bugün

baharın müjdeleyicisi olan cemre(ateş) bu gün itibarı ile havaya düşmüş bulunmaktadır. havanın her anlamda soğuk olduğu şu günlerde -cemre ki bana gösterilen siyah gri renkli solucana benzer ip kalınlığında bir canlı; ben suda gördüm kendisini- hangi kafayla düşmüştür sorunsalı kafamda oluştu, sabahleyin okula gelirken öğretmen arkadaş cemredeki mantık hatasından bahsetti toprak sudan önce ısınır neden önce toprağa düşmez madem ateş demek filan gibisinden cemre ye muhalefet etti. tartışma uzadıkça uzadı ben cemrenin tarafını tuttum. her nereye nasıl düşerse düşsün cemre bana her zaman sempatik gelmiştir. o ateştir o aşktır o enerjidir ben olaya böyle bakarım efendim....
düşmeseydi ağzının ortasına bir tane çakacağım doğa olayıdır. *
(bkz: cemre nin kötü yola düşmesi)
boşluk olan havaya düşebilen ender cisimdir. cisim olup olmadığı da tartışılır.
malum dizi de suya düştü tamam hadi sıkıysa şimdi havaya da düşürsünler görelim bakalım olayı.**
baharın geldiğini bildiren olay. dedemin deyimiyle 'cemile.'
küçükken düştüğünü duyunca üzüldüğüm şeydir.
Cemreler dusup dusup duruyor her sene de biz bir tane dusuremedik.
www.youtube.com/watch?v=mmcw9gsDViA
cemre nin düşüşü.
havayamı düştü? ilginç.
yıl 2024 , havaya cemre düştü, bu kış kar görmedi istanbul, seneye kısmet artık.
bahar geliyor, sabahlar daha aydınlık, bu yazı müjdeliyor.
hadi yaz gel artık.
kahrolsun kuresel isinma.

snowboard'un alti kar gormeden kisi bitirdik ya.
bir şey havaya nasıl düşer amk? uçmuştur o.
Sıcaklar bastırınca da kış gel artık diyorsunuz. Hava da şaşırdı ne yapacağını. Bence havalar hep ilkbahar olsaydı. Ne yaz ne kış bu havalar çok iyi.
Ben bu havaya düşen cemre muhabbetini hiç anlayamadım yaaa...hayır, çocukken de anlayamıyodum, demek ki hiçbi gelişme gösterememişiz...
düşerken yumruğu kazara yengeye çarpmış.
görsel
Neresine düştü, bakıyor bakıyor göremiyoruz.
doğanın anasını siktiler. küresel ıkınma yüzünden kış mevsimini bile göremedik. şimdi hava hoş da yazın susuzluk başa vurunca ne yapacak millet?
Niye tutmadınız olum kızı?
Cemremin düştüğü dağlar meşeden civanım.
cemre havaya düşmüş. ilk defa karsız bir sene olacak bu sene o zaman. neyse yaz çok sıcak geçmesin bari geçen seneki gibi. ekimde bile denize giriliyordu.
canım elmas bogazici, merakla beklerdi ilk cemrenin düşmesini...
cemrenin abartılmış bir balon olduğu yadsınamaz bir gerçekliktir.
bu cemre denilen sey bizim havaya niye dusmuyor lan ?

görsel
Keşke hep yaz olsa.