bugün

(bkz: el cezeri)
türkiyenin ilk yerli ve aracıdır.
(bkz: selçuk bayraktar) resmi twitter hesabından duyuruyu geçmiştir.

ayrıca; log.com.tr bununla ilgili güzel bir ayrıntı geçmiş https://www.log.com.tr/ka...rac-modeli-cezeri-galeri/
Ilk yerli savaş uçağımızdan sonra ilk yerli uçan otomobilimizde yerlerde.
Yerli uçan araba Yakında trafiğe çıkıyor. Trafik sorununa kesin çözüm. Özellikle kargoculukta, hızlı taşımacılıkta çığır açacak.

görsel
Şaka maka Türkiye uçan araba yaptı. Yer yerinden oynaması gerekiyor ama millet Erdoğan kininden umursamıyor. iyiye iyi demek gerekir. Keşke ucuz olsa da işe uçarak gitsek. Şüphesiz Balıkesirli umudunu kaybetmez.
seri üretim ile fiyatı makul seviyelerde olacaktır.
türkiye uçan araba yapıyor sözlük yazarları sus pus.
seri üretimle fiyatı orta halli bir vatandaşın alabileceği seviyelere iner. evet
deolojiyi bir kenara bırakıp gururlanmayan Türk ün kimliğinin yırtılası bir olay.
kemalistlerin uğramadığı başlıklar.
ey kemalist kemalist neredesin tayip istifa narası mı atıyorsun. yoksa tayip düşsün diye hdp li kardeşlerinizi mi arıyorsın kemaist kemanist neredesin.
Takdir ettim. Ama kullanılabilirliğin yaygınlaşması için önce yerde gidenini seri üretsek daha iyi olmaz mıydı?
Uçan arabanın aynı zamanda yerde de gidebilmesi gerekmiyor mu. Bu bildiğin insan taşıyabilen drone.
Millet işsizlikten, parasızlıktan parmağındaki alyansı satmaya başlamışken; hastanelerde can pazarı yaşanırken, insanlar ücretsiz izine mahkum edilip bin lira ile bir ay geçinmeye zorlanırken 7 yaşındaki çocuklar gibi uçan arabaaaaaaa diye bağırana ne denir?
cizreli bilim adamıdır.

tamam lan gülmüyorum tamam.
Takdir edilesi durumdur. Ama bazı yazarlar kemalist vs diye kin kusmaya devam etmektedir sonra bu adamlar kötü yorum yazınca vatan haini ilan ediliyor sen taş atarsan sana gül atmalarını bekleme ayrıca diyorlarki erdoğan kini hiç bir şey durduk yere olmaz yanlışlar tek bir doğru ile kapanmaz bunuda unutmamak gerek ve neden gündem olmadı sorusunun cevabı şu olabilir hayat pahalılığı artık kimse bunları umursamıyor tek derdi faturalarını ödeyebilmek olabilir şu gerçektir son gelen ÖTV zammından sonra insanların göz ardı etmesi çok normal adam normal araç alamıyorki bunu neden umursasın.
ülke adına gayet de güzel gelişmedir. parası benim mi cebime girecek? hayır. bazıları diyor ki herkes yapıyor. lan dingil buna çağı yakalamak denir. zamanında kimse yapmadığı için, yapılana engel olunduğu için marka bir arabamız yok. bu öyle sadece yaptım oldu bir şey değil. arkasında pazarlama, tanıtım, markalaşma, yedek parça sanayi, know how bir sürü şey var. bu yüzden sadece yapılması bile tebrik edilesi bir şey. muhalefetiz de gözümüz de kör değil.

arka taraftaki siyasi olan şeylerin elbet farkındayız. ama burun kıvırmak da düşmanlık olur. muhalefet başka şey düşmanlık başka şey.

dünyanın her yerinde bu denemeler yapılıyor. inovatif olan var, estetik olan var, partik çözümlü olan var. var oğlu var. basit bir drone teknolojisi midir? evet. mi acaba? temel prensibi aynı olabilir lakin işin içinde enerji verimliliğinden mekanik verimliliğe bir sürü parametre var. temelde yüz yıllık elektrikli motor var içinde. mi acaba? gerçekten öyle mi? brushless yani fırçasız motorlar var en kötü. bu onu temeldeki prensiplerden ileri noktaya taşır. daha bunun pervaneleri senkronlaması var, yapay zekası var, gyroskopu var, var oğlu var. bir teknolojinin olması yetmiyor. onu kullanılabilir yapmak önemli.
Arabamızı, uçağımızı göremedik, bunu bari görek.
Bu bildiğin drone ,ne arabası.
put kafalılar diyor ki;

- bunda heykel yok mu heykel?

yok!

- o halde çağdışı, gerici, ilkel bir alet.

yani...

- yani çıh bi boka yaramaz.

diyorlar.
Karada gitmiyor. Tekeri yok.
Tek kişilik 4 pervaneli araç de. insan taşıyan drone de. Kişisel helikopter de. Hava aracı vs de.

Niye araba?
ak putçuların 2013 de havaya saldığı uçağı merak ediyoruz

daha inemedi de.
Sibernetiğin ilk adımlarını attığı ve ilk robotu yapıp çalıştırdığı kabul edilen islam'ın altın çağında yaşamış müslüman mucit mühendis.
Cezeri cizreli, el cezeri cizreli olan demektir.