamonu

bizim orada umuma açık sosyal eğlence tesisi(*) yok, başka kapıya.
internette bulunabilecek en temiz konser kaydı şudur:

http://www.youtube.com/watch?v=CPKMebMT6eE
bir (bkz: abdul halim hafız) değildir. oldukça başarılı ve dünyada bir çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur.
Org tabanlı müziğinin temel sebebi içinde bulunduğu yıllardaki cezayir müzik kültürüdür aynı yıllardaki khaled şarkılarına dahi elektronik tabanlıdır

örnek olarak khaledin amerikada verdiği konserden bir kısım:
http://www.youtube.com/watch?v=aOPHNRzgRCo

Sonradan o keman, klarnet dolu bağlama falan içeren orkestraya ne ara geçti bende bilmiyorum ancak bu elektronik müzik manyaklığı cezayirde hala sürmektedir dünya genelindeki gençler gitarla şarkı söyleyip internete videosunu falan koyarken bu abiler hayvan gibi orglarla bunu gerçekleştirmekteler amacınız ne olm sizin daha dandik bir ensturman bulamadınızmı lan.
Sid el kadi adlı bir şarkısı vardır kendisinin.

http://www.youtube.com/watch?v=AOl2JZadob0

Ah be abiciğim şu şarkılarını düzgün bir müzik üstüne okusaydın bugün arap dünyasında eline su dökebilen yoktu.
Emel müftüoğlu'nun ruhun duymaz albümündeki kara kutu adlı şarkısının müziğinin sahibi wikipedi öyle diyor en azından.
Asıl adı Hasni Chakroun dur gençliğinde cezayirde profesyonel futbol oynamış ancak geçirdiği sakatlık ve müzik kariyeri için futbolu bırakmıştır. ilk müzik deneyimlerini düğünlerde Naoui kardeşlerle birlikte çıkarak kazanmıştır yöresel düğünlerde söylediği şarkılar sayesinde yapımcıların dikkatini çeken Hasni 1987 yılında rai sanatçısı cheba zahouania ile birlikte cezayir şartlarında oldukça marjinal sayılabilecek el baraka adlı şarkıyı kaydetti şarkı 1 milyon kopya sattı ilerleyen yıllarda cezayirde artan sokağa çıkma yasakları ve müzik üzerindeki baskılardan dolayı diğer rai sanatçılarıyla birlikte washington, boston, marsilya, bordo, tokyo gibi şehirlerde konser turnelerine katıldı 1993 yılında 5 temmuz stadında( ve muhtemelen 5 temmuz günü) 150. 0000 kişilik büyük bir konser verdi bu onun son konseri oldu 29 eylül 1994 günü 26 yaşındayken evinin yakınlarında silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Hasni müzik olarak dönemin şartlarına uymuş, elektronik pop ağırlıklı bir müzik yapmıştır 100 den fazla kasedi vardır hatta aynı gün 2 ayrı kaset çıkardığı ile ilgili bir söylenti bile vardır ancak çıkardığı albümler müzik kalitesi olarak şahsi kanatimce vasatı dahi aşamaz çoğu şarkısı org üzerine tekdüze bir şekilde kaydedilmiştir bunun sebebi dönem şartlarının yanında Hasni nin müzikal olarak olgunlaşmamış olmasıdır ancak 5 temmuz stadındaki konseri(muhtemelen aynı zamanda 5 temmuz günü) oldukça güzeldir sanatçının yegane sorunu olan org mevzu bu konserde yoktur fakat bu konserin kaydının tamamına ulaşmak( en azından youtube şartlarında ve orta düzey ingilizce-arapça bilgisiyle )mümkün olmamıştır(ulaşabilen hayrına banada bi ulaştırsın)rai nin krallığı mevzuna gelince değildir olmamıştır da eğer cinayete kurban gitmeseydi belki olurdu o yetenek ve ses var ama bunu kimse bilemez .
ben bu adamın birçok şarkısını dinledim. hatta ona atfedilen şarkıları da. gözümü kapattım da dinledim. adamı kral yapan nedir diye düşündüm. birçok kaydında altyapısı çok basit, org şarkılarının üstüne yanık sesiyle okumuş. döneminin pop-dans şarkılarından da esinlenmiş. nihayetinde fikrim şu oldu ki bu adamın müziği beş para etmez. evde 5-10 yaşlarında yeğenleriniz falan varsa açın belki dansederler. çalkantılı ve uçlarda bir yaşam sürmüş sıradışı bir insanmış. muhtemelen bu kişiliğiyle sivrilmiş bir müzisyen.
rai müziği yapan ve rai'ın kralı diyebiliriz.