bugün

hoşgelmiş çingene renkli yazardır.
sozluk.org'da yazarmış, buraya gelmesi de sevindirdi. hoşgelmiş aramıza.
eski bir sozluk.org yazarı. Anladığım kadarıyla o da faşizan sözlük yönetimine çekmiş resti gelmiş. Hoşgelmiş. Yeni bir renk daha kazandı sözlüğümüz.
bir aralar sozluk.org'da bulunmuş yazardır.

merak ediyorum acaba aynı döneme denk gelmişmiyizdir.
(#17016303)
seviniyorum bazen böyle adamlar da var sözlükte diye.
tipik selefi vehhabi kalıplayla konuşan yazar...

--spoiler--
selefi vehhabi olmak için de önce bunun doğruluğuna inanmak gerekir ki benim açımdan ehl-i sünnet ne ise vehhabilik de odur. hiçbir mezhep hak değildir, hiçbir tarikat tümden haklı değildir bana göre.kendi adıma hiçbir hadis ve sünneti kabul etmiyorum. geçerli tek kaynak kuran'dır,
--spoiler--

bunlara yedirmişler bunları. çoğu kendisinin ne olduğunu bile bilmiyor. "yok ya ben öyle değilim" diyor. ben inanıyorum, samimiyetle, dediğinin ne anlama geldiğini bilmediğine...

ben bunlara cevap vemiştim daha önce: (bkz: uludağ sözlük tasavvuf kapışması)

yine diyeyim: hadis yoksa namaz da, oruç da yoktur. islam diye bir şey yoktur. kuran okumanın da faydası yoktur.
(bkz: #17263631) okumadım. hiç kusura bakmasın, ben öyle "tek kaynak kuran" deyip de, bir de bana bu kaynağı aktarmak için yüz satır metin döşenenleri okumam...

tek kaynak kuransa, sana ne oluyor yahu, çekilsene aradan; beni kuran'la başbaşa bıraksana...
(#17373594) tespitin amına koyarak acı gerçekleri gün yüzüne çıkartan. taktir ettim.
(#17373594)güzel yazmıştır. haklıdır.
hoşgeldiniz, sizde rumuzuma.
Yazdıkları ile gosili nickli yazarın islamiyeti dürzilikle yada ortacağ papalık hristiyanlığı ile birtutmaya çalıştığını anladığımız yazar. "Sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir" emri varken kuranı okumak ve anlamak için evliya desteği aramak -ki ne sünnette nede ayetlerde evliyalık diye bir makamdan bahsedilmez- tipik dini yönetmeye meraklı din adamlarıyla dolu sayısız manevradan biridir. Ortacağda papalık sıradan insanlara incili okumayı hatta kapağını bile açmayı yasaklamıştı. öyleki mesela almanca incil tercümesine karşı çıkıyordu. Nedeni sonra ortaya çıktı. Din adamlarının dedikleri ile incil tutmuyordu. Gerçi daha sonra incille isa peygamber arasında da çelişkiler olduğu ortaya çıktı. özetle herkes kuranı okuyup anlayabilir. Evet bazı ayetler içerdikleri kelimelerin birden fazla anlamı olduğundan desteğe ihtiyaç duyarlar ama bu evliya değilsen yorumlayamassın anlamına gelmez. En azından islamiyette gelmez.
Ben adama müslüman değilim diyorum, o bana müslüman yalan söylemez diyor.
Çaylak kalsın bi süre de aklı başına gelsin kekonun.
Zaten nefret ediyorum komunistimam üzerinden prim yapan bebelerden.

Dokuzuncu nesil çaylak yazar.
Niye acaba? *
(#20624823) insan olmadığını düşünen yazar. *
kesinlikle takip edilip okunması gereken yazardır. benim nezdimde. Çünkü düşünüyor, elinden geldiğince islam'ı anladığı kadar anlatmaya çalışıyor. Öğrenmek istiyor, araştırıyor. Bildiğini söylemesinde hiçbir sakınca yoktur, çünkü araştırıp öğrenmeye çalışıyor.
büyüyünce tahtımı devredeceğim kendisine. dikkat etsin ama. evet.
araştırmayı seven, bilgili ve bilgisini paylaşan bir yazardır.
Biraz kavrayışı kıt olsa bile asıl sorunu edep.